Aktualności

Nie żyje Czesław Panek, były hokeista Stoczniowca Gdańsk i reprezentacji Polski

2016-08-16 15:44:06

Smutne wiadomości nadeszły do nas z Niemiec. Nie żyje Czesław Panek. Popularny „Jessi” zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 62 lata.

Czesław Panek swoją przygodę z hokejem na lodzie rozpoczął w 1969 roku w Polonii Bydgoszcz. Przez dwa sezony, w latach 1976 -1978, reprezentował barwy Stoczniowca Gdańsk. Do czasu wyjazdu do Niemiec w 1981 roku, ponownie grał w bydgoskim zespole. W tamtym okresie wspólnie z Markiem Kosteckim (aktualnie prezes GKS Stoczniowiec) tworzył parę obrońców Polonii.

Czesław Panek 59 razy wystąpił w reprezentacji Polski. Dwukrotnie wziął udział w Mistrzostwach Świata – w Austrii w 1980 roku oraz we Włoszech w roku 1981.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wyjeździe do Niemiec na stałe osiadł w Duesseldorfie. Do 1995 roku grał w I- i II-ligowych zespołach - Düsseldorfer EG oraz BSC Pruessen Berlin. Potem został szkoleniowcem. Już na początku trenerskiej kariery z juniorami BSC Preussen wywalczył dwukrotnie Mistrzostwo Niemiec. Kolejnym sukcesem był tytuł hokejowego Mistrza Włoch z drużyną HC Bozen. „Jessi” prowadził również  EHC Dortmund, Kassel Huskies i ostatnio FASS Berlin. W swojej karierze zapisał się również jako selekcjoner reprezentacji Niemiec w hokeju na rolkach. Drużyna w 2009 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata.

Czesław Panek co roku w sierpniu odwiedzał Gdańsk. Wtedy zawsze można było go spotkać w Olivii.   

​fot.: eishockey-magazin.de; hna.de 


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po