Aktualności

PŚ w short tracku: z Calgary do SLC

2016-11-08 13:24:19

Za nami pierwsze zawody o Puchar Świata w short tracku. Ekipy, a wśród nich biało-czerwoni, przenoszą się teraz z Calgary do Salt Lake City, gdzie od piątku do niedzieli będzie miała miejsce kolejna pucharowa rywalizacja.

W Calgary nasza kobieca sztafeta zajęła wysokie, siódme, miejsce. W walce o półfinał Polki uzyskały 4.18,018 i jest to wynik niewiele gorszy od rekordu kraju 4.17,667. Polki startowały w bardzo silnej stawce. Mimo to, nasze zawodniczki (z gdańszczanką Moniką Grządkowską w składzie - poniżej na zdjęciu z Kamilą Stormowską) najpierw awansowały do półfinału (w pobitym polu zostawiając m.in. Rosję), a w niedzielę w finale B były trzecie i w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na siódmej pozycji. Finał B wygrały reprezentantki USA 4.13,53 przed Włoszkami 4.13,568. Czwarta była Wielka Brytania 4.30,803.

Bieg polskiej sztafety, który decydował o awansie do półfinału, można zobaczyć [TUTAJ]
 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pucharowych zawodach  w amerykańskim Salt Lake City (11-13 listopada) weźmie udział podobnie jak w Calgary sześcioro Polaków: Oliwia Gawlica, Monika Grządkowska (GKS Stoczniowiec), Patrycja Markiewicz, Kamila Stormowska, Magdalena Warakomska i Michał Domański.

 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po