Aktualności

Ola Berecka: Mierzymy w medal z najcenniejszego kruszcu

2016-08-23 21:33:47

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja na Lodzie Kobiet w sezonie 2016/17. Na inaugurację wicemistrzynie Polski w małej hali Olivia, 3. września, podejmą drużynę Cracovii Kraków. Stoczniowiec.org.pl w związku z tym postanowił tuż przed startem rywalizacji przepytać Aleskandrę Berecką. Jedna z najlepszych polskich hokeistek nie ukrywa, że jej zespół celuje w wielki finał mistrzostw kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: ostatnimi sukcesami rozpieściłyście kibiców. Najpierw był mistrz, a teraz wicemistrz kraju. W tym sezonie możemy oczekiwać podobnego scenariusza?   

Ola Berecka: myślę, że znowu mogłybyśmy sięgnąć po złoto. Gramy ze sobą już kilka sezonów, jesteśmy doświadczoną drużyną i mamy taki trzon zespołu, że możemy wygrać z każdym. Tym samym w zasięgu wydaje się medal z najcenniejszego kruszcu. Ponadto nowe twarze, które co roku się u nas pojawiają to nie tylko uzupełnienia. Każda nowa zawodniczka coś wnosi do tego zespołu. Teraz ma wrócić dodatkowo Tania (Ukrainka Tetiana Onyshchenko – red.), która udowodniła dwa lata temu jak wartościową dla Stoczniowca jest zawodniczką.

stoczniowiec.org.pl: nie obawiacie się rywalizacji z Polonią Bytom? To właśnie Późniewska, Czaplik i spółka odebrały Wam w marcu złotą koronę?

Ola Berecka: ciężki przeciwnik, wymagający, ale twierdzę, że do ogrania. Jako jedyne pokonałyśmy je w ubiegłym sezonie. Przegrałyśmy co prawda w finale, ale po jakim boju. Zdecydowały ostatnie sekundy, a wszystko mogło się inaczej potoczyć. Teraz jednak jest nowy sezon, a każdy mecz jest inny. Trzeba być po prostu przygotowanym na to, że się wygra każdy pojedynek. Pod wodzą trenera Zabrockiego również nad takim aspektem ostro pracujemy.

stoczniowiec.org.pl: czyli przygotowania, jak to się mówi, idą pełną parą?

Ola Berecka: treningi zaczęłyśmy na sucho na początku sierpnia, po dwóch tygodniach weszłyśmy na lód. Bardzo ważne w hokeju, przy tej 4-miesięcznej przerwie, jest przygotowanie indywidualne. Jeśli ktoś nic nie robił przez ten okres, to nie należy od niego za wiele oczekiwać. W zespole jednak jest wiele ambitnych postaci, które trenują mimo okresu wakacyjnego. Najważniejsze w tej chwili dobrze przygotować się na Cracovię. To zapewne nie będzie łatwy mecz. Docierają sygnały, że rywalki wzmocniły się ostatnio kilkoma byłymi zawodniczkami KTH Krynica.

stoczniowiec.org.pl: spotkanie odbędzie się w małej hali ze względu na modernizację dużej Olivii. Niedługo jednak przyjdzie Wam grać właściwie w nowej, kompletnie wyremontowanej hali…

Ola Berecka: widziałam zdjęcia i grafiki jak to ma wszystko wyglądać. Robi naprawdę duże wrażenie. Będzie przyjemnością rozgrywać tam swoje mecze.

stoczniowiec.org.pl: przyjemnością dla nas wszystkich jest kolejny sezon z Tobą w składzie, co za tym również idzie gole i asysty dla Stoczniowca. Jak długo możemy na Ciebie liczyć?

Ola Berecka: zawsze mi się marzyło, żeby swoją karierę hokejową w Stoczniowcu i w kadrze zakończyć podczas Mistrzostw Świata lub podczas turnieju o kwalifikację olimpijską, pod warunkiem jednak, że taka impreza rozgrywana będzie w Polsce, no i w rodzinnym Gdańsku ;)

stoczniowiec.org.pl: to tego właśnie życzymy, wielkie dzięki za rozmowę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Berecka w ostatnich dwóch sezonach rozegrała 25 meczów w barwach Stoczniowca. Strzeliła 18 goli i 33-krotnie asystowała przy bramkach koleżanek. W marcu  2015 roku w wielkim finale Mistrzostw Polski strzeliła bramkę, która przesądziła o złotym medalu. Regularnie występuje w hokejowej reprezentacji Polski.


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po