Aktualności

Nie żyje Jerzy Kamieński

2019-02-27 11:21:05

Wieloletni trener łyżwiarstwa figurowego w naszym Klubie zmarł w wieku 81 lat. Z RKS Stoczniowiec wiązany był przez blisko trzy dekady. Rodzinie Jerzego Kamieńskiego składamy najszczersze kondolencje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jerzy Kamieński urodził się w 1938 roku. Właściwie przez całe swoje życie związany był z łyżwiarstwem figurowym. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Szkolił się u światowych sław w zakresie łyżwiarstwa figurowego, m.in. u Heleny Czajkowskiej (trenerka kadry ZSRR i pary Pachomowa – Gorszkow, mistrzów świata w tańcach z 1968 roku) oraz Jutty Müller (trenerka kadry NRD, opiekunka mistrzyni świata Gabrieli Seyfert z 1969 roku).

W RKS Stoczniowiec Gdańsk pracował w latach 1971 – 1987. W tym czasie był trenerem łyżwiarstwa figurowego oraz koordynatorem sekcji łyżwiarskiej. Pod swoją opieką miał wielu uznanych krajowych zawodników

- Wspominam go bardzo pozytywnie. Zrobił tak wiele dla rozwoju łyżwiarstwa figurowego w Gdańsku i regionie. Był trenerem par tanecznych, robił nabór, a następnie selekcję do współpracującej z Klubem Sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku, odpowiadał w tamtym okresie za kontakty z rodzicami i nauczycielami trenujących dzieci – powiedziała Teresa Weyna, olimpijka z 1976 roku z Innsbrucku.

- Wybitny i uznany profesjonalista w swojej dziedzinie, bardzo wymagający jako trener, a to co zrobił dla łyżwiarstwa jest powodem mojej sympatii i poczucia zobowiązania wobec niego – podkreślił Mirosław Plutowski z-ca dyrektora SP nr 35 w Gdańsku, w przeszłości zawodnik Jerzego Kamieńskiego.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona 1 marca 2019 roku o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego, Gdańsk Morena, ul. Myśliwska 25. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 11.30 na cmentarzu Witomińskim w Gdyni.

Na zdjęciu Jerzy Kamieński podczas zajęć z dziećmi na odkrytej jeszcze, bocznej tafli lodowej Olivii.

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12

GKS Stoczniowiec informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku zostają odwołane zajęcia szkółki łyżwiarstwa.

OGÓLNODOSTĘPNE ŚLIZGAWKI W DNIACH 04-05.12.2021 ROKU

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 04-05.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po