Aktualności

Ostatnie akordy kanadyjskiej przygody

2017-02-16 14:44:49

Co prawda młodym hokeistom GKS Stoczniowiec został do rozegrania za oceanem jeszcze jeden sparing, ale śmiało można powiedzieć, że kanadyjska wyprawa na prestiżowy turniej Pee-Wee w Quebec, dobiega powoli końca. Po dwóch turniejowych przegranych, które wyeliminowały nasz team z dalszych gier, podopieczni Pawła Zwolińskiego rozegrali kolejne dwa mecze testowe. Młodzi zawodnicy w rozmowie ze stoczniowiec.org.pl podzieli się również swoimi wrażeniami.

 

Obydwa sparingi zakończyły się porażkami młodych Stoczniowców - z drużyną Sieurs Matame 3:5, natomiast z Quebec Nord-Est 2:7. Ciekawostką jest fakt, że areną zmagań było lodowisko usytuowane w samym środku centrum handlowego. 

 

 

- Fantastyczna wyprawa. Można było się zmierzyć z najlepszymi drużynami. W pamięć zapadnie nam najbardziej zacięty mecz z Belgią (przegrany po karnych - red.), pozazdrościć można także super sklepów hokejowych w Kanadzie - powiedział Kuba Petke.

- Najbardziej obawiałem się poziomu innych drużyn. Najtrudniejszy według mnie był pierwszy mecz sparingowy. Graliśmy z drużyną z Kanady. Grali dobrze taktycznie, mieli bardzo wyrównane piątki. Największe wrażenie z kolei zrobiło na mnie otwarcie turnieju oraz pojedynki z udziałem juniorów z Kanady, które oglądało na trybunach kilka tysięcy ludzi - wskazał Adrian Gromadzki, zdobywca 5 goli. 

- Po powrocie do Polski na pewno będę pamiętać dużo fajnych rzeczy, bo to niesamowita przygoda. Jeśli chodzi o mecze, to raczej wszystkie zespoły grają na dobrym poziomie. Dla mnie najgorzej grało się w pierwszym meczu, bo byliśmy jeszcze zmęczeni po podróży - podkreślił Olivier Kurnicki.

- Ogólnie Kanada super. Dużo śniegu, super obiekty, dużo lodowisk, super hotel. Nie zapomnę meczu z Belgią, gdzie byliśmy lepsi, a przegraliśmy pechowo w karnych - dodał Bartosz Jachim.

- Ogromne wrażenie zrobiła na mnie Hala Videotron, gdzie rozgrywaliśmy swoje spotkania. Przy takiej publiczności mieliśmy dwa odczucia - z jednej strony satysfakcja, z drugiej stres. Największe obawy miałem przed pierwszym meczem turniejowym. Niestety sprawdziły się. Musimy, jako zespół, poprawić komunikację, celniej podawać i jeszcze szybciej jeździć na łyżwach - podsumował kapitan Marceli Stańczyk.

Po zakończonych zmaganiach na lodzie drużyna U-12 Stoczniowca zwiedziła najpierw stare miasto w Quebec, a także, już wieczorem, emocjonowała się występami kanadyjskich drużyn juniorskich w największej w mieście Hali Videotron. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Agnieszka Dawid

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po