Aktualności

Nie żyje Jerzy Mania

2020-10-19 10:27:22

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jerzy Mania, pięściarz a następnie długoletni pracownik Stoczniowca Gdańsk. Człowiek  nieprzeciętny, oddany sprawom sportu i Klubu, potrafiący wpisać w swoje życie coś więcej niż tylko codzienność. Miał 70 lat.

 - Odszedł od nas człowiek wielkiego serca, niesamowitego charakteru o wyjątkowym darze organizacyjnym. Jedna z legend Stoczniowca, kompendium wiedzy na temat Klubu i jego osiągnięć. Będzie nam go bardzo brakowało – powiedział w  rozmowie ze stoczniowiec.org.pl, prezes Klubu Marek Kostecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jerzy Mania karierę zawodniczą rozpoczął w latach 60. XX wieku w gdańskim Wybrzeżu. W momencie powstania RKS Stoczniowiec w 1970 roku został członkiem sekcji bokserskiej Biało-niebieskich. Choć nigdy nie stanął na podium Mistrzostw Polski, był jednym z czołowych pięściarzy w kraju w wadze lekkośredniej. Na początku lat 70. XX wieku znalazł się w rankingu najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej, zajmując szóstą lokatę. Znajduje się w leksykonie polskich legend boksu. Po zakończeniu kariery sportowej pracował w Stoczni w zawodzie elektromontera, następnie za granicą i znów w Polsce. W 2001 roku ponownie związał się ze Stoczniowcem, jednak tym razem w roli magazyniera. Nie odpuścił żadnego meczu hokeistów, studiował historię Stoczniowca Gdańsk i kolekcjonował pamiątki związane z naszym Klubem.

Jurku, cześć Twojej pamięci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogrzeb Jerzego Mania odbędzie się w dniu 21 października 2020 roku o godzinie 12.00 na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.
 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po