Aktualności

Mrożenie toru rozpoczęte

2016-10-25 21:31:16

Ruszyły prace związane z przygotowaniem toru curlingowego do nowego sezonu. Wylane zostały nie tylko pierwsze warstwy lodu, malowane są również linie do gry. Sezon startuje na początku listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Obręb pola gry został już wytyczony specjalnymi gąbkami. W tej chwili skupiamy się na wymalowaniu domów i linii zgodnie z wymiarami wynikającymi z przepisów. Nastepnie czeka nas wylanie ostatniej warstwy wody. Wtedy będziemy mogli skoncentrować na ostatecznym równaniu powierzchni lodu oraz sprawdzeniu parametrów jazdy kamieni. Szybki lód i tak zwane jego duże "kręcenie" to elementy niezbędne w curlingu. Wtedy gra daje najwięcej przyjemności - wyjaśnia Michał Koehna toromistrz na gdańskim obiekcie.

Kilka dni temu Michał Koehna uczestniczył w szkockim Kinross w konferencji szkoleniowej dla trenerów curlingu. Wśród prelegentów był m.in. Tony Zummack (na zdjęciu), Kanadyjczyk  będący trenerem reprezentacji olimpijskich Wielkiej Brytanii. Gdański toromistrz podczas pobytu zwizytował miejscowe kluby i obiekty. Przekonał się nie tylko, jak wszystko funkcjonuje, miał okazję również przyjżeć się organizacji zajęć.Jedną z hal odwiedzonych przez Koehnę była arena w Breahead, w której w listopadzie odbędą się Mistrzostwa Europy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Widziałem wiele zabiegów technicznych, które wpływają na sposób przygotowania i utrzymania lodu. Wymiana doświadczeń z osobami posiadającymi wieloletni dorobek jest nieoceniona. Dodatkowo miałem możliwość wymienić informacje na temat nowych rozwiązań sprzętowych i technologoicznych - relacjonuje Michał Koehna.

- Podpatrzyłem kilka pomysłów na promocję zajęć. Zakładam, że zdobytą wiedzę uda się w pełni wykorzystać w Gdańsku - uzupełnia gdański icemaster, którego wyjazd był możliwy dzięki wsparciu ze strony Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec.

Przewidywane zakończenie prac to koniec bieżącego tygodnia. Od listopada obiekt zostanie udostępniony curlerom i będzie można dokonywac rezerwacji na zajęcia.


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po