Aktualności

Oficjalne zakończenie modernizacji Olivii

2017-11-24 11:09:21

W piątek, 24 listopada, nastąpiło oficjalne odebranie prowadzonych od trzech lat prac modernizacyjnych w Hali Sportowo-Widowiskowej Olivia. Tak zwany drugi etap działań obejmował przebudowę, modernizację i remont obiektu wraz z infrastrukturą techniczną. Inwestycja sfinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk oraz klubu GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Protokół komisyjnego odbioru końcowego, przekazania i przyjęcia inwestycji do użytkowania i eksploatacji w ramach realizowanego zadania zakwalifikowanego do Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu przy udziale przedstawiciela Miasta Gdańsk (Alicja Ulanowska) podpisali: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (inżynier kontraktu reprezentowany przez Jerzego Chołuja, Elżbietę Poćwiardowską, Ignacego Wilskiego), przedstawiciele inwestora (Jolanta Zalewska, Maciej Siwiec), inspektorzy nadzoru budowlanego (Andrzej Mużalski, Marcin Marcinkowski, Sławomir Sokół, Wojciech Leibrandt) oraz reprezentacja przejmującego użytkowanie, czyli Marek Kostecki i Maciej Turnowiecki z GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hala Olivia - dzięki gruntownej modernizacji - znów zachwyca. Kultowy obiekt, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na Pomorzu, podczas trwających trzy lata prac, zmienił swoje oblicze. Między innymi wyremontowano parkingi wokół kompleksu, fasadę obiektu oraz taras hali. Zmodernizowano maszynownie, tak niezbędną w procesie mrożenia tafli lodowych Olivii. Powstało nowe centrum monitoringu. Ważnym akordem modernizacji była wymiana band hokejowych. Przetarg na dostawę systemów ochronnych wygrała fińska Raita Sport, która w swoje produkty wyposażyła między innymi pałac lodowy w Soczi, arenę zmagań hokeistów podczas olimpiady w 2014 roku. GKS Stoczniowiec zakupił również nowoczesną, elektryczną maszynę do czyszczenia lodu oraz od podstaw zbudował nowoczesny, spełniający wszystkie światowe standardy tor curlingowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jak ważna z punktu widzenia olimpijskiej dyscypliny sportu okazała się ta inwestycja, podkreślał ostatnio podczas komentowania finału ME kobiet w curlingu, znany ekspert telewizyjny i dziennikarz Przeglądu Sportowego, Paweł Burlewicz. W jego opinii pierwszy całoroczny tor curlingowy w Gdańsku był głównym czynnikiem awansu polskiej reprezentacji do grupy A – wskazał Błażej Jenek, wiceprezes GKS Stoczniowiec ds. curlingu. 

 

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 22-23.01.2022 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 22-23.01.2022

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po