Aktualności

Mistrzostwa świata młodych hokeistek coraz bliżej

2017-01-07 14:24:34

Polska, Chiny, Dania, Kazachstan, Wielka Brytania i Włochy – to uczestnicy rozpoczynających się w najbliższą niedzielę 8 stycznia mistrzostw świata 1B juniorek. Zmagania hokeistek do 18 roku życia odbędą się na lodowisku Jantor w  Katowicach. W gronie reprezentantek trzy hokeistki GKS Stoczniowiec: Natalia Kamińska, Ewa Podracka i Alicja Siejka (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Nie możemy doczekać się już inauguracyjnego spotkania z Dunkami. Wszystkie palimy się do gry i liczymy na dobry wynik. Zapraszamy na nasze mecze – mówi kapitan polskiej kadry Wiktoria Gogoc. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biało-czerwone rozpoczęły zgrupowanie w Katowicach już 27 grudnia. 

– Wszystko przebiega zgodnie z planem. Myślami jesteśmy już przy inauguracyjnym spotkaniu z Danią. W  dywizji 1B zagramy pierwszy rok. Pierwsze dwa mecze zdecydują czy będziemy bić się o awans czy walczyć o utrzymanie – zapowiada selekcjoner polskich juniorek Grzegorz Klich.

Polskie hokeistki rozegrały dwa sparingi. Najpier zmierzyły się towarzysko z Chinkami (4:0), a następnie z Dunkami (1:6).   W niedzielę o 20. uważana za faworyta katowickich mistrzostw właśnie reprezentacja Danii będzie pierwszym rywalem naszych hokeistek już podczas samego czempionatu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terminarz - Mistrzostwa Świata U18 Kobiet Dywizja I grupa B, Katowice, lodowisko Jantor (ul. Nałkowskiej 11)

08.01.2017 (niedziela):

godz. 13:00 Wielka Brytania - Włochy

godz. 16:30 Chiny - Kazachstan

godz. 20:00 Polska - Dania

09.01.2017 (poniedziałek):

godz. 13:00 Włochy - Chiny

godz. 16:30 Dania - Wielka Brytania

godz. 20:00 Polska - Kazachstan

11.01.2017 (środa):

godz. 13:00 Dania - Chiny

godz. 16:30 Włochy - Kazachstan

godz. 20:00 Polska - Wielka Brytania

12.01.2017 (czwartek):

godz. 13:00 Kazachstan - Dania

godz. 16:30 Wielka Brytania - Chiny

godz. 20:00 Polska - Włochy

14.01.2017 (sobota):

godz. 13:00 Kazachstan - Wielka Brytania

godz. 16:30 Dania - Włochy

godz. 20:00 Polska – Chiny

Awans do dywizji 1A uzyska tylko zwycięzca mistrzostw w Katowicach. Ostatnia drużyna turnieju w hali Jantor zostanie zdegradowana do dywizji 1B kwalifikacyjnej.

Serwis internetowy MŚ1B juniorek Katowice 2017: www.pzhl.tv/msjuniorek


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz przystępienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" harmogram zajęć prezentuje się następująco 

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po