Aktualności

Misja Pekin oficjalnie rozpoczęta

2022-01-25 19:28:18

Reprezentacja Polski łyżwiarzy szybkich złożyła oficjalne ślubowanie olimpijskie. W gronie szesnastu kadrowiczów dwie reprezentantki Stoczniowca – Nikola Mazur i Kamila Stormowska, które w turnieju finałowym rywalizować będą na torze krótkim. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego 2022 roku (na zdjęciu poniżej liderka polskich łyżwiarek z toru krótkiego Natalia Maliszewska). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Część oficjalna za nami, teraz tylko wsiąść do samolotu, odlecieć do Pekinu i jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni przed startem igrzysk – mówi Kamila Stormowska.

Dla łyżwiarek Stoczniowca to oficjalny początek igrzysk.

- Mamy stroje, paszporty, za nami oficjalne ślubowanie. Właśnie poczułyśmy olimpijskie emocje – z uśmiechem zwracała uwagę Nikola Mazur (poniżej na zdjęciach z Kamilą Stormowską).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W składzie polskiej reprezentacji olimpijskiej znalazło się 57 zawodniczek i zawodników oraz 71 osób współpracujących.

- Jesteśmy z Nikolą w gronie tych szczęśliwców, którzy lecą do Pekinu rywalizować i walczyć o medale i reprezentować nasz kraj. Dla mnie osobiście jest czymś ważnym, że ten sezon nie poszedł na marne. Był on bardzo dobrze przepracowany i został doceniony właśnie tym, że jedziemy na igrzyska. Sytuacja z Covid-19 jest, jaka jest, ale myślę, że organizacyjnie Chiny będą dobrze przygotowane i wszystko przebiegnie bezpiecznie. Koncentrujemy się na swojej pracy. Nie wiem, czego się spodziewać. Jedziemy pierwszy raz i na pewno jesteśmy bardzo ciekawe tego co się wydarzy – stwierdziła Stormowska.

- Czuję się gotowa, a moja forma rośnie. Mentalnie przygotowuje się na to wydarzenie, ale na razie jestem skupiona na tym, aby jak najlepiej wykorzystać dni, które pozostały, aby jeszcze coś poprawić, doszlifować, aby na starcie w Pekinie stanąć w pełni gotowa do zawodów – powiedziała Nikola Mazur. - W short tracku przez długi czas dominowały Azjatki. Łyżwiarstwo jest tam bardzo popularnym sportem, dlatego też jest bardzo wiele zawodniczek na wysokim poziomie. Układ sił się jednak zmienia, a  czasy pełnej dominacji Azjatów dobiegają końca. Poziom jest bardzo wyrównany, a na podium można zobaczyć zawodników wielu różnych nacji. Ufam, że w tym gronie zobaczymy także naszą sztafetę – dodała urodzona w Białymstoku zawodniczka.

Stormowska i Mazur nie należą do pierwszych sportowców, którzy reprezentując barwy Stoczniowca jadą na igrzyska olimpijskie.

- Już jednak zapisałyśmy się w historii, bowiem jako jedyne będziemy reprezentować Gdańsk podczas IO w Pekinie. Ja pochodzę z Białegostoku, Kamila urodziła się w Elblągu, ale w Gdańsku od samego początku czujemy się bardzo dobrze. Dodatkowo w Stoczniowcu mamy dobre warunki do rozwoju i zawsze możemy liczyć na pomoc ze strony klubu.

-  Niezależnie od tego, co się wydarzy w Pekinie, już sam wyjazd na igrzyska to jest wielkie wyróżnienie i naprawdę jestem z dziewczyn bardzo dumny. Trzymam kciuki i bardzo się cieszę, że Kamila i Nikola będą reprezentować nasz klub i nasze miasto – powiedział prezes GKS Stoczniowiec Marek Kostecki.

Poniżej zdjęcie reprezentantów kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim tuż przed odlotem do Pekinu (lotnisko Okęcie w Warszawie) oraz fotografia Kamili Stormowskiej i Nikoli Mazur z Łukaszem Kuczyńskim, innym członkiem polskiej kadry olimpijskiej w short tracku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po