Aktualności

Niestety łyżwy muszą poczekać

2021-01-14 08:44:17

Termin zamknięcia lodowiska w Hali Olivia dla miłośników rekreacyjnej jazdy na łyżwach został wydłużony o kolejne dwa tygodnie. Powód to oczywiście przedłużenie narodowej kwarantanny. Ślizgawki jeśli w tym sezonie ruszą, to dopiero w lutym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lodowisko zostało zamknięte 28 grudnia zeszłego roku. Zajęcia rekreacyjnej jazdy na łyżwach ponownie miały się rozpocząć 17 stycznia 2021 roku. Rząd wydłużył jednak kwarantannę narodową do 31 stycznia i siłą rzeczy lodowisko dla miłośników tej formy spędzania czasu wolnego też do tego dnia będzie nieczynne. Najwcześniej zatem mieszkańcy aglomeracji gdańskiej na lód będą mogli powrócić 6 lutego, o ile kwarantanna nie zostanie przedłużona.

Rząd tłumaczy, że kwarantanna narodowa stała się koniecznością ze względu na ruszający Narodowy Program Szczepień. Aby zakończył się on sukcesem, szczepionka na COVID-19 musi trafić do największego grona osób. Tym samym muszą one być zdrowe, aby móc przyjąć pierwszą dawkę.

Warto przypomnieć, że na organizowanych w Hali Olivia ślizgawkach obowiązywało dotąd ograniczenie liczby na osób na tafli (150 osób), tak aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19. Dodatkowo obowiązkowe było posiadanie maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos (poza taflą), a sprzęt i miejsca wspólne były regularnie dezynfekowane.

 


Ważne
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA W KRAJOWEJ ELICIE

Wszystko za sprawą Gdańskiego Klubu Hokejowego Spółka Akcyjna. Zawiązany został 26 czerwca 2020 roku,  dokładnie w 50. rocznicę powstania Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Drużyna seniorów GKH SA występuje w Polskiej Hokej Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej  w Polsce.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po