Aktualności

Ruszyły MP w short tracku

2022-03-25 11:39:14

W piątek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Polski w short tracku. Premierowy dzień zawodów ułożył się po myśli zawodników Stoczniowca i innych faworytów imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczny krajowy czempionat łyżwiarzy z krótkiego toru, rozgrywany na dystansach i w wieloboju, jest dla większości reprezentantów Polski pierwszym poważnym sprawdzianem po ponad miesięcznej przerwie od czasu igrzysk olimpijskich w Pekinie. Na starcie w gdańskiej hali Olivia stanęła cała czołówka najlepszych zawodników, włącznie z Natalią Maliszewską. Liderka polskiej kadry i aktualna wicemistrzyni Europy na 500 metrów – podobnie jak inni reprezentanci – pewnie przebrnęła przez pierwszy dzień eliminacji w trzech konkurencjach. Maliszewska na swoim koronnym dystansie nie miała sobie równych i z najlepszym czasem awansowała do sobotnich półfinałów. 26-latka zwyciężyła również w swoim biegu eliminacyjnym na 1000 metrów, a 1500 metrów przejechała druga, tuż za Nikolą Mazur, swoją reprezentacyjną koleżanką. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród mężczyzn nie zawiedli zawodnicy z pierwszej reprezentacji. Brylował zwłaszcza Diane Sellier. Francuski łyżwiarz, który wciąż oczekuje na dopełnienie formalności związanych z przyznaniem polskiego obywatelstwa, nie miał sobie równych na dystansie 500 metrów. Pewny awans do dalszej rywalizacji uzyskali też Michał Niewiński, uczestnik igrzysk w Pekinie i czwarty junior ostatnich MŚ na 1000 metrów, czy drugi z tegorocznych olimpijczyków Łukasz Kuczyński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę zostaną rozegrane półfinały oraz finały na 500 i 1500 metrów, a także finał sztafet mieszanych na 2000 metrów. Na niedzielę zaplanowano dalszy ciąg rywalizacji na 1000 metrów, superfinały mężczyzn i kobiet na 3000 metrów z udziałem najlepszej ósemki zawodników oraz sztafety. Partnerem głównym zawodów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Fot. Marcin Gadomski / PZŁS

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po