Aktualności

Pojedynek godny finału. Hokeistki Stoczniowca dalej od obrony tytułu mistrzowskiego

2016-03-13 14:43:38

W pierwszym meczu finałowym Polskiej Ligi Hokeja Kobiet GKS Stoczniowiec przegrał w Hali Olivia z Polonią Bytom 2:5 (1:2, 0:2, 1:1). Kluczem do zwycięstwa rywalek okazała się znakomita dyspozycja Karoliny Późniewskiej. Gra toczy się do dwóch wygranych. Mecz numer dwa, i ewentualne trzecie starcie, w przyszłą sobotę i niedzielę w Bytomiu.

Duże brawa dla hokeistek Stoczniowca! Gdańszczanki rozegrały dobry mecz. Mimo, że z lodu zjeżdżały pokonane, to obserwatorzy zgodnie podkreślali, że był to pojedynek godny rywalizacji o złoty medal mistrzostw kraju. Były emocje, ciekawe akcje, piękne gole, zacięta walka, niezwykłe parady bramkarek, a także perfekcyjnie wykonany rzut karny.

-  Spotkały się dwie najlepsze drużyny w Polsce i to było widać na lodowisku. Polonia okazała się lepsza w detalach, mam tu na myśli zwłaszcza ilość zablokowanych strzałów, czy wygrane pojedynki 1 na 1. Przede wszystkim jednak rywalki miały w swoich szeregach Karolinę Późniewską, którą była siłą i motorem napędowym ich zespołu. Swój kunszt hokejowy pokazała przy wykonaniu rzutu karnego – powiedział trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko zaczęło się od ataków Stoczniowca. Już w 3 minucie podopieczne trenera Zabrockiego wzniosły ręce w górę. Krążek w bytomskiej bramce umieściła Marta Bigos. Dwie minuty później przyjezdne wykorzystały okres gry w przewadze. W 9 minucie jedna z bytomianek została sfaulowana w sytuacji sam na sam, a sędzia podyktował rzut karny. Skuteczną egzekutorką okazała się Karolina Późniewska. Druga tercja mogła zacząć się dobrze dla gdańszczanek. Biało-niebieskie były bliskie wyrównania. Niestety po akcji gdańszczanek momentalnie poszła kontra bytomianek i krążek po raz trzeci w tym meczu znalazł drogę do bramki Stoczniowca. W 28 minucie Polonia prowadziła już 4:1. Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji odżyły nadzieje gdańskich kibiców, którzy w kilkusetosobowej grupie zasiedli na trybunach Hali Olivia. Do krążka przed bytomską bramką dopadła Joanna Rykaczewska i było 2:4. Na odpowiedź rywalek niestety nie trzeba było długo czekać. Polonia w 45 minucie ustaliła wynik spotkania.  Po zakończeniu meczu kibice oklaskami podziękowali gdańszczankom za walkę. To był ostatni mecz zawodniczek Stoczniowca we własnej hali w tym sezonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po pierwszym meczu finału PLHK bliżej złota jest Polonia. Gdańszczanki nie są jednak na straconej pozycji. Dwie wygrane na tafli w Bytomiu pozwolą obronić Stoczniowcowi mistrzowski tytuł.

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po