Aktualności

Natalia Maliszewska zdobyła srebrny medal gdańskich mistrzostw Europy

2021-01-23 18:41:04

Po złotym i brązowym medalu przyszedł czas na srebro. Na tafli Hali Olivia Natalia Maliszewska jako druga wjechała na metę finału 500 metrów podczas drugiego dnia mistrzostw Europy w short tracku. Nikola Mazur ze Stoczniowca została na tym dystansie siódmą łyżwiarką Starego Kontynentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W swoim ćwierćfinale Natalia Maliszewska prowadziła pewnie od startu do końca. Srebrna medalistka mistrzostw świata 2018 triumfowała z czasem 42.896 - był to drugi wynik fazy ćwierćfinałowej. We wcześniejszym wyścigu najlepiej spisała się obrończyni mistrzowskiego tytułu, zwyciężczyni mistrzostw Europy 2020 - Suzanne Schulting (42.851), drugie miejsce zajęła Nikola Mazur (43.310), a czwarte Gabriela Topolska (44.762).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W drugim półfinale Maliszewska znów wystartowała z pierwszego toru. Mistrzyni Europy z 2019 roku ponownie utrzymała przodownictwo do mety - wygrała z rezultatem 43.316. Natomiast druga z Polek i dodatkowo reprezentantka Stoczniowca - Nikola Mazur - finiszowała jako trzecia (43.688). Między Polkami znalazła się Xandra Velzeboer (43.407).

W wyścigu decydującym o podziale medali zaprezentowały się: Schulting, Maliszewska, Velzeboer, Jekaterina Jefremienkowa oraz Martina Valcepina. Falstart popełniła Włoszka, która później została zdyskwalifikowana za spowodowanie upadku Maliszewskiej na pierwszym zakręcie.

W trzecim podejściu finał udało się już rozegrać. Kolejność od początku do finiszu była taka sama: Schulting, Maliszewska, Velzeboer, Jefremienkowa. Holenderka zwyciężyła z czasem 43.317. Polka z klubu Juvenia Białystok zachowała drugą pozycję - zakończyła zmagania z przewagą 33 tysięcznych sekundy nad brązową medalistką (43.441 to czas Maliszewskiej, Velzeboer miała 43.474). Z kolei Jerfremienkowej zmierzono 43.557.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Marzenia się spełniły. Chcieliśmy bardzo mieć medal i mamy. Sukces Natalii Maliszewskiej jest bardzo ważny dla promocji całego łyżwiarstwa –  powiedział wiceprezes PZŁS ds. short tracku Marek Kostecki.

W pierwszym finale mistrzostw Europy Gdańsk 2021 - na 1500 metrów - Maliszewska była siódma. W tej konkurencji też tytuł mistrzyni Europy obroniła Schulting. Na drugim stopniu podium stanęła Anna Seidel, na trzecim zaś - Sofia Proswirnowa.

Dodajmy, że Nikola Mazur w wyścigu na 1500 metrów zajęła dwunaste miejsce, a na pół kilometra wywalczyła siódmą lokatę w Europie.

W niedzielę odbędą się finały na 1000 metrów oraz finał sztafety na 3000 metrów. Biało-czerwone w biegu drużynowym nie powalczą o medale. Po sobotnich startach muszą się zadowolić finałem B.
 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po