Aktualności

Młodzi Gdańszczanie zagrają w prestiżowym turnieju PeeWee Quebec 2017

2017-02-10 12:58:22

20. zawodników GKS Stoczniowiec weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie PeeWee – Quebec City w Kanadzie, który odbędzie się w dniach 9-19 lutego 2017. Turniej PeeWee Quebec jest uznawany za nieoficjalne klubowe mistrzostwa świata graczy w wieku 12 lat. Pierwsze spotkanie Stoczniowcy rozegrają 13. lutego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej jest też najbardziej prestiżowym wydarzeniem w tej kategorii wiekowej oraz największym jeżeli chodzi o jego skalę.  W bieżącej edycji udział w nim weźmie ponad setka drużyn skupiających blisko 2500 młodych hokeistów z takich krajów jak m.in. Kanada, USA, Rosja, Niemcy, Chiny, Finlandia, Australia, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania czy Francja. Ogląda ich podczas turnieju ponad 200 tysięcy widzów. W poprzedniej edycji finał tego turnieju zgromadził przeszło 10 tysięcy widzów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do 58. edycji kanadyjskiego turnieju została zaproszona polska drużyna, ekipa GKS Stoczniowiec, prowadzona przez trenera Pawła Zwolińskiego (na zdjęciu poniżej z drużyną i prezesem Markiem Kosteckim). Rodzynkiem w składzie jest 12-letnia Julia Łapińska, jedyna dziewczynka wśród żaków GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- O imprezie w Quebec nie mówi się inaczej, jak „Mekka of Ice Hockey”. Po blisko 60. latach istnienia, międzynarodowy turniej w Kanadzie jest miejscem niezapomnianych spotkań, emocji i zaciętej rywalizacji, gdzie tysiące graczy w wieku 11. i 12. lat przyjeżdża bronić barw swoich zespołów. Hokejowa spartakiada w ciągu wszystkich swoich edycji uzyskała duży prestiż i wiarygodność. Ogromną rolę w promocji turnieju odgrywa fakt, że wielu najsłynniejszych hokeistów świata - Brad Park, Guy Lafleur, Wayne Gretzky (na zdjęciu poniżej jako 12-latek podczas PeeWee Quebec w 1974 roku), Mario Lemieux, Erick Lindros, Patrick Roy, Steven Stamkos, czy znany dobrze w Polsce Wojtek Wolski - uczestniczyło w tym wydarzeniu w pewnym momencie swojej kariery. Nasi młodzi zawodnicy stoją zatem przed podobną szansą i wyzwaniem. Aby jednak osiągać sukcesy trzeba pokonać nie tylko konkurentów, ale znaleźć w sobie odwagę i wytrwałość oraz pokazać na tafli swój talent – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Grając od kilku miesięcy w Lidze Kaliningradzkiej, a teraz również wyjeżdżając z zespołem żaków do Kanady, inwestujemy w odbudowę silnego, gdańskiego, stoczniowego hokeja. Wierzę, że wielu młodych zawodników będzie w przyszłości grało w Olivii o najwyższe krajowe laury. Wartością dodaną tych wszystkich naszych projektów jest bardzo duże zaangażowanie rodziców, którzy wspólnie z klubem finansują wyjazd za ocean, jak i grę na rosyjskich lodowiskach – podkreślił Kostecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze spotkanie w Kanadzie młodzi Stoczniowcy rozegrają 13. lutego. Rywalem Biało-niebieskich będzie kanadyjski Charlottetown Islanders.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. tournoipee-wee.qc.ca


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po