Aktualności

Nie żyje Paweł Adamowicz

2019-01-14 16:50:47

Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu na skutek obrażeń, jakie odniósł w ataku nożownika. Napastnik zaatakował prezydenta podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w Gdańsku. Mimo pięciogodzinnej operacji nie udało się go uratować. Zarząd, trenerzy, sportowcy oraz pracownicy GKS Stoczniowiec łączą się w bólu z najbliższą rodziną prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W tym czasie dał się poznać m.in. jako propagator oraz inicjator wielu wydarzeń i imprez sportowych. Dzięki jego wsparciu w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, czy Mistrzostwa Świata Dywizji 1. w hokeju na lodzie, których areną była właśnie Hala Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Adamowicz był dość częstym gościem w naszej Olivii. W listopadzie 2016 roku uczestniczył m.in. w uroczystościach kończących trzyletni remont i modernizację Hali. Dostrzegał także sukcesy sportowców Stoczniowca, zarówno hokeistów, zdobywców brązowego medalu MP w 2003 roku, jak i hokeistek, które w ostatnich latach plasują się w czołówce rozgrywek PLHK (na zdjęciu powyżej z Katarzyną Kasprzycką po wywalczeniu przez drużynę srebrnego medalu MP w 2018 roku). Paweł Adamowicz także sam wcześniej próbował swoich sił na lodzie (na zdjęciu w barwach Stoczniowca po zakończeniu meczu politycy kontra dziennikarze w 2000 roku, po prawej prezydent Gdyni Wojciech Szczurek).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Adamowicz miał 54 lata, osierocił dwie córki - 16-letnią i 9-letnią.

 

fot. Agencja Gazeta

fot. gdansk.pl  

 


Ważne
DOŁĄCZ DO URBANOWICZA. WYBIERZ NAUKĘ W LICEUM SPORTOWYM ORAZ TRENINGI W STOCZNIOWCU

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2019/2020, a co za tym idzie związane z tym testy sportowe. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 20 miejsc. Absolwentami OSS w Gdańsku są znani polscy hokeiści m.in. Maciej Urbanowicz czy Aron Chmielewski.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po