Aktualności

Ostatnie akordy kanadyjskiej przygody

2017-02-16 14:44:49

Co prawda młodym hokeistom GKS Stoczniowiec został do rozegrania za oceanem jeszcze jeden sparing, ale śmiało można powiedzieć, że kanadyjska wyprawa na prestiżowy turniej Pee-Wee w Quebec, dobiega powoli końca. Po dwóch turniejowych przegranych, które wyeliminowały nasz team z dalszych gier, podopieczni Pawła Zwolińskiego rozegrali kolejne dwa mecze testowe. Młodzi zawodnicy w rozmowie ze stoczniowiec.org.pl podzieli się również swoimi wrażeniami.

 

Obydwa sparingi zakończyły się porażkami młodych Stoczniowców - z drużyną Sieurs Matame 3:5, natomiast z Quebec Nord-Est 2:7. Ciekawostką jest fakt, że areną zmagań było lodowisko usytuowane w samym środku centrum handlowego. 

 

 

- Fantastyczna wyprawa. Można było się zmierzyć z najlepszymi drużynami. W pamięć zapadnie nam najbardziej zacięty mecz z Belgią (przegrany po karnych - red.), pozazdrościć można także super sklepów hokejowych w Kanadzie - powiedział Kuba Petke.

- Najbardziej obawiałem się poziomu innych drużyn. Najtrudniejszy według mnie był pierwszy mecz sparingowy. Graliśmy z drużyną z Kanady. Grali dobrze taktycznie, mieli bardzo wyrównane piątki. Największe wrażenie z kolei zrobiło na mnie otwarcie turnieju oraz pojedynki z udziałem juniorów z Kanady, które oglądało na trybunach kilka tysięcy ludzi - wskazał Adrian Gromadzki, zdobywca 5 goli. 

- Po powrocie do Polski na pewno będę pamiętać dużo fajnych rzeczy, bo to niesamowita przygoda. Jeśli chodzi o mecze, to raczej wszystkie zespoły grają na dobrym poziomie. Dla mnie najgorzej grało się w pierwszym meczu, bo byliśmy jeszcze zmęczeni po podróży - podkreślił Olivier Kurnicki.

- Ogólnie Kanada super. Dużo śniegu, super obiekty, dużo lodowisk, super hotel. Nie zapomnę meczu z Belgią, gdzie byliśmy lepsi, a przegraliśmy pechowo w karnych - dodał Bartosz Jachim.

- Ogromne wrażenie zrobiła na mnie Hala Videotron, gdzie rozgrywaliśmy swoje spotkania. Przy takiej publiczności mieliśmy dwa odczucia - z jednej strony satysfakcja, z drugiej stres. Największe obawy miałem przed pierwszym meczem turniejowym. Niestety sprawdziły się. Musimy, jako zespół, poprawić komunikację, celniej podawać i jeszcze szybciej jeździć na łyżwach - podsumował kapitan Marceli Stańczyk.

Po zakończonych zmaganiach na lodzie drużyna U-12 Stoczniowca zwiedziła najpierw stare miasto w Quebec, a także, już wieczorem, emocjonowała się występami kanadyjskich drużyn juniorskich w największej w mieście Hali Videotron. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Agnieszka Dawid

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po