Aktualności

Panczeniści GKS Stoczniowiec: jesteśmy zmotywowani i zdeterminowani

2016-08-13 18:58:34

Marcin Bachanek oraz Aleksander i Piotr Puszkarscy szlifują formę do zbliżającego się sezonu. Po pierwszym zgrupowaniu w niemieckim Inzell, przyszedł czas na włoskie Alpy. W Baselga di Pine lodu co prawda nie ma, ale za to, jak podkreślają łyżwiarze Stoczniowca, w nogach setki kilometrów na rowerze i na rolkach.

- Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Dużo jeździmy na rowerze, ale nie zapominamy o pozycji łyżwiarskiej i wtedy zakładamy rolki. Trasy są tutaj znakomite, strome i wyciskają poty. W lipcu dwa tygodnie staliśmy na lodzie (podczas zgrupowania w niemieckim Inzell – red.), teraz jest czas na kolejny etap przygotowań  - na siłownie i ćwiczenia na nogach. Generalnie jednak całe lato jest bardzo pracowite i wszystko zmierza w dobrą stronę – podkreślają w rozmowie ze stoczniowiec.org.pl gdańscy panczeniści.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bachanek oraz bracia Puszkarscy w rozegranych, na przełomie roku w Tomaszowie Mazowieckim, mistrzostwach Polski na dystansach i w wieloboju, sięgnęli po złoty medal w biegu drużynowym. Ponadto triumfowali w mistrzostwach kraju w sprincie, które odbyły się w 2016 roku w Zakopanem. Reprezentowali również Polskę w Pucharze i Mistrzostwach Świata.

- We wrześniu jedziemy do Berlina na lód, a właściwie cały październik spędzimy ponownie w Inzell. Tam odbędą się pierwsze kwalifikacje do Pucharu Świata i właśnie przed tymi zawodami tam zamierzamy szlifować formę - zaznaczają łyżwiarze. Nie ukrywają, że w tym roku także mierzą w podobnie wysokie cele i miejsca.

 Warto dodać, że włoska Baselga di Pine, gdzie aktualnie przybywają zawodnicy Stoczniowca, była w marcu tego roku areną Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim. W zmaganiach startował Marcin Bachanek, który wywalczył srebrny medal w drużynie na 1500 metrów, srebro w sztafecie w biegu na 8 okrążeń oraz  brąz indywidualnie w biegu masowym.


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po