Aktualności

Nie żyje Czesław Panek, były hokeista Stoczniowca Gdańsk i reprezentacji Polski

2016-08-16 15:44:06

Smutne wiadomości nadeszły do nas z Niemiec. Nie żyje Czesław Panek. Popularny „Jessi” zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 62 lata.

Czesław Panek swoją przygodę z hokejem na lodzie rozpoczął w 1969 roku w Polonii Bydgoszcz. Przez dwa sezony, w latach 1976 -1978, reprezentował barwy Stoczniowca Gdańsk. Do czasu wyjazdu do Niemiec w 1981 roku, ponownie grał w bydgoskim zespole. W tamtym okresie wspólnie z Markiem Kosteckim (aktualnie prezes GKS Stoczniowiec) tworzył parę obrońców Polonii.

Czesław Panek 59 razy wystąpił w reprezentacji Polski. Dwukrotnie wziął udział w Mistrzostwach Świata – w Austrii w 1980 roku oraz we Włoszech w roku 1981.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wyjeździe do Niemiec na stałe osiadł w Duesseldorfie. Do 1995 roku grał w I- i II-ligowych zespołach - Düsseldorfer EG oraz BSC Pruessen Berlin. Potem został szkoleniowcem. Już na początku trenerskiej kariery z juniorami BSC Preussen wywalczył dwukrotnie Mistrzostwo Niemiec. Kolejnym sukcesem był tytuł hokejowego Mistrza Włoch z drużyną HC Bozen. „Jessi” prowadził również  EHC Dortmund, Kassel Huskies i ostatnio FASS Berlin. W swojej karierze zapisał się również jako selekcjoner reprezentacji Niemiec w hokeju na rolkach. Drużyna w 2009 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata.

Czesław Panek co roku w sierpniu odwiedzał Gdańsk. Wtedy zawsze można było go spotkać w Olivii.   

​fot.: eishockey-magazin.de; hna.de 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po