Aktualności

Nie żyje Czesław Panek, były hokeista Stoczniowca Gdańsk i reprezentacji Polski

2016-08-16 15:44:06

Smutne wiadomości nadeszły do nas z Niemiec. Nie żyje Czesław Panek. Popularny „Jessi” zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 62 lata.

Czesław Panek swoją przygodę z hokejem na lodzie rozpoczął w 1969 roku w Polonii Bydgoszcz. Przez dwa sezony, w latach 1976 -1978, reprezentował barwy Stoczniowca Gdańsk. Do czasu wyjazdu do Niemiec w 1981 roku, ponownie grał w bydgoskim zespole. W tamtym okresie wspólnie z Markiem Kosteckim (aktualnie prezes GKS Stoczniowiec) tworzył parę obrońców Polonii.

Czesław Panek 59 razy wystąpił w reprezentacji Polski. Dwukrotnie wziął udział w Mistrzostwach Świata – w Austrii w 1980 roku oraz we Włoszech w roku 1981.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wyjeździe do Niemiec na stałe osiadł w Duesseldorfie. Do 1995 roku grał w I- i II-ligowych zespołach - Düsseldorfer EG oraz BSC Pruessen Berlin. Potem został szkoleniowcem. Już na początku trenerskiej kariery z juniorami BSC Preussen wywalczył dwukrotnie Mistrzostwo Niemiec. Kolejnym sukcesem był tytuł hokejowego Mistrza Włoch z drużyną HC Bozen. „Jessi” prowadził również  EHC Dortmund, Kassel Huskies i ostatnio FASS Berlin. W swojej karierze zapisał się również jako selekcjoner reprezentacji Niemiec w hokeju na rolkach. Drużyna w 2009 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata.

Czesław Panek co roku w sierpniu odwiedzał Gdańsk. Wtedy zawsze można było go spotkać w Olivii.   

​fot.: eishockey-magazin.de; hna.de 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po