Aktualności

Ola Berecka: Mierzymy w medal z najcenniejszego kruszcu

2016-08-23 21:33:47

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja na Lodzie Kobiet w sezonie 2016/17. Na inaugurację wicemistrzynie Polski w małej hali Olivia, 3. września, podejmą drużynę Cracovii Kraków. Stoczniowiec.org.pl w związku z tym postanowił tuż przed startem rywalizacji przepytać Aleskandrę Berecką. Jedna z najlepszych polskich hokeistek nie ukrywa, że jej zespół celuje w wielki finał mistrzostw kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: ostatnimi sukcesami rozpieściłyście kibiców. Najpierw był mistrz, a teraz wicemistrz kraju. W tym sezonie możemy oczekiwać podobnego scenariusza?   

Ola Berecka: myślę, że znowu mogłybyśmy sięgnąć po złoto. Gramy ze sobą już kilka sezonów, jesteśmy doświadczoną drużyną i mamy taki trzon zespołu, że możemy wygrać z każdym. Tym samym w zasięgu wydaje się medal z najcenniejszego kruszcu. Ponadto nowe twarze, które co roku się u nas pojawiają to nie tylko uzupełnienia. Każda nowa zawodniczka coś wnosi do tego zespołu. Teraz ma wrócić dodatkowo Tania (Ukrainka Tetiana Onyshchenko – red.), która udowodniła dwa lata temu jak wartościową dla Stoczniowca jest zawodniczką.

stoczniowiec.org.pl: nie obawiacie się rywalizacji z Polonią Bytom? To właśnie Późniewska, Czaplik i spółka odebrały Wam w marcu złotą koronę?

Ola Berecka: ciężki przeciwnik, wymagający, ale twierdzę, że do ogrania. Jako jedyne pokonałyśmy je w ubiegłym sezonie. Przegrałyśmy co prawda w finale, ale po jakim boju. Zdecydowały ostatnie sekundy, a wszystko mogło się inaczej potoczyć. Teraz jednak jest nowy sezon, a każdy mecz jest inny. Trzeba być po prostu przygotowanym na to, że się wygra każdy pojedynek. Pod wodzą trenera Zabrockiego również nad takim aspektem ostro pracujemy.

stoczniowiec.org.pl: czyli przygotowania, jak to się mówi, idą pełną parą?

Ola Berecka: treningi zaczęłyśmy na sucho na początku sierpnia, po dwóch tygodniach weszłyśmy na lód. Bardzo ważne w hokeju, przy tej 4-miesięcznej przerwie, jest przygotowanie indywidualne. Jeśli ktoś nic nie robił przez ten okres, to nie należy od niego za wiele oczekiwać. W zespole jednak jest wiele ambitnych postaci, które trenują mimo okresu wakacyjnego. Najważniejsze w tej chwili dobrze przygotować się na Cracovię. To zapewne nie będzie łatwy mecz. Docierają sygnały, że rywalki wzmocniły się ostatnio kilkoma byłymi zawodniczkami KTH Krynica.

stoczniowiec.org.pl: spotkanie odbędzie się w małej hali ze względu na modernizację dużej Olivii. Niedługo jednak przyjdzie Wam grać właściwie w nowej, kompletnie wyremontowanej hali…

Ola Berecka: widziałam zdjęcia i grafiki jak to ma wszystko wyglądać. Robi naprawdę duże wrażenie. Będzie przyjemnością rozgrywać tam swoje mecze.

stoczniowiec.org.pl: przyjemnością dla nas wszystkich jest kolejny sezon z Tobą w składzie, co za tym również idzie gole i asysty dla Stoczniowca. Jak długo możemy na Ciebie liczyć?

Ola Berecka: zawsze mi się marzyło, żeby swoją karierę hokejową w Stoczniowcu i w kadrze zakończyć podczas Mistrzostw Świata lub podczas turnieju o kwalifikację olimpijską, pod warunkiem jednak, że taka impreza rozgrywana będzie w Polsce, no i w rodzinnym Gdańsku ;)

stoczniowiec.org.pl: to tego właśnie życzymy, wielkie dzięki za rozmowę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Berecka w ostatnich dwóch sezonach rozegrała 25 meczów w barwach Stoczniowca. Strzeliła 18 goli i 33-krotnie asystowała przy bramkach koleżanek. W marcu  2015 roku w wielkim finale Mistrzostw Polski strzeliła bramkę, która przesądziła o złotym medalu. Regularnie występuje w hokejowej reprezentacji Polski.


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po