Aktualności

Porażka w pierwszym meczu o złoto

2018-03-12 21:47:45

Hokeistki Stoczniowca przegrały w Olivii pierwszy mecz finałowy mistrzostw Polski z Polonią Bytom 3:4 (0:2, 1:0, 2:1, d. 0:1). Za tydzień obie drużyny zagrają w Bytomiu. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Hokeistki Stoczniowca nie „weszły” dobrze w spotkanie z Polonią. Już w 24. sekundzie Magdalena Czaplik w zamieszaniu wepchnęła krążek do bramki obok interweniującej Agaty Kosińskiej i rywalki cieszyły się z gola. Przez następnie kilka minut drużyna gości nie zwalniała tempa i w piątej minucie meczu przyjezdne podwyższyły prowadzenie za sprawą Natalii Suchanek. Zespół Stoczniowca próbował odpowiedzieć, ale mimo kilku korzystnych okazji po pierwszej tercji na tablicy świetlnej widniało 2:0 dla Polonii.

Nastroje wśród gdańskich kibiców poprawiły się zaraz po rozpoczęciu drugiej partii meczu. W 24. minucie Karolinę Siemicką pokonała Marta Bigos. W kolejnych fragmentach tej odsłony podopieczne Henryka Zabrockiego atakowały, ale znów nie były w stanie doprowadzić do wyrównania. Przeciwnie ślązaczki. Na początku trzeciej tercji ponownie szczęście uśmiechnęło się do Polonii, a konkretnie do Alicji Wcisło. Dwubramkowa strata nie załamała jednak gospodyń. W 49. minucie zaskakujący strzał spod niebieskiej linii oddała Maja Banaś i krążek wpadł do siatki rywalek obok zaskoczonej Siemickiej. Bramkarka Polonii nie popisała się także w 54. minucie, odbijając przed siebie uderzenie Renaty Tokarskiej. W zamieszaniu pod bramką gości największym sprytem wykazała się Tetiana Onyszczenko i Stoczniowiec wyrównał.

Duży wkład w wygranie tej tercji i doprowadzenie do dogrywki miała też Agata Kosińska. Nasz bramkarka wielokrotnie pewnymi interwencjami zatrzymywała trudne strzały, psując bytomiankom szyki. „Kosa” skapitulowała jednak w siódmej minucie dogrywki. Gdańszczanki straciły krążek w tercji neutralnej, a na bramkę Stoczniowca ruszyła Klaudia Kaleja. Jak się okazało po chwili krążek uderzyła na tyle mocno i precyzyjnie, iż rozstrzygnęła losy pierwszego meczu finałowego PLHK (poniżej na zdjęciu ostatnia akcja meczu w wykonaniu hokeistki Polonii).

W rywalizacji do dwóch zwycięstw Polonia prowadzi 1:0. Drugie i ewentualne trzecie spotkanie finałów odbędzie się w Bytomiu w kolejną sobotę i niedzielę.

- Dziewczyny walczyły bardzo ambitnie. Zasługują na duże brawa. Do momentu straty gola w dogrywce był to niezwykle wyrównany mecz. Podjęliśmy walkę, więc pełne uznanie dla zawodniczek za ich postawę na lodzie - powiedział trener Henryk Zabrocki (na zdjęciu poniżej).

STOCZNIOWIEC: Kosińska; Kamińska – Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka, Banaś, Podracka, Rykaczewska, Onyszczenko, Korkuz, Łapińska, Grzelak.

Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz przystępienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" harmogram zajęć prezentuje się następująco

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.