Aktualności

Nie żyje Paweł Adamowicz

2019-01-14 16:50:47

Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu na skutek obrażeń, jakie odniósł w ataku nożownika. Napastnik zaatakował prezydenta podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w Gdańsku. Mimo pięciogodzinnej operacji nie udało się go uratować. Zarząd, trenerzy, sportowcy oraz pracownicy GKS Stoczniowiec łączą się w bólu z najbliższą rodziną prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W tym czasie dał się poznać m.in. jako propagator oraz inicjator wielu wydarzeń i imprez sportowych. Dzięki jego wsparciu w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, czy Mistrzostwa Świata Dywizji 1. w hokeju na lodzie, których areną była właśnie Hala Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Adamowicz był dość częstym gościem w naszej Olivii. W listopadzie 2016 roku uczestniczył m.in. w uroczystościach kończących trzyletni remont i modernizację Hali. Dostrzegał także sukcesy sportowców Stoczniowca, zarówno hokeistów, zdobywców brązowego medalu MP w 2003 roku, jak i hokeistek, które w ostatnich latach plasują się w czołówce rozgrywek PLHK (na zdjęciu powyżej z Katarzyną Kasprzycką po wywalczeniu przez drużynę srebrnego medalu MP w 2018 roku). Paweł Adamowicz także sam wcześniej próbował swoich sił na lodzie (na zdjęciu w barwach Stoczniowca po zakończeniu meczu politycy kontra dziennikarze w 2000 roku, po prawej prezydent Gdyni Wojciech Szczurek).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Adamowicz miał 54 lata, osierocił dwie córki - 16-letnią i 9-letnią.

 

fot. Agencja Gazeta

fot. gdansk.pl  

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12

GKS Stoczniowiec informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku zostają odwołane zajęcia szkółki łyżwiarstwa.

OGÓLNODOSTĘPNE ŚLIZGAWKI W DNIACH 04-05.12.2021 ROKU

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 04-05.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po