Aktualności

Otwórz się na kultową Halę Olivia!

2019-09-20 06:50:13

Dokładnie tydzień dzieli nas od rozpoczęcia festiwalu OPEN HOUSE 2019 w Gdańsku. Tegoroczną edycję imprezy zaplanowano w Oliwie, a jednym z jej kluczowych punktów będzie możliwość podziwiania Hali Olivia. Open House to weekendowy projekt, podczas którego można zwiedzić i zobaczyć instytucje, mieszkania, pracownie, czy świątynie danej części miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karty festiwalu w Oliwie odkryte zostaną 28 i 29 września 2019 roku. Jednym z asów w rękawie jest Hala Widowiskowo-Sportowa Olivia. Bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów sportowych w Polsce, symbol powojennego Gdańska. Trudno sobie dziś wyobrazić współczesną Oliwę bez monumentalnej hali sportowej, stojącej przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Bażyńskiego. W roku 1960 podjęto decyzję o budowie krytego lodowiska w Gdańsku. W konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Komitet Kultury Fizycznej zwyciężył projekt Macieja Krasińskiego, Macieja Gintowta oraz Stanisława Kusia. Budowa trwała 7 lat, a uroczyste otwarcie hali nastąpiło 16 grudnia 1972 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę, 28 września pomiędzy godziną 10.00 a 14.00 będzie można z przewodnikiem zwiedzić obiekt. Po godzinie 14.00 z kolei zapraszamy do sali konferencyjnej Hotelu Olivia (wejście od ul. Bażyńskiego) na wykład Anny Cymer, autorki książki "Architektura w Polsce 1945-1989", która opowie o wybranych budynkach Gdańska i Oliwy, między innymi też o budynku Hali Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Open House Gdańsk jest częścią międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide. Pierwsza edycja festiwalu OH odbyła się w Londynie w 1992 roku. Aktualnie OH gości w ponad 40 miastach na świecie: Nowy Jork, Dublin, Helsinki, Barcelona, Melbourne, Rzym, Ateny. Open House to dwa dni, kiedy otwierane są wybrane przestrzenie publiczne oraz mieszkania prywatne. Festiwal przyciąga rzesze widzów i cieszy się ogromną popularnością na świecie. Niezwykłość Open House polega również na udziale architektów, projektantów i właścicieli obiektów. To nie tylko budynki o wartości historycznej, ciekawe wnętrza mieszkań prywatnych, ale także wspaniałe projekty architektoniczne i urbanistyczne.
Poniżej zdjęcie Oliwy z początku XIX wieku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. facebook.com/ohgdansk

 


Ważne
ZNAMY DOKŁADNE TERMINY SZKÓŁEK W PAŹDZIERNIKU 2019

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu październiku.

SZKÓŁKI RUSZĄ W PIERWSZY WEEKEND PAŹDZIERNIKA

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track czekają na młodych sportowców już od 04 października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

JUŻ NIEBAWEM STARTUJE SEZON NA ŁYŻWY

Jeszcze tej jesieni czeka nas zimowe szaleństwo! W hali Olivia od 05 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po