Aktualności

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym: gwiazdy zatańczą w Hali Olivia

2016-01-28 00:50:45

Najbliższy weekend lodowiska kompleksu Olivia zdominują młode tancerki. Wszystko w ramach Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym. Nie zabraknie przedstawicielek GKS Stoczniowiec - Olivia Dance, prowadzonych przez eksreprezentantkę Polski, olimpijkę, Teresę Weynę.

Łyżwiarstwo synchroniczne wywodzi się z USA. W Polsce dotąd jest młodą i jeszcze mało znaną dyscypliną sportu. Okazuje się jednak, że krajową czołówkę stanowią kluby z Gdańska. Tym razem o medale nie będzie łatwo, bowiem w imprezie udział weźmie aż 170 zawodniczek. 11 formacji synchronicznych wystaruje w następujących kategoriach: beginners, basic novice, advenced  novice oraz mixed age.

Ostatnie zawody mistrzowskie, które odbyły się w Olivii, ściągnęły rzesze sympatyków tej dyscypliny sportu. Młode łyżwiarki podziwiało blisko 1000 widzów. Uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia o godzinie 14.00. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram zawodów.


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po