Aktualności

Olivia świeciła się na różowo

2020-01-26 14:22:56

Zakończył się Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Odbywały się akcje i kampanie edukacyjne, których celem jest propagowanie wśród kobiet regularnych badań cytologicznych, jako najlepszej metody profilaktyki tego typu nowotworów. Kolorem akcji jest róż, który w styczniu zalewa wiele znanych budynków użyteczności publicznej w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Celem akcji profilaktycznej "Pink Lips Project" jest rzetelna edukacja na temat tego schorzenia oraz promowanie wśród kobiet, w szczególności z grupy ryzyka, zgłaszania się na profilaktyczne badania, co w dłuższej perspektywie - mamy nadzieję - zmniejszy zachorowalność i umieralność na ten nowotwór. W czasie trwania akcji zwracamy się do instytucji o podświetlanie prestiżowych budynków w mieście właśnie na kolor różowy. Pozwala to przykuć uwagę przechodniów do tego problemu i symbolicznie pokazać jego wagę – mówi Michał Błaszczak, koordynator lokalny akcji.

Przez ostatni tydzień w ramach trwającej akcji, budynek Hali Olivia został podświetlony na różowo, by zwrócić własnie uwagę na problem profilaktyki nowotworowej.

Rak szyjki macicy dotyczy blisko 1,5 miliona kobiet na całym świecie. Tylko w Polsce ponad trzy tysiące pacjentek rocznie słyszy taką diagnozę. Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Choroba rozwija się często bezobjawowo i przez to wśród wielu pacjentek wykrywana jest w fazie zaawansowanej i trudnej do wyleczenia.

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po