Aktualności

Pojedynek godny finału. Hokeistki Stoczniowca dalej od obrony tytułu mistrzowskiego

2016-03-13 14:43:38

W pierwszym meczu finałowym Polskiej Ligi Hokeja Kobiet GKS Stoczniowiec przegrał w Hali Olivia z Polonią Bytom 2:5 (1:2, 0:2, 1:1). Kluczem do zwycięstwa rywalek okazała się znakomita dyspozycja Karoliny Późniewskiej. Gra toczy się do dwóch wygranych. Mecz numer dwa, i ewentualne trzecie starcie, w przyszłą sobotę i niedzielę w Bytomiu.

Duże brawa dla hokeistek Stoczniowca! Gdańszczanki rozegrały dobry mecz. Mimo, że z lodu zjeżdżały pokonane, to obserwatorzy zgodnie podkreślali, że był to pojedynek godny rywalizacji o złoty medal mistrzostw kraju. Były emocje, ciekawe akcje, piękne gole, zacięta walka, niezwykłe parady bramkarek, a także perfekcyjnie wykonany rzut karny.

-  Spotkały się dwie najlepsze drużyny w Polsce i to było widać na lodowisku. Polonia okazała się lepsza w detalach, mam tu na myśli zwłaszcza ilość zablokowanych strzałów, czy wygrane pojedynki 1 na 1. Przede wszystkim jednak rywalki miały w swoich szeregach Karolinę Późniewską, którą była siłą i motorem napędowym ich zespołu. Swój kunszt hokejowy pokazała przy wykonaniu rzutu karnego – powiedział trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko zaczęło się od ataków Stoczniowca. Już w 3 minucie podopieczne trenera Zabrockiego wzniosły ręce w górę. Krążek w bytomskiej bramce umieściła Marta Bigos. Dwie minuty później przyjezdne wykorzystały okres gry w przewadze. W 9 minucie jedna z bytomianek została sfaulowana w sytuacji sam na sam, a sędzia podyktował rzut karny. Skuteczną egzekutorką okazała się Karolina Późniewska. Druga tercja mogła zacząć się dobrze dla gdańszczanek. Biało-niebieskie były bliskie wyrównania. Niestety po akcji gdańszczanek momentalnie poszła kontra bytomianek i krążek po raz trzeci w tym meczu znalazł drogę do bramki Stoczniowca. W 28 minucie Polonia prowadziła już 4:1. Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji odżyły nadzieje gdańskich kibiców, którzy w kilkusetosobowej grupie zasiedli na trybunach Hali Olivia. Do krążka przed bytomską bramką dopadła Joanna Rykaczewska i było 2:4. Na odpowiedź rywalek niestety nie trzeba było długo czekać. Polonia w 45 minucie ustaliła wynik spotkania.  Po zakończeniu meczu kibice oklaskami podziękowali gdańszczankom za walkę. To był ostatni mecz zawodniczek Stoczniowca we własnej hali w tym sezonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po pierwszym meczu finału PLHK bliżej złota jest Polonia. Gdańszczanki nie są jednak na straconej pozycji. Dwie wygrane na tafli w Bytomiu pozwolą obronić Stoczniowcowi mistrzowski tytuł.

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 11-12.12.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 11-12.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po