Aktualności

Pee-Wee Quebec 2017 oczami Pawła Zwolińskiego

2017-02-18 12:10:52

Trener drużyny U-12 GKS Stoczniowiec, Paweł Zwoliński, podsumowuje zmagania swoich wychowanków podczas prestiżowego turnieju hokeja na lodzie w Kanadzie. Młodzi gdańscy hokeiści nie zwojowali za wiele za oceanem, ale udział w przedsięwzięciu uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata 12-latków może mieć kolosalne znaczenie przy kształtowaniu karier sportowych kandydatów na zawodowych hokeistów.

Szkoleniowiec o kanadyjskiej imprezie mówił w kontekście jej organizacji, występu zawodników, a także ogromnej przygody, która może zaowocować w przyszłości graniem w hokeja na najwyższym poziomie.

- Organizacja turnieju przerosła moje wyobrażenia. Przede wszystkim jeśli chodzi o ilość osób zaangażowanych w całe przedsięwzięcie. Wszystko perfekcyjnie dopracowane. Od spraw związanych z transportem sprzętu z hali na halę, po przydział opiekunów.  Każdy zespół ma swojego "hosta", każda drużyna ma swój autobus, który nie tylko wiezie drużynę z hotelu na halę lodową, ale również jest do dyspozycji po meczu - komplementował Kanadyjczyków, Zwoliński.

- Graliśmy w fantastycznym obiekcie na 18. tysięcy widzów. To zrobi wrażenie na każdym. Zagrać w Quebec, na takiej hali jest marzeniem każdego hokeisty. Co do naszych spotkań - trudno było pisać scenariusze przed rozpoczęciem pojedynków, nie znaliśmy poziomu przeciwników, choć zakładaliśmy, że Kanadyjczycy będą od nas lepsi. Pierwsza gra kontrolna - byliśmy po 24-godzinnej podróży, zmiana czasu, zmęczenie, stres, emocje pozytywne i negatywne. Każdy, kto coś takiego przeżył, wie jak to wyglada. Niestety porażka. Potem szybko pakowanie i przejazd na główną halę, gdzie odbywała się rejestracja drużyny. Następnie obiad, odpoczynek, niewielki rekonesans, wizyta w sklepie hokejowym. Noc krótka, bo musieliśmy wstać o 5:30. Szybki posiłek i 6:30 wyjazd na halę. Mecz o 8:00. Pierwsza porażka. Potem obiad, chwila odpoczynku i znowu na halę. Drugi pojedynek turniejowy opóźniony o ponad godzinę. Niestety, jak się okazało, również druga porażka, eliminująca nas z dalszych gier. Tym razem przegraliśmy z drużyną, od której byliśmy lepsi. W dogrywce przeciwnik raz lub dwa przejechał połowę lodowiska. Szczęścia zabrakło nam dopiero przy wykonywaniu rzutów karnych - relacjonował szkoleniowiec.

-  Występ w takim turnieju to wielki zaszczyt i nobilitacja. Pee-Wee Quebec to niesamowita przygoda, możliwość przeżycia niezapomnianych sportowych emocji na najwyższym, jeśli chodzi o tę kategorię wiekową, poziomie. To absolutny szczyt. Chłopcy sprawdzili się. I na lodzie, i poza nim. Jestem z nich dumny, mogę z nimi latać wszędzie - podkreślił Paweł Zwoliński.

Po powrocie do Polski młodzi gdańscy hokeiści wracają do wyzwań związanych z grą w Lidze Kaliningradzkiej "Złota Szajba".  W kwietniu z kolei czeka ich międzynarodowy turniej w Hali Olivia, którego będą gospodarzem. Wśród rywali młodzi Litwini, Duńczycy, Białorusini i Rosjanie.

 

Fot. Agnieszka Dawid

 

 


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po