Aktualności

Pee-Wee Quebec 2017 oczami Pawła Zwolińskiego

2017-02-18 12:10:52

Trener drużyny U-12 GKS Stoczniowiec, Paweł Zwoliński, podsumowuje zmagania swoich wychowanków podczas prestiżowego turnieju hokeja na lodzie w Kanadzie. Młodzi gdańscy hokeiści nie zwojowali za wiele za oceanem, ale udział w przedsięwzięciu uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata 12-latków może mieć kolosalne znaczenie przy kształtowaniu karier sportowych kandydatów na zawodowych hokeistów.

Szkoleniowiec o kanadyjskiej imprezie mówił w kontekście jej organizacji, występu zawodników, a także ogromnej przygody, która może zaowocować w przyszłości graniem w hokeja na najwyższym poziomie.

- Organizacja turnieju przerosła moje wyobrażenia. Przede wszystkim jeśli chodzi o ilość osób zaangażowanych w całe przedsięwzięcie. Wszystko perfekcyjnie dopracowane. Od spraw związanych z transportem sprzętu z hali na halę, po przydział opiekunów.  Każdy zespół ma swojego "hosta", każda drużyna ma swój autobus, który nie tylko wiezie drużynę z hotelu na halę lodową, ale również jest do dyspozycji po meczu - komplementował Kanadyjczyków, Zwoliński.

- Graliśmy w fantastycznym obiekcie na 18. tysięcy widzów. To zrobi wrażenie na każdym. Zagrać w Quebec, na takiej hali jest marzeniem każdego hokeisty. Co do naszych spotkań - trudno było pisać scenariusze przed rozpoczęciem pojedynków, nie znaliśmy poziomu przeciwników, choć zakładaliśmy, że Kanadyjczycy będą od nas lepsi. Pierwsza gra kontrolna - byliśmy po 24-godzinnej podróży, zmiana czasu, zmęczenie, stres, emocje pozytywne i negatywne. Każdy, kto coś takiego przeżył, wie jak to wyglada. Niestety porażka. Potem szybko pakowanie i przejazd na główną halę, gdzie odbywała się rejestracja drużyny. Następnie obiad, odpoczynek, niewielki rekonesans, wizyta w sklepie hokejowym. Noc krótka, bo musieliśmy wstać o 5:30. Szybki posiłek i 6:30 wyjazd na halę. Mecz o 8:00. Pierwsza porażka. Potem obiad, chwila odpoczynku i znowu na halę. Drugi pojedynek turniejowy opóźniony o ponad godzinę. Niestety, jak się okazało, również druga porażka, eliminująca nas z dalszych gier. Tym razem przegraliśmy z drużyną, od której byliśmy lepsi. W dogrywce przeciwnik raz lub dwa przejechał połowę lodowiska. Szczęścia zabrakło nam dopiero przy wykonywaniu rzutów karnych - relacjonował szkoleniowiec.

-  Występ w takim turnieju to wielki zaszczyt i nobilitacja. Pee-Wee Quebec to niesamowita przygoda, możliwość przeżycia niezapomnianych sportowych emocji na najwyższym, jeśli chodzi o tę kategorię wiekową, poziomie. To absolutny szczyt. Chłopcy sprawdzili się. I na lodzie, i poza nim. Jestem z nich dumny, mogę z nimi latać wszędzie - podkreślił Paweł Zwoliński.

Po powrocie do Polski młodzi gdańscy hokeiści wracają do wyzwań związanych z grą w Lidze Kaliningradzkiej "Złota Szajba".  W kwietniu z kolei czeka ich międzynarodowy turniej w Hali Olivia, którego będą gospodarzem. Wśród rywali młodzi Litwini, Duńczycy, Białorusini i Rosjanie.

 

Fot. Agnieszka Dawid

 

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po