Aktualności

Pee-Wee Quebec 2017 oczami Pawła Zwolińskiego

2017-02-18 12:10:52

Trener drużyny U-12 GKS Stoczniowiec, Paweł Zwoliński, podsumowuje zmagania swoich wychowanków podczas prestiżowego turnieju hokeja na lodzie w Kanadzie. Młodzi gdańscy hokeiści nie zwojowali za wiele za oceanem, ale udział w przedsięwzięciu uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata 12-latków może mieć kolosalne znaczenie przy kształtowaniu karier sportowych kandydatów na zawodowych hokeistów.

Szkoleniowiec o kanadyjskiej imprezie mówił w kontekście jej organizacji, występu zawodników, a także ogromnej przygody, która może zaowocować w przyszłości graniem w hokeja na najwyższym poziomie.

- Organizacja turnieju przerosła moje wyobrażenia. Przede wszystkim jeśli chodzi o ilość osób zaangażowanych w całe przedsięwzięcie. Wszystko perfekcyjnie dopracowane. Od spraw związanych z transportem sprzętu z hali na halę, po przydział opiekunów.  Każdy zespół ma swojego "hosta", każda drużyna ma swój autobus, który nie tylko wiezie drużynę z hotelu na halę lodową, ale również jest do dyspozycji po meczu - komplementował Kanadyjczyków, Zwoliński.

- Graliśmy w fantastycznym obiekcie na 18. tysięcy widzów. To zrobi wrażenie na każdym. Zagrać w Quebec, na takiej hali jest marzeniem każdego hokeisty. Co do naszych spotkań - trudno było pisać scenariusze przed rozpoczęciem pojedynków, nie znaliśmy poziomu przeciwników, choć zakładaliśmy, że Kanadyjczycy będą od nas lepsi. Pierwsza gra kontrolna - byliśmy po 24-godzinnej podróży, zmiana czasu, zmęczenie, stres, emocje pozytywne i negatywne. Każdy, kto coś takiego przeżył, wie jak to wyglada. Niestety porażka. Potem szybko pakowanie i przejazd na główną halę, gdzie odbywała się rejestracja drużyny. Następnie obiad, odpoczynek, niewielki rekonesans, wizyta w sklepie hokejowym. Noc krótka, bo musieliśmy wstać o 5:30. Szybki posiłek i 6:30 wyjazd na halę. Mecz o 8:00. Pierwsza porażka. Potem obiad, chwila odpoczynku i znowu na halę. Drugi pojedynek turniejowy opóźniony o ponad godzinę. Niestety, jak się okazało, również druga porażka, eliminująca nas z dalszych gier. Tym razem przegraliśmy z drużyną, od której byliśmy lepsi. W dogrywce przeciwnik raz lub dwa przejechał połowę lodowiska. Szczęścia zabrakło nam dopiero przy wykonywaniu rzutów karnych - relacjonował szkoleniowiec.

-  Występ w takim turnieju to wielki zaszczyt i nobilitacja. Pee-Wee Quebec to niesamowita przygoda, możliwość przeżycia niezapomnianych sportowych emocji na najwyższym, jeśli chodzi o tę kategorię wiekową, poziomie. To absolutny szczyt. Chłopcy sprawdzili się. I na lodzie, i poza nim. Jestem z nich dumny, mogę z nimi latać wszędzie - podkreślił Paweł Zwoliński.

Po powrocie do Polski młodzi gdańscy hokeiści wracają do wyzwań związanych z grą w Lidze Kaliningradzkiej "Złota Szajba".  W kwietniu z kolei czeka ich międzynarodowy turniej w Hali Olivia, którego będą gospodarzem. Wśród rywali młodzi Litwini, Duńczycy, Białorusini i Rosjanie.

 

Fot. Agnieszka Dawid

 

 


Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po