Aktualności

Młodzi Gdańszczanie zagrają w prestiżowym turnieju PeeWee Quebec 2017

2017-02-10 12:58:22

20. zawodników GKS Stoczniowiec weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie PeeWee – Quebec City w Kanadzie, który odbędzie się w dniach 9-19 lutego 2017. Turniej PeeWee Quebec jest uznawany za nieoficjalne klubowe mistrzostwa świata graczy w wieku 12 lat. Pierwsze spotkanie Stoczniowcy rozegrają 13. lutego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej jest też najbardziej prestiżowym wydarzeniem w tej kategorii wiekowej oraz największym jeżeli chodzi o jego skalę.  W bieżącej edycji udział w nim weźmie ponad setka drużyn skupiających blisko 2500 młodych hokeistów z takich krajów jak m.in. Kanada, USA, Rosja, Niemcy, Chiny, Finlandia, Australia, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania czy Francja. Ogląda ich podczas turnieju ponad 200 tysięcy widzów. W poprzedniej edycji finał tego turnieju zgromadził przeszło 10 tysięcy widzów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do 58. edycji kanadyjskiego turnieju została zaproszona polska drużyna, ekipa GKS Stoczniowiec, prowadzona przez trenera Pawła Zwolińskiego (na zdjęciu poniżej z drużyną i prezesem Markiem Kosteckim). Rodzynkiem w składzie jest 12-letnia Julia Łapińska, jedyna dziewczynka wśród żaków GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- O imprezie w Quebec nie mówi się inaczej, jak „Mekka of Ice Hockey”. Po blisko 60. latach istnienia, międzynarodowy turniej w Kanadzie jest miejscem niezapomnianych spotkań, emocji i zaciętej rywalizacji, gdzie tysiące graczy w wieku 11. i 12. lat przyjeżdża bronić barw swoich zespołów. Hokejowa spartakiada w ciągu wszystkich swoich edycji uzyskała duży prestiż i wiarygodność. Ogromną rolę w promocji turnieju odgrywa fakt, że wielu najsłynniejszych hokeistów świata - Brad Park, Guy Lafleur, Wayne Gretzky (na zdjęciu poniżej jako 12-latek podczas PeeWee Quebec w 1974 roku), Mario Lemieux, Erick Lindros, Patrick Roy, Steven Stamkos, czy znany dobrze w Polsce Wojtek Wolski - uczestniczyło w tym wydarzeniu w pewnym momencie swojej kariery. Nasi młodzi zawodnicy stoją zatem przed podobną szansą i wyzwaniem. Aby jednak osiągać sukcesy trzeba pokonać nie tylko konkurentów, ale znaleźć w sobie odwagę i wytrwałość oraz pokazać na tafli swój talent – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Grając od kilku miesięcy w Lidze Kaliningradzkiej, a teraz również wyjeżdżając z zespołem żaków do Kanady, inwestujemy w odbudowę silnego, gdańskiego, stoczniowego hokeja. Wierzę, że wielu młodych zawodników będzie w przyszłości grało w Olivii o najwyższe krajowe laury. Wartością dodaną tych wszystkich naszych projektów jest bardzo duże zaangażowanie rodziców, którzy wspólnie z klubem finansują wyjazd za ocean, jak i grę na rosyjskich lodowiskach – podkreślił Kostecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze spotkanie w Kanadzie młodzi Stoczniowcy rozegrają 13. lutego. Rywalem Biało-niebieskich będzie kanadyjski Charlottetown Islanders.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. tournoipee-wee.qc.ca


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po