Aktualności

Nie żyje Paweł Adamowicz

2019-01-14 16:50:47

Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu na skutek obrażeń, jakie odniósł w ataku nożownika. Napastnik zaatakował prezydenta podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w Gdańsku. Mimo pięciogodzinnej operacji nie udało się go uratować. Zarząd, trenerzy, sportowcy oraz pracownicy GKS Stoczniowiec łączą się w bólu z najbliższą rodziną prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W tym czasie dał się poznać m.in. jako propagator oraz inicjator wielu wydarzeń i imprez sportowych. Dzięki jego wsparciu w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, czy Mistrzostwa Świata Dywizji 1. w hokeju na lodzie, których areną była właśnie Hala Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Adamowicz był dość częstym gościem w naszej Olivii. W listopadzie 2016 roku uczestniczył m.in. w uroczystościach kończących trzyletni remont i modernizację Hali. Dostrzegał także sukcesy sportowców Stoczniowca, zarówno hokeistów, zdobywców brązowego medalu MP w 2003 roku, jak i hokeistek, które w ostatnich latach plasują się w czołówce rozgrywek PLHK (na zdjęciu powyżej z Katarzyną Kasprzycką po wywalczeniu przez drużynę srebrnego medalu MP w 2018 roku). Paweł Adamowicz także sam wcześniej próbował swoich sił na lodzie (na zdjęciu w barwach Stoczniowca po zakończeniu meczu politycy kontra dziennikarze w 2000 roku, po prawej prezydent Gdyni Wojciech Szczurek).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Adamowicz miał 54 lata, osierocił dwie córki - 16-letnią i 9-letnią.

 

fot. Agencja Gazeta

fot. gdansk.pl  

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po