Aktualności

Pechowa porażka w pierwszym meczu o złoto

2019-03-03 16:41:46

Hokeistki GKS Stoczniowiec przegrały po dogrywce 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, d. 0:1) z Polonią Bytom Ladies w pierwszym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi Kobiet. Druga odsłona finału rozegrana zostanie 9 marca w Bytomiu. Rywalizacja o złoty medal MP toczy się do dwóch zwycięstw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seria finałowa play-off to bezsprzecznie starcie dwóch najlepszych damskich drużyn hokeja na lodzie w naszym kraju – Biało-niebieskich oraz Polonii Bytom Ladies. Lepiej weszły w nią gospodynie pierwszego starcia. Kibice zgromadzeni w gdańskiej hali Olivia mieli powody do radości już w 9. min spotkania, kiedy po podaniu Natalii Kamińskiej krążek w bramce Katarzyny Fijoł umieściła ukraińska hokeistka Stoczniowca, Tetiana Onyszczenko. Gdańszczanki chwilę później miały dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia, kiedy dwuminutową karą otrzymała Klaudia Chrapek jednak podopieczne trenera Henryka Zabrockiego nie potrafiły wykorzystać gry w przewadze. Do końca pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga część spotkania przyniosła zaostrzenie gry. Na ławce kar wylądowała zawodniczka drużyny gości Patrycja Sfora, a do tego Polonia otrzymała karę techniczną. Gospodynie nie potrafiły jednak wykorzystać i tej gry w przewadze. To zemściło się, gdy w 28. min na ławce kar, po raz pierwszy wylądowała zawodniczka Stoczniowca, a hokeistki z Bytomia potrzebowały zaledwie 51 sekund, aby zrobić z tego użytek. Bramkę wyrównującą zdobyła Sfora. Był to bardzo trudny czas dla gdańszczanek, które w kolejnych minutach również musiały radzić sobie w osłabieniu, kiedy to 2-minutowymi upomnieniami zostały ukarane Katarzyna Kasprzycka oraz Ewa Podracka. Co prawda bytomianki tym razem nie wykorzystały przewagi, ale kiedy gra wróciła do stanu 5 na 5, to zawodniczki Polonii zadały kolejny cios. Tym razem krążek w siatce umieściła Wiktoria Gogoc i Polonia po raz pierwszy znalazła się na prowadzeniu, którego nie oddała do końca drugiej tercji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Zabrockiego musiały wyrzucić z głowy złą drugą część meczu i w trzeciej tercji wziąć się do odrabiania strat. Udało się to dość szybko. W 43 minucie za osłabienie przy pierwszym golu bytomianek zrehabilitowała się Kasprzycka i na tablicy wyników mieliśmy rezultat 2:2. Kwestia zwycięstwa i przybliżenia się do złotego medalu PHLK była otwarta. Obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale żadna z nich nie potrafiła tego zrobić aż do syreny w 60. min meczu. Oznaczało to, że na hokeistki czeka dodatkowy czas gry.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku po raz pierwszy dogrywka w meczu finałowym jest rozgrywana na nowych zasadach. W sezonie zasadniczym, w tej część meczu grano 3 na 3 i dodatkowo trwała ona maksymalnie 5 minut, zaś teraz czas gry mógł zostać wydłużony do 10 minut a na tafli przebywało po pięć hokeistek z każdej drużyny. Nowy system okazał się nieszczęśliwy dla drużyny GKS Stoczniowca. W 65. min po raz drugi na listę strzelców wpisała się Gogoc, dzięki czemu bytomianki mogły świętować triumf w gdańskiej hali. Niezbyt mocny strzał spod linii niebiekiej przeleciał obok zdezorientowanej Agaty Kosińskiej. Druga odsłona finału Polskiej Hokej Ligi Kobiet jest zaplanowana na 9 marca w Bytomiu. Tam także może zostać rozegrane ewentualne trzecie starcie. Rywalizacja toczy się bowiem do dwóch zwycięstw jednej z ekip.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Mecz był bardzo wyrównany. Dziewczyny zagrały jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie, ale rywalki były odrobinę skuteczniejsze. Bez wątpienia nie byliśmy gorszym zespołem, o czym świadczy remis po 60 minutach, ale któraś drużyna musiała zwyciężyć. Trzecia bramka dla Polonii była nieco przypadkowa. Szkoda, bo byliśmy przygotowani na serię rzutów karnych. Dzisiaj jesteśmy smutni, ale na pewno nie poddamy się. Do Bytomia pojedziemy, aby wygrać i doprowadzić do trzeciego spotkania. Wtedy może się wszystko zdarzyć - mówi trener Zabrocki.

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po