Aktualności

Są pierwsze punkty I-ligowców

2017-10-08 17:29:26

Występujący na zapleczu PHL juniorzy młodsi GKS Stoczniowiec odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna (na zdjęciu poniżej) po serii rzutów karnych pokonali SMS U-18 PZHL Katowice.

W regulaminowym czasie obydwa zespoły zdobyły po trzy gole. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Decydujący cios zadał Gilbert Leśniak, który jako jedyny wykorzystał rzut karny. Wcześniej na listę strzelców ze strony Stoczniowca wpisali się: Tomasz Iwanow (asysta Michał Sochacki - Kamil Zalewski), Krystian Mocarski (asysta Gilbert Leśniak), Jan Kasicki (bez asysty).

Pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący, nie brakowało również starć i sytuacji stykowych. Zawodnicy GKS Stoczniowiec 12-krotnie odpoczywali na ławce kar, natomiast naszych rywali sędziowie 11. razy odsyłali na przymusową przerwę, spowodowaną nadmierną ostrością w grze.

W drugim meczu w Katowicach młodym gdańszczanom nie powiodło się i biało-niebiescy przegrali 0:4 (0:2, 0:0, 0:2). Przypomnijmy, na inaugurację rozgrywek podopieczni Krzysztofa Lehmanna rywalizowali z aspirującą do awansu do PHL Nestą Mires i dwukrotnie nie sprostali torunianom.

GKS Stoczniowiec: Tomaszewski, Soliński – Munch, Leśniak, Niedźwiecki, Mocarski, Kasicki – Iwanow, Herasymenko, Puchalski, Krasakiewicz, Sochacki – Liśkiewicz, Boboszko, Murawski, Wolf, Zalewski – Wala, Nikolenko, Worozkin, Pluciński.

Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.