Aktualności

Oficjalne zakończenie modernizacji Olivii

2017-11-24 11:09:21

W piątek, 24 listopada, nastąpiło oficjalne odebranie prowadzonych od trzech lat prac modernizacyjnych w Hali Sportowo-Widowiskowej Olivia. Tak zwany drugi etap działań obejmował przebudowę, modernizację i remont obiektu wraz z infrastrukturą techniczną. Inwestycja sfinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk oraz klubu GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Protokół komisyjnego odbioru końcowego, przekazania i przyjęcia inwestycji do użytkowania i eksploatacji w ramach realizowanego zadania zakwalifikowanego do Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu przy udziale przedstawiciela Miasta Gdańsk (Alicja Ulanowska) podpisali: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (inżynier kontraktu reprezentowany przez Jerzego Chołuja, Elżbietę Poćwiardowską, Ignacego Wilskiego), przedstawiciele inwestora (Jolanta Zalewska, Maciej Siwiec), inspektorzy nadzoru budowlanego (Andrzej Mużalski, Marcin Marcinkowski, Sławomir Sokół, Wojciech Leibrandt) oraz reprezentacja przejmującego użytkowanie, czyli Marek Kostecki i Maciej Turnowiecki z GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hala Olivia - dzięki gruntownej modernizacji - znów zachwyca. Kultowy obiekt, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na Pomorzu, podczas trwających trzy lata prac, zmienił swoje oblicze. Między innymi wyremontowano parkingi wokół kompleksu, fasadę obiektu oraz taras hali. Zmodernizowano maszynownie, tak niezbędną w procesie mrożenia tafli lodowych Olivii. Powstało nowe centrum monitoringu. Ważnym akordem modernizacji była wymiana band hokejowych. Przetarg na dostawę systemów ochronnych wygrała fińska Raita Sport, która w swoje produkty wyposażyła między innymi pałac lodowy w Soczi, arenę zmagań hokeistów podczas olimpiady w 2014 roku. GKS Stoczniowiec zakupił również nowoczesną, elektryczną maszynę do czyszczenia lodu oraz od podstaw zbudował nowoczesny, spełniający wszystkie światowe standardy tor curlingowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jak ważna z punktu widzenia olimpijskiej dyscypliny sportu okazała się ta inwestycja, podkreślał ostatnio podczas komentowania finału ME kobiet w curlingu, znany ekspert telewizyjny i dziennikarz Przeglądu Sportowego, Paweł Burlewicz. W jego opinii pierwszy całoroczny tor curlingowy w Gdańsku był głównym czynnikiem awansu polskiej reprezentacji do grupy A – wskazał Błażej Jenek, wiceprezes GKS Stoczniowiec ds. curlingu. 

 

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku  i listopadzie 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej, przystąpienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" oraz orgazniację Turnieju EIHC harmogram zajęć prezentuje się następująco 

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po