Aktualności

Oficjalne zakończenie modernizacji Olivii

2017-11-24 11:09:21

W piątek, 24 listopada, nastąpiło oficjalne odebranie prowadzonych od trzech lat prac modernizacyjnych w Hali Sportowo-Widowiskowej Olivia. Tak zwany drugi etap działań obejmował przebudowę, modernizację i remont obiektu wraz z infrastrukturą techniczną. Inwestycja sfinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk oraz klubu GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Protokół komisyjnego odbioru końcowego, przekazania i przyjęcia inwestycji do użytkowania i eksploatacji w ramach realizowanego zadania zakwalifikowanego do Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu przy udziale przedstawiciela Miasta Gdańsk (Alicja Ulanowska) podpisali: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (inżynier kontraktu reprezentowany przez Jerzego Chołuja, Elżbietę Poćwiardowską, Ignacego Wilskiego), przedstawiciele inwestora (Jolanta Zalewska, Maciej Siwiec), inspektorzy nadzoru budowlanego (Andrzej Mużalski, Marcin Marcinkowski, Sławomir Sokół, Wojciech Leibrandt) oraz reprezentacja przejmującego użytkowanie, czyli Marek Kostecki i Maciej Turnowiecki z GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hala Olivia - dzięki gruntownej modernizacji - znów zachwyca. Kultowy obiekt, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na Pomorzu, podczas trwających trzy lata prac, zmienił swoje oblicze. Między innymi wyremontowano parkingi wokół kompleksu, fasadę obiektu oraz taras hali. Zmodernizowano maszynownie, tak niezbędną w procesie mrożenia tafli lodowych Olivii. Powstało nowe centrum monitoringu. Ważnym akordem modernizacji była wymiana band hokejowych. Przetarg na dostawę systemów ochronnych wygrała fińska Raita Sport, która w swoje produkty wyposażyła między innymi pałac lodowy w Soczi, arenę zmagań hokeistów podczas olimpiady w 2014 roku. GKS Stoczniowiec zakupił również nowoczesną, elektryczną maszynę do czyszczenia lodu oraz od podstaw zbudował nowoczesny, spełniający wszystkie światowe standardy tor curlingowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jak ważna z punktu widzenia olimpijskiej dyscypliny sportu okazała się ta inwestycja, podkreślał ostatnio podczas komentowania finału ME kobiet w curlingu, znany ekspert telewizyjny i dziennikarz Przeglądu Sportowego, Paweł Burlewicz. W jego opinii pierwszy całoroczny tor curlingowy w Gdańsku był głównym czynnikiem awansu polskiej reprezentacji do grupy A – wskazał Błażej Jenek, wiceprezes GKS Stoczniowiec ds. curlingu. 

 

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po