Aktualności

Ostatnie akordy kanadyjskiej przygody

2017-02-16 14:44:49

Co prawda młodym hokeistom GKS Stoczniowiec został do rozegrania za oceanem jeszcze jeden sparing, ale śmiało można powiedzieć, że kanadyjska wyprawa na prestiżowy turniej Pee-Wee w Quebec, dobiega powoli końca. Po dwóch turniejowych przegranych, które wyeliminowały nasz team z dalszych gier, podopieczni Pawła Zwolińskiego rozegrali kolejne dwa mecze testowe. Młodzi zawodnicy w rozmowie ze stoczniowiec.org.pl podzieli się również swoimi wrażeniami.

 

Obydwa sparingi zakończyły się porażkami młodych Stoczniowców - z drużyną Sieurs Matame 3:5, natomiast z Quebec Nord-Est 2:7. Ciekawostką jest fakt, że areną zmagań było lodowisko usytuowane w samym środku centrum handlowego. 

 

 

- Fantastyczna wyprawa. Można było się zmierzyć z najlepszymi drużynami. W pamięć zapadnie nam najbardziej zacięty mecz z Belgią (przegrany po karnych - red.), pozazdrościć można także super sklepów hokejowych w Kanadzie - powiedział Kuba Petke.

- Najbardziej obawiałem się poziomu innych drużyn. Najtrudniejszy według mnie był pierwszy mecz sparingowy. Graliśmy z drużyną z Kanady. Grali dobrze taktycznie, mieli bardzo wyrównane piątki. Największe wrażenie z kolei zrobiło na mnie otwarcie turnieju oraz pojedynki z udziałem juniorów z Kanady, które oglądało na trybunach kilka tysięcy ludzi - wskazał Adrian Gromadzki, zdobywca 5 goli. 

- Po powrocie do Polski na pewno będę pamiętać dużo fajnych rzeczy, bo to niesamowita przygoda. Jeśli chodzi o mecze, to raczej wszystkie zespoły grają na dobrym poziomie. Dla mnie najgorzej grało się w pierwszym meczu, bo byliśmy jeszcze zmęczeni po podróży - podkreślił Olivier Kurnicki.

- Ogólnie Kanada super. Dużo śniegu, super obiekty, dużo lodowisk, super hotel. Nie zapomnę meczu z Belgią, gdzie byliśmy lepsi, a przegraliśmy pechowo w karnych - dodał Bartosz Jachim.

- Ogromne wrażenie zrobiła na mnie Hala Videotron, gdzie rozgrywaliśmy swoje spotkania. Przy takiej publiczności mieliśmy dwa odczucia - z jednej strony satysfakcja, z drugiej stres. Największe obawy miałem przed pierwszym meczem turniejowym. Niestety sprawdziły się. Musimy, jako zespół, poprawić komunikację, celniej podawać i jeszcze szybciej jeździć na łyżwach - podsumował kapitan Marceli Stańczyk.

Po zakończonych zmaganiach na lodzie drużyna U-12 Stoczniowca zwiedziła najpierw stare miasto w Quebec, a także, już wieczorem, emocjonowała się występami kanadyjskich drużyn juniorskich w największej w mieście Hali Videotron. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Agnieszka Dawid

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po