Aktualności

Nie żyje Jerzy Mależ

2022-08-30 16:36:06

To smutna informacja dla wszystkich sympatyków hokeja na lodzie w Polsce i całego sportowego środowiska skupionego wokół Stoczniowca Gdańsk. Zmarł Jerzy Mależ, były wieloletni trener naszego Klubu i młodzieżowej reprezentacji Polski. Miał 85 lat (na zdjęciu poniżej po prawej stronie udziele jednego z ostatnich wywiadów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jerzy Maleź urodził się 22 września 1936 roku w Baranowiczach (obecnie Białoruś). Był piłkarzem i hokeistą Spartaka Wilno (do 1959 roku), a następnie występował w trykocie Legii Warszawa, Pomorzanina Toruń i Polonii Bydgoszcz.

Później pracował jako trener Stoczniowca Gdańsk, Cinkorny Celje i Crveny Zvezdy Belgrad. Pracował też z młodzieżową reprezentacją Polskii to ze sporymi sukcesami. Wspólnie z Tadeuszem Kramarzem i Andrzejem Maryniokiem poprowadził biało-czerwonych do zwycięstwa w Grupie B, a następnie do zajęcia piątego miejsca w Grupie A.

Był też wybitnie zasłużonym działaczem sportowym, m.in. współtwórcą Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z siedzibą w Gdańsku.

Jerzy Mależ zmarł w niedzielę, 28 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 września o godzinie 10:30 w kaplicy na Cmentarzu Łostowice w Gdańsku.

Cześć jego pamięci!

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po