Aktualności

Polsko-niemieckie przygotowania do sezonu łyżwiarskiego

2021-06-23 09:07:11

Polscy łyżwiarze szybcy zaczęli przygotowania do sezonu. Po przerwie spowodowanej pandemią w Gdańsku trwa zgrupowanie kadry narodowej. W Olivii trenują sprinterzy, a także specjaliści od toru krótkiego. Sparingpartnerami Polaków jest reprezentacja Niemiec w short tracku, która na akcję szkoleniową również wybrała Gdańsk i Halę Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszej kadrze czwórka łyżwiarzy GKS Stoczniowiec: sprinterzy z toru długiego Sebastian Kłosiński i Artur Nogal oraz specjalistki od jazdy na torze krótkim Nikola Mazur i Kamila Stormowska. Sztab szkoleniowy zadbał, żeby zajęcia były urozmaicone. Poza jazdą na łyżwach jest czas na sprawdziany, zajęcia na bieżni i rolki. Rekordy w kręceniu kilometrów odbywają się głównie wokół stadionu Polsat Plus Arena w Letnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Olivii obok Polaków trenuje również reprezentacja Niemiec w short tracku. Specjaliści od toru krótkiego odbywają w Gdańsku dwutygodniowe zgrupowanie i są również sparingpartnerami dla łyżwiarzy szybkich z naszej kadry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród reprezentantów Niemiec nie zabrakło Anny Seidel, w klasyfikacji generalnej drugiej zawodniczki ostatnich Mistrzostw Europy, które odbyły się w styczniu w Hali Olivia.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Gdańsku

SPRINT TOR DŁUGI
Trener: Tuomas Nieminen
Zawodnicy:
1. Kłosiński Sebastian - GKS Stoczniowiec Gdańsk
2. Michalski Piotr - AZS AWF Katowice
3. Nogal Artur - GKS Stoczniowiec Gdańsk
4. Żurek Damian - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki
5. Ziomek Kaja - MKS Cuprum Lubin
6. Wójcik Andżelika - AZS AWF Katowice

SHORT TRACK
Trenerzy: Urszula Kamińska, Gregory Durand, Philippe Tremblay
Sparingpartner: Diane Sellier - GKS Stoczniowiec Gdańsk
Zawodnicy:
1. Natalia Maliszewska - ŁKS Juvenia Białystok
2. Patrycja Maliszewska - ŁKS Juvenia Białystok
3. Mazur Nikola - GKS Stoczniowiec Gdańsk
4. Stormowska Kamila - GKS Stoczniowiec Gdańsk

5. Topolska Gabriela - ŁKS Juvenia Białystok
6. Zych Magdalena - KU AZS Politechnika Opole
7. Adamski Paweł - ŁKS Juvenia Białystok
8. Kuczyński Łukasz - ŁKS Juvenia Białystok
9. Niewiński Michał - ŁKS Juvenia Białystok

 


Ważne
ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe ruszą już w najbliższy weekend, w sobotę 18 września i odbywać się będą małej Hali Olivia. Lekcje łyżwiarstwa z kolei prowadzone będą w dużej Hali, ale ich start zaplanowano na 09 października br.

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po