Aktualności

Oficjalne zakończenie modernizacji Olivii

2017-11-24 11:09:21

W piątek, 24 listopada, nastąpiło oficjalne odebranie prowadzonych od trzech lat prac modernizacyjnych w Hali Sportowo-Widowiskowej Olivia. Tak zwany drugi etap działań obejmował przebudowę, modernizację i remont obiektu wraz z infrastrukturą techniczną. Inwestycja sfinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk oraz klubu GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Protokół komisyjnego odbioru końcowego, przekazania i przyjęcia inwestycji do użytkowania i eksploatacji w ramach realizowanego zadania zakwalifikowanego do Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu przy udziale przedstawiciela Miasta Gdańsk (Alicja Ulanowska) podpisali: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (inżynier kontraktu reprezentowany przez Jerzego Chołuja, Elżbietę Poćwiardowską, Ignacego Wilskiego), przedstawiciele inwestora (Jolanta Zalewska, Maciej Siwiec), inspektorzy nadzoru budowlanego (Andrzej Mużalski, Marcin Marcinkowski, Sławomir Sokół, Wojciech Leibrandt) oraz reprezentacja przejmującego użytkowanie, czyli Marek Kostecki i Maciej Turnowiecki z GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hala Olivia - dzięki gruntownej modernizacji - znów zachwyca. Kultowy obiekt, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na Pomorzu, podczas trwających trzy lata prac, zmienił swoje oblicze. Między innymi wyremontowano parkingi wokół kompleksu, fasadę obiektu oraz taras hali. Zmodernizowano maszynownie, tak niezbędną w procesie mrożenia tafli lodowych Olivii. Powstało nowe centrum monitoringu. Ważnym akordem modernizacji była wymiana band hokejowych. Przetarg na dostawę systemów ochronnych wygrała fińska Raita Sport, która w swoje produkty wyposażyła między innymi pałac lodowy w Soczi, arenę zmagań hokeistów podczas olimpiady w 2014 roku. GKS Stoczniowiec zakupił również nowoczesną, elektryczną maszynę do czyszczenia lodu oraz od podstaw zbudował nowoczesny, spełniający wszystkie światowe standardy tor curlingowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jak ważna z punktu widzenia olimpijskiej dyscypliny sportu okazała się ta inwestycja, podkreślał ostatnio podczas komentowania finału ME kobiet w curlingu, znany ekspert telewizyjny i dziennikarz Przeglądu Sportowego, Paweł Burlewicz. W jego opinii pierwszy całoroczny tor curlingowy w Gdańsku był głównym czynnikiem awansu polskiej reprezentacji do grupy A – wskazał Błażej Jenek, wiceprezes GKS Stoczniowiec ds. curlingu. 

 

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po