Aktualności

Panczeniści GKS Stoczniowiec: jesteśmy zmotywowani i zdeterminowani

2016-08-13 18:58:34

Marcin Bachanek oraz Aleksander i Piotr Puszkarscy szlifują formę do zbliżającego się sezonu. Po pierwszym zgrupowaniu w niemieckim Inzell, przyszedł czas na włoskie Alpy. W Baselga di Pine lodu co prawda nie ma, ale za to, jak podkreślają łyżwiarze Stoczniowca, w nogach setki kilometrów na rowerze i na rolkach.

- Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Dużo jeździmy na rowerze, ale nie zapominamy o pozycji łyżwiarskiej i wtedy zakładamy rolki. Trasy są tutaj znakomite, strome i wyciskają poty. W lipcu dwa tygodnie staliśmy na lodzie (podczas zgrupowania w niemieckim Inzell – red.), teraz jest czas na kolejny etap przygotowań  - na siłownie i ćwiczenia na nogach. Generalnie jednak całe lato jest bardzo pracowite i wszystko zmierza w dobrą stronę – podkreślają w rozmowie ze stoczniowiec.org.pl gdańscy panczeniści.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bachanek oraz bracia Puszkarscy w rozegranych, na przełomie roku w Tomaszowie Mazowieckim, mistrzostwach Polski na dystansach i w wieloboju, sięgnęli po złoty medal w biegu drużynowym. Ponadto triumfowali w mistrzostwach kraju w sprincie, które odbyły się w 2016 roku w Zakopanem. Reprezentowali również Polskę w Pucharze i Mistrzostwach Świata.

- We wrześniu jedziemy do Berlina na lód, a właściwie cały październik spędzimy ponownie w Inzell. Tam odbędą się pierwsze kwalifikacje do Pucharu Świata i właśnie przed tymi zawodami tam zamierzamy szlifować formę - zaznaczają łyżwiarze. Nie ukrywają, że w tym roku także mierzą w podobnie wysokie cele i miejsca.

 Warto dodać, że włoska Baselga di Pine, gdzie aktualnie przybywają zawodnicy Stoczniowca, była w marcu tego roku areną Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim. W zmaganiach startował Marcin Bachanek, który wywalczył srebrny medal w drużynie na 1500 metrów, srebro w sztafecie w biegu na 8 okrążeń oraz  brąz indywidualnie w biegu masowym.


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po