Aktualności

Panczenista GKS Stoczniowiec w kadrze na Mistrzostwa Świata

2016-02-03 11:11:48

Piotr Puszkarski potwierdza znakomitą dyspozycję sportową. Łyżwiarz szybki Stoczniowca otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata na torze długim. Zawodnik swój kunszt najpierw zaprezentuje w rosyjskiej Kołomnie, następnie w stolicy Niemiec - Berlinie.

W Rosji Polak wystartuje w Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną na dystansach. W Niemczech z kolei Puszkarski rywalizować będzie w wieloboju. Championat globu w Kołomnie zaplanowano pomiędzy 11 a 14 lutego, Mistrzostwa Świata w Berlinie odbędą się 5 i 6 marca.

- Z niecierpliwością czekam na start w obydwu imprezach. Swoistą supremację Stoczniowca potwierdziliśmy ostatnimi wynikami w Mistrzostwach Polski w drużynie. Indywidualnie też dobitnie widać, że stanowimy ścisłą krajową czołówkę. Nadszedł czas, żeby przekuć to na imprezę takiej rangi, jak właśnie Mistrzostwa Świata - powiedział portalowi stoczniowiec.org.pl Piotr Puszkarski.

Aktualnie reprezentacja Polski szlifuje formę w Niemczech. W Berlinie kadrowicze spędzą kilka najbliższych dni. Do Rosji ekipa biało-czerwonych odleci 7 lutego. 

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata na dystansach - kobiety: Natalia Czerwonka, Aleksandra Goss, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska, mężczyźni: Zbigniew Bródka, Piotr Michalski, Konrad Niedźwiedzki, Piotr Puszkarski, Jan Szymański oraz Artur Waś.


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po