Aktualności

Pee-Wee Quebec 2017 oczami Pawła Zwolińskiego

2017-02-18 12:10:52

Trener drużyny U-12 GKS Stoczniowiec, Paweł Zwoliński, podsumowuje zmagania swoich wychowanków podczas prestiżowego turnieju hokeja na lodzie w Kanadzie. Młodzi gdańscy hokeiści nie zwojowali za wiele za oceanem, ale udział w przedsięwzięciu uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata 12-latków może mieć kolosalne znaczenie przy kształtowaniu karier sportowych kandydatów na zawodowych hokeistów.

Szkoleniowiec o kanadyjskiej imprezie mówił w kontekście jej organizacji, występu zawodników, a także ogromnej przygody, która może zaowocować w przyszłości graniem w hokeja na najwyższym poziomie.

- Organizacja turnieju przerosła moje wyobrażenia. Przede wszystkim jeśli chodzi o ilość osób zaangażowanych w całe przedsięwzięcie. Wszystko perfekcyjnie dopracowane. Od spraw związanych z transportem sprzętu z hali na halę, po przydział opiekunów.  Każdy zespół ma swojego "hosta", każda drużyna ma swój autobus, który nie tylko wiezie drużynę z hotelu na halę lodową, ale również jest do dyspozycji po meczu - komplementował Kanadyjczyków, Zwoliński.

- Graliśmy w fantastycznym obiekcie na 18. tysięcy widzów. To zrobi wrażenie na każdym. Zagrać w Quebec, na takiej hali jest marzeniem każdego hokeisty. Co do naszych spotkań - trudno było pisać scenariusze przed rozpoczęciem pojedynków, nie znaliśmy poziomu przeciwników, choć zakładaliśmy, że Kanadyjczycy będą od nas lepsi. Pierwsza gra kontrolna - byliśmy po 24-godzinnej podróży, zmiana czasu, zmęczenie, stres, emocje pozytywne i negatywne. Każdy, kto coś takiego przeżył, wie jak to wyglada. Niestety porażka. Potem szybko pakowanie i przejazd na główną halę, gdzie odbywała się rejestracja drużyny. Następnie obiad, odpoczynek, niewielki rekonesans, wizyta w sklepie hokejowym. Noc krótka, bo musieliśmy wstać o 5:30. Szybki posiłek i 6:30 wyjazd na halę. Mecz o 8:00. Pierwsza porażka. Potem obiad, chwila odpoczynku i znowu na halę. Drugi pojedynek turniejowy opóźniony o ponad godzinę. Niestety, jak się okazało, również druga porażka, eliminująca nas z dalszych gier. Tym razem przegraliśmy z drużyną, od której byliśmy lepsi. W dogrywce przeciwnik raz lub dwa przejechał połowę lodowiska. Szczęścia zabrakło nam dopiero przy wykonywaniu rzutów karnych - relacjonował szkoleniowiec.

-  Występ w takim turnieju to wielki zaszczyt i nobilitacja. Pee-Wee Quebec to niesamowita przygoda, możliwość przeżycia niezapomnianych sportowych emocji na najwyższym, jeśli chodzi o tę kategorię wiekową, poziomie. To absolutny szczyt. Chłopcy sprawdzili się. I na lodzie, i poza nim. Jestem z nich dumny, mogę z nimi latać wszędzie - podkreślił Paweł Zwoliński.

Po powrocie do Polski młodzi gdańscy hokeiści wracają do wyzwań związanych z grą w Lidze Kaliningradzkiej "Złota Szajba".  W kwietniu z kolei czeka ich międzynarodowy turniej w Hali Olivia, którego będą gospodarzem. Wśród rywali młodzi Litwini, Duńczycy, Białorusini i Rosjanie.

 

Fot. Agnieszka Dawid

 

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po