Aktualności

Panczeniści GKS Stoczniowiec: jesteśmy zmotywowani i zdeterminowani

2016-08-13 18:58:34

Marcin Bachanek oraz Aleksander i Piotr Puszkarscy szlifują formę do zbliżającego się sezonu. Po pierwszym zgrupowaniu w niemieckim Inzell, przyszedł czas na włoskie Alpy. W Baselga di Pine lodu co prawda nie ma, ale za to, jak podkreślają łyżwiarze Stoczniowca, w nogach setki kilometrów na rowerze i na rolkach.

- Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Dużo jeździmy na rowerze, ale nie zapominamy o pozycji łyżwiarskiej i wtedy zakładamy rolki. Trasy są tutaj znakomite, strome i wyciskają poty. W lipcu dwa tygodnie staliśmy na lodzie (podczas zgrupowania w niemieckim Inzell – red.), teraz jest czas na kolejny etap przygotowań  - na siłownie i ćwiczenia na nogach. Generalnie jednak całe lato jest bardzo pracowite i wszystko zmierza w dobrą stronę – podkreślają w rozmowie ze stoczniowiec.org.pl gdańscy panczeniści.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bachanek oraz bracia Puszkarscy w rozegranych, na przełomie roku w Tomaszowie Mazowieckim, mistrzostwach Polski na dystansach i w wieloboju, sięgnęli po złoty medal w biegu drużynowym. Ponadto triumfowali w mistrzostwach kraju w sprincie, które odbyły się w 2016 roku w Zakopanem. Reprezentowali również Polskę w Pucharze i Mistrzostwach Świata.

- We wrześniu jedziemy do Berlina na lód, a właściwie cały październik spędzimy ponownie w Inzell. Tam odbędą się pierwsze kwalifikacje do Pucharu Świata i właśnie przed tymi zawodami tam zamierzamy szlifować formę - zaznaczają łyżwiarze. Nie ukrywają, że w tym roku także mierzą w podobnie wysokie cele i miejsca.

 Warto dodać, że włoska Baselga di Pine, gdzie aktualnie przybywają zawodnicy Stoczniowca, była w marcu tego roku areną Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim. W zmaganiach startował Marcin Bachanek, który wywalczył srebrny medal w drużynie na 1500 metrów, srebro w sztafecie w biegu na 8 okrążeń oraz  brąz indywidualnie w biegu masowym.


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po