Aktualności

Ola Berecka: Mierzymy w medal z najcenniejszego kruszcu

2016-08-23 21:33:47

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja na Lodzie Kobiet w sezonie 2016/17. Na inaugurację wicemistrzynie Polski w małej hali Olivia, 3. września, podejmą drużynę Cracovii Kraków. Stoczniowiec.org.pl w związku z tym postanowił tuż przed startem rywalizacji przepytać Aleskandrę Berecką. Jedna z najlepszych polskich hokeistek nie ukrywa, że jej zespół celuje w wielki finał mistrzostw kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: ostatnimi sukcesami rozpieściłyście kibiców. Najpierw był mistrz, a teraz wicemistrz kraju. W tym sezonie możemy oczekiwać podobnego scenariusza?   

Ola Berecka: myślę, że znowu mogłybyśmy sięgnąć po złoto. Gramy ze sobą już kilka sezonów, jesteśmy doświadczoną drużyną i mamy taki trzon zespołu, że możemy wygrać z każdym. Tym samym w zasięgu wydaje się medal z najcenniejszego kruszcu. Ponadto nowe twarze, które co roku się u nas pojawiają to nie tylko uzupełnienia. Każda nowa zawodniczka coś wnosi do tego zespołu. Teraz ma wrócić dodatkowo Tania (Ukrainka Tetiana Onyshchenko – red.), która udowodniła dwa lata temu jak wartościową dla Stoczniowca jest zawodniczką.

stoczniowiec.org.pl: nie obawiacie się rywalizacji z Polonią Bytom? To właśnie Późniewska, Czaplik i spółka odebrały Wam w marcu złotą koronę?

Ola Berecka: ciężki przeciwnik, wymagający, ale twierdzę, że do ogrania. Jako jedyne pokonałyśmy je w ubiegłym sezonie. Przegrałyśmy co prawda w finale, ale po jakim boju. Zdecydowały ostatnie sekundy, a wszystko mogło się inaczej potoczyć. Teraz jednak jest nowy sezon, a każdy mecz jest inny. Trzeba być po prostu przygotowanym na to, że się wygra każdy pojedynek. Pod wodzą trenera Zabrockiego również nad takim aspektem ostro pracujemy.

stoczniowiec.org.pl: czyli przygotowania, jak to się mówi, idą pełną parą?

Ola Berecka: treningi zaczęłyśmy na sucho na początku sierpnia, po dwóch tygodniach weszłyśmy na lód. Bardzo ważne w hokeju, przy tej 4-miesięcznej przerwie, jest przygotowanie indywidualne. Jeśli ktoś nic nie robił przez ten okres, to nie należy od niego za wiele oczekiwać. W zespole jednak jest wiele ambitnych postaci, które trenują mimo okresu wakacyjnego. Najważniejsze w tej chwili dobrze przygotować się na Cracovię. To zapewne nie będzie łatwy mecz. Docierają sygnały, że rywalki wzmocniły się ostatnio kilkoma byłymi zawodniczkami KTH Krynica.

stoczniowiec.org.pl: spotkanie odbędzie się w małej hali ze względu na modernizację dużej Olivii. Niedługo jednak przyjdzie Wam grać właściwie w nowej, kompletnie wyremontowanej hali…

Ola Berecka: widziałam zdjęcia i grafiki jak to ma wszystko wyglądać. Robi naprawdę duże wrażenie. Będzie przyjemnością rozgrywać tam swoje mecze.

stoczniowiec.org.pl: przyjemnością dla nas wszystkich jest kolejny sezon z Tobą w składzie, co za tym również idzie gole i asysty dla Stoczniowca. Jak długo możemy na Ciebie liczyć?

Ola Berecka: zawsze mi się marzyło, żeby swoją karierę hokejową w Stoczniowcu i w kadrze zakończyć podczas Mistrzostw Świata lub podczas turnieju o kwalifikację olimpijską, pod warunkiem jednak, że taka impreza rozgrywana będzie w Polsce, no i w rodzinnym Gdańsku ;)

stoczniowiec.org.pl: to tego właśnie życzymy, wielkie dzięki za rozmowę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Berecka w ostatnich dwóch sezonach rozegrała 25 meczów w barwach Stoczniowca. Strzeliła 18 goli i 33-krotnie asystowała przy bramkach koleżanek. W marcu  2015 roku w wielkim finale Mistrzostw Polski strzeliła bramkę, która przesądziła o złotym medalu. Regularnie występuje w hokejowej reprezentacji Polski.


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po