Aktualności

Ola Goss w GKS Stoczniowiec

2016-09-24 12:27:02

Łyżwiarka szybka Ola Goss będzie reprezentować barwy gdańskiego klubu. Dotychczas reprezentantka Polski występowała w klubie Stegny Warszawa. 27-latka z powodzeniem łączy występy na lodzie z jazdą szybką na rolkach. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie sportu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ola Goss zaczęła przygodę z rolkami jako ośmiolatka. W 2013 roku, jako pierwszy polski sportowiec, zdobyła Puchar Świata. Pokonała zawodniczki pochodzące z krajów, które można nazwać potęgami w tym sporcie, czyli Kolumbijki, Belgijki, Francuzki, Włoszki czy Azjatki. W 2015 roku zadebiutowała w kadrze narodowej łyżwiarek szybkich na torze długim. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła wówczas dobrymi startami w łyżwiarskim Pucharze Świata.

- Wiem że rolki bardzo mi pomagają. Najlepiej jeździ mi się na łyżwach we wrześniu i październiku, kiedy przechodzę na lód prosto po sezonie wrotkarskim – podkreśla zawodniczka, która aktualnie z innymi panczenistami GKS Stoczniowiec szlifuje formę na torze długim w Berlinie.

Ola Goss uznawana jest za jedną z najładniejszych polskich sportsmenek. Od teraz można ją oglądać w barwach gdańskiego klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. sport.se.pl


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po