Aktualności

Nie żyje Jerzy Kamieński

2019-02-27 11:21:05

Wieloletni trener łyżwiarstwa figurowego w naszym Klubie zmarł w wieku 81 lat. Z RKS Stoczniowiec wiązany był przez blisko trzy dekady. Rodzinie Jerzego Kamieńskiego składamy najszczersze kondolencje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jerzy Kamieński urodził się w 1938 roku. Właściwie przez całe swoje życie związany był z łyżwiarstwem figurowym. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Szkolił się u światowych sław w zakresie łyżwiarstwa figurowego, m.in. u Heleny Czajkowskiej (trenerka kadry ZSRR i pary Pachomowa – Gorszkow, mistrzów świata w tańcach z 1968 roku) oraz Jutty Müller (trenerka kadry NRD, opiekunka mistrzyni świata Gabrieli Seyfert z 1969 roku).

W RKS Stoczniowiec Gdańsk pracował w latach 1971 – 1987. W tym czasie był trenerem łyżwiarstwa figurowego oraz koordynatorem sekcji łyżwiarskiej. Pod swoją opieką miał wielu uznanych krajowych zawodników

- Wspominam go bardzo pozytywnie. Zrobił tak wiele dla rozwoju łyżwiarstwa figurowego w Gdańsku i regionie. Był trenerem par tanecznych, robił nabór, a następnie selekcję do współpracującej z Klubem Sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku, odpowiadał w tamtym okresie za kontakty z rodzicami i nauczycielami trenujących dzieci – powiedziała Teresa Weyna, olimpijka z 1976 roku z Innsbrucku.

- Wybitny i uznany profesjonalista w swojej dziedzinie, bardzo wymagający jako trener, a to co zrobił dla łyżwiarstwa jest powodem mojej sympatii i poczucia zobowiązania wobec niego – podkreślił Mirosław Plutowski z-ca dyrektora SP nr 35 w Gdańsku, w przeszłości zawodnik Jerzego Kamieńskiego.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona 1 marca 2019 roku o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego, Gdańsk Morena, ul. Myśliwska 25. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 11.30 na cmentarzu Witomińskim w Gdyni.

Na zdjęciu Jerzy Kamieński podczas zajęć z dziećmi na odkrytej jeszcze, bocznej tafli lodowej Olivii.

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po