Aktualności

Mistrzostwa świata młodych hokeistek coraz bliżej

2017-01-07 14:24:34

Polska, Chiny, Dania, Kazachstan, Wielka Brytania i Włochy – to uczestnicy rozpoczynających się w najbliższą niedzielę 8 stycznia mistrzostw świata 1B juniorek. Zmagania hokeistek do 18 roku życia odbędą się na lodowisku Jantor w  Katowicach. W gronie reprezentantek trzy hokeistki GKS Stoczniowiec: Natalia Kamińska, Ewa Podracka i Alicja Siejka (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Nie możemy doczekać się już inauguracyjnego spotkania z Dunkami. Wszystkie palimy się do gry i liczymy na dobry wynik. Zapraszamy na nasze mecze – mówi kapitan polskiej kadry Wiktoria Gogoc. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biało-czerwone rozpoczęły zgrupowanie w Katowicach już 27 grudnia. 

– Wszystko przebiega zgodnie z planem. Myślami jesteśmy już przy inauguracyjnym spotkaniu z Danią. W  dywizji 1B zagramy pierwszy rok. Pierwsze dwa mecze zdecydują czy będziemy bić się o awans czy walczyć o utrzymanie – zapowiada selekcjoner polskich juniorek Grzegorz Klich.

Polskie hokeistki rozegrały dwa sparingi. Najpier zmierzyły się towarzysko z Chinkami (4:0), a następnie z Dunkami (1:6).   W niedzielę o 20. uważana za faworyta katowickich mistrzostw właśnie reprezentacja Danii będzie pierwszym rywalem naszych hokeistek już podczas samego czempionatu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terminarz - Mistrzostwa Świata U18 Kobiet Dywizja I grupa B, Katowice, lodowisko Jantor (ul. Nałkowskiej 11)

08.01.2017 (niedziela):

godz. 13:00 Wielka Brytania - Włochy

godz. 16:30 Chiny - Kazachstan

godz. 20:00 Polska - Dania

09.01.2017 (poniedziałek):

godz. 13:00 Włochy - Chiny

godz. 16:30 Dania - Wielka Brytania

godz. 20:00 Polska - Kazachstan

11.01.2017 (środa):

godz. 13:00 Dania - Chiny

godz. 16:30 Włochy - Kazachstan

godz. 20:00 Polska - Wielka Brytania

12.01.2017 (czwartek):

godz. 13:00 Kazachstan - Dania

godz. 16:30 Wielka Brytania - Chiny

godz. 20:00 Polska - Włochy

14.01.2017 (sobota):

godz. 13:00 Kazachstan - Wielka Brytania

godz. 16:30 Dania - Włochy

godz. 20:00 Polska – Chiny

Awans do dywizji 1A uzyska tylko zwycięzca mistrzostw w Katowicach. Ostatnia drużyna turnieju w hali Jantor zostanie zdegradowana do dywizji 1B kwalifikacyjnej.

Serwis internetowy MŚ1B juniorek Katowice 2017: www.pzhl.tv/msjuniorek


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po