Aktualności

Młodzi Gdańszczanie zagrają w prestiżowym turnieju PeeWee Quebec 2017

2017-02-10 12:58:22

20. zawodników GKS Stoczniowiec weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie PeeWee – Quebec City w Kanadzie, który odbędzie się w dniach 9-19 lutego 2017. Turniej PeeWee Quebec jest uznawany za nieoficjalne klubowe mistrzostwa świata graczy w wieku 12 lat. Pierwsze spotkanie Stoczniowcy rozegrają 13. lutego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej jest też najbardziej prestiżowym wydarzeniem w tej kategorii wiekowej oraz największym jeżeli chodzi o jego skalę.  W bieżącej edycji udział w nim weźmie ponad setka drużyn skupiających blisko 2500 młodych hokeistów z takich krajów jak m.in. Kanada, USA, Rosja, Niemcy, Chiny, Finlandia, Australia, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania czy Francja. Ogląda ich podczas turnieju ponad 200 tysięcy widzów. W poprzedniej edycji finał tego turnieju zgromadził przeszło 10 tysięcy widzów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do 58. edycji kanadyjskiego turnieju została zaproszona polska drużyna, ekipa GKS Stoczniowiec, prowadzona przez trenera Pawła Zwolińskiego (na zdjęciu poniżej z drużyną i prezesem Markiem Kosteckim). Rodzynkiem w składzie jest 12-letnia Julia Łapińska, jedyna dziewczynka wśród żaków GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- O imprezie w Quebec nie mówi się inaczej, jak „Mekka of Ice Hockey”. Po blisko 60. latach istnienia, międzynarodowy turniej w Kanadzie jest miejscem niezapomnianych spotkań, emocji i zaciętej rywalizacji, gdzie tysiące graczy w wieku 11. i 12. lat przyjeżdża bronić barw swoich zespołów. Hokejowa spartakiada w ciągu wszystkich swoich edycji uzyskała duży prestiż i wiarygodność. Ogromną rolę w promocji turnieju odgrywa fakt, że wielu najsłynniejszych hokeistów świata - Brad Park, Guy Lafleur, Wayne Gretzky (na zdjęciu poniżej jako 12-latek podczas PeeWee Quebec w 1974 roku), Mario Lemieux, Erick Lindros, Patrick Roy, Steven Stamkos, czy znany dobrze w Polsce Wojtek Wolski - uczestniczyło w tym wydarzeniu w pewnym momencie swojej kariery. Nasi młodzi zawodnicy stoją zatem przed podobną szansą i wyzwaniem. Aby jednak osiągać sukcesy trzeba pokonać nie tylko konkurentów, ale znaleźć w sobie odwagę i wytrwałość oraz pokazać na tafli swój talent – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Grając od kilku miesięcy w Lidze Kaliningradzkiej, a teraz również wyjeżdżając z zespołem żaków do Kanady, inwestujemy w odbudowę silnego, gdańskiego, stoczniowego hokeja. Wierzę, że wielu młodych zawodników będzie w przyszłości grało w Olivii o najwyższe krajowe laury. Wartością dodaną tych wszystkich naszych projektów jest bardzo duże zaangażowanie rodziców, którzy wspólnie z klubem finansują wyjazd za ocean, jak i grę na rosyjskich lodowiskach – podkreślił Kostecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze spotkanie w Kanadzie młodzi Stoczniowcy rozegrają 13. lutego. Rywalem Biało-niebieskich będzie kanadyjski Charlottetown Islanders.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. tournoipee-wee.qc.ca


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po