Aktualności

Mrożenie toru rozpoczęte

2016-10-25 21:31:16

Ruszyły prace związane z przygotowaniem toru curlingowego do nowego sezonu. Wylane zostały nie tylko pierwsze warstwy lodu, malowane są również linie do gry. Sezon startuje na początku listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Obręb pola gry został już wytyczony specjalnymi gąbkami. W tej chwili skupiamy się na wymalowaniu domów i linii zgodnie z wymiarami wynikającymi z przepisów. Nastepnie czeka nas wylanie ostatniej warstwy wody. Wtedy będziemy mogli skoncentrować na ostatecznym równaniu powierzchni lodu oraz sprawdzeniu parametrów jazdy kamieni. Szybki lód i tak zwane jego duże "kręcenie" to elementy niezbędne w curlingu. Wtedy gra daje najwięcej przyjemności - wyjaśnia Michał Koehna toromistrz na gdańskim obiekcie.

Kilka dni temu Michał Koehna uczestniczył w szkockim Kinross w konferencji szkoleniowej dla trenerów curlingu. Wśród prelegentów był m.in. Tony Zummack (na zdjęciu), Kanadyjczyk  będący trenerem reprezentacji olimpijskich Wielkiej Brytanii. Gdański toromistrz podczas pobytu zwizytował miejscowe kluby i obiekty. Przekonał się nie tylko, jak wszystko funkcjonuje, miał okazję również przyjżeć się organizacji zajęć.Jedną z hal odwiedzonych przez Koehnę była arena w Breahead, w której w listopadzie odbędą się Mistrzostwa Europy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Widziałem wiele zabiegów technicznych, które wpływają na sposób przygotowania i utrzymania lodu. Wymiana doświadczeń z osobami posiadającymi wieloletni dorobek jest nieoceniona. Dodatkowo miałem możliwość wymienić informacje na temat nowych rozwiązań sprzętowych i technologoicznych - relacjonuje Michał Koehna.

- Podpatrzyłem kilka pomysłów na promocję zajęć. Zakładam, że zdobytą wiedzę uda się w pełni wykorzystać w Gdańsku - uzupełnia gdański icemaster, którego wyjazd był możliwy dzięki wsparciu ze strony Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec.

Przewidywane zakończenie prac to koniec bieżącego tygodnia. Od listopada obiekt zostanie udostępniony curlerom i będzie można dokonywac rezerwacji na zajęcia.


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po