Aktualności

Mrożenie toru rozpoczęte

2016-10-25 21:31:16

Ruszyły prace związane z przygotowaniem toru curlingowego do nowego sezonu. Wylane zostały nie tylko pierwsze warstwy lodu, malowane są również linie do gry. Sezon startuje na początku listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Obręb pola gry został już wytyczony specjalnymi gąbkami. W tej chwili skupiamy się na wymalowaniu domów i linii zgodnie z wymiarami wynikającymi z przepisów. Nastepnie czeka nas wylanie ostatniej warstwy wody. Wtedy będziemy mogli skoncentrować na ostatecznym równaniu powierzchni lodu oraz sprawdzeniu parametrów jazdy kamieni. Szybki lód i tak zwane jego duże "kręcenie" to elementy niezbędne w curlingu. Wtedy gra daje najwięcej przyjemności - wyjaśnia Michał Koehna toromistrz na gdańskim obiekcie.

Kilka dni temu Michał Koehna uczestniczył w szkockim Kinross w konferencji szkoleniowej dla trenerów curlingu. Wśród prelegentów był m.in. Tony Zummack (na zdjęciu), Kanadyjczyk  będący trenerem reprezentacji olimpijskich Wielkiej Brytanii. Gdański toromistrz podczas pobytu zwizytował miejscowe kluby i obiekty. Przekonał się nie tylko, jak wszystko funkcjonuje, miał okazję również przyjżeć się organizacji zajęć.Jedną z hal odwiedzonych przez Koehnę była arena w Breahead, w której w listopadzie odbędą się Mistrzostwa Europy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Widziałem wiele zabiegów technicznych, które wpływają na sposób przygotowania i utrzymania lodu. Wymiana doświadczeń z osobami posiadającymi wieloletni dorobek jest nieoceniona. Dodatkowo miałem możliwość wymienić informacje na temat nowych rozwiązań sprzętowych i technologoicznych - relacjonuje Michał Koehna.

- Podpatrzyłem kilka pomysłów na promocję zajęć. Zakładam, że zdobytą wiedzę uda się w pełni wykorzystać w Gdańsku - uzupełnia gdański icemaster, którego wyjazd był możliwy dzięki wsparciu ze strony Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec.

Przewidywane zakończenie prac to koniec bieżącego tygodnia. Od listopada obiekt zostanie udostępniony curlerom i będzie można dokonywac rezerwacji na zajęcia.


Ważne
CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL - NOWE INFORMACJE

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci, młodzieży, a także wszystkich chętnych. Oferta skierowana jest też do amatorów, profesjonalistów, zawodniczek i zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności. 

ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po