Aktualności

Srebrny Białkowski

2019-09-02 12:43:40

Znakomite wieści nadeszły z węgierskiego Szeged. Ryszard Białkowski został wicemistrzem świata w kajakarskim czempionacie w kategorii Masters. Opiekun naszych łyżwiarzy szybkich z toru długiego, startował w męskiej czwórce, która rywalizowała na dystansie 200 metrów.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Świata Masters w kajakarstwie klasycznym rozegrane zostały na regatowym torze kajakowym „Szegedi Olympic Center”, uznawanym przez wielu za mekkę światowego kajakarstwa. W imprezie udział wzięli kajakarze i kanadyjkarze z Europy, Kanady, Ameryki Południowej, czy Australii i Nowej Zelandii. Uczestnicy mistrzostw, w zależności od wieku, byli podzieleni na pięcioletnie kategorie wiekowe: 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69 oraz 70 i więcej. Wśród licznej reprezentacji Polski znalazł się także trener GKS Stoczniowiec Ryszard Białkowski.

Jak się okazało opiekun naszych panczenistów miał dużą satysfakcję z udziału w imprezie. Ryszard Białkowski, startując  w konkurencji K-4 (men 60-64) na dystansie 200 metrów, wspólnie z Kazimierzem Kubiakiem, Jarosławem Gulakiem i Zbigniewem Sewerynem zajął drugie miejsce i wywalczył tytuł wicemistrza świata w tej konkurencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponadto Białkowski, w konkurencji K-2 (men 55-59), startując wspólnie z Krzysztofem Wojewodą na dystansie 200 m, zajął wysoką 7 lokatę w finale A, a na 1000 m kajakarska dwójka został sklasyfikowana na  9-ej pozycji.

Indywidualnie w konkurencji K-1 (men 55-59) na dystansie 1000 metrów Ryszard Białkowski był 4-ty w finale B. Zawodnicy ścigali się na 200 m.

- Jestem bardzo zadowolony, bowiem osiągnęliśmy spory sukces. Zawody cieszyły się bardzo wysokim poziomem sportowym, świetną atmosferą i wspaniałą  organizacją – powiedział stoczniowiec.org.pl Ryszard Białkowski (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejną kajakową imprezą mistrzowskiej rangi będą XXII Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym w Wałczu w dniach 07-08 września 2019 roku.

 


Ważne
KARNETY NA ŚLIZGAWKI WYPRZEDANE!

Uwaga! Po raz pierwszy w najnowszej historii ślizgawek w Hali Olivia karnety 5- wejściowe oraz 10-wejściowe zostały wyprzedane po niespełna czterech miesiącach od startu popularnych ślizgawek! Dziękujemy! W tej chwili dostępne są bilety na ślizgawki do zakupienia w kasie. Zapraszamy!

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po