Aktualności

Marzeniem finał A mistrzostw świata

2021-02-19 10:24:08

Pięć polskich łyżwiarek szybkich wystąpi w mistrzostwach świata w short tracku, które w dniach 5-7 marca odbędą się w holenderskim mieście Dordrecht.  W gronie pewniaczek do wyjazdu Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska, Kamila Stormowska i Nikola Mazur. Z ostatnią z wymienionych, zawodniczką GKS Stoczniowiec, rozmawiamy o nadchodzących MŚ, sumujemy występy w gdańskich mistrzostwach Europy, wreszcie pytamy o postępy w nauce na Uniwersytecie Gdańskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: siódme miejsce w Europie na 500 metrów, a dwunaste na 1500 metrów to dla Ciebie bardzo dobre wyniki?
Nikola Mazur (NM): Bardzo dobre nie, bo jestem dla siebie wymagająca i zawsze wysoko stawiam sobie poprzeczkę. Mogę jednak ostrożnie powiedzieć, że jestem zadowolona. Czołowe lokaty w dwóch finałach B podczas rozegranych w Gdańsku Mistrzostwach Europy trzeba sobie wypracować. Powiem szczerze, że w historii moich startów w imprezach najwyższej rangi, tak dobrze jeszcze nie było. Mały niedosyt jest, ale widzę, że jest jeszcze dużo potencjału do wykorzystania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: czy w takim razie jeszcze lepszą Nikolę zobaczymy podczas zbliżających się MŚ? Tam będzie przecież jeszcze trudniej?
NM: cała reprezentacja Polski reprezentuje wysoki poziom. Często o pozycjach, które zajmujemy decydują detale, niuanse, jak dosłownie błysk łyżwy. Dla żadnej z nas nie ma dla również znaczenia, czy ściga się z Azjatką czy z Europejką. Jeśli chodzi o mnie to największe rezerwy drzemią na dystansie 500 metrów. Czuję się sprinterką i w biegu na pół kilometra mogę zdziałać najwięcej. Dlatego moim marzeniem jest awans do finału A mistrzostw świata właśnie na dystansie 500 metrów. Także jako drużyna nie stoimy na straconej pozycji i myślę, że naszą żeńską sztafetę również stać na finał A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: trzeba jednak ustrzec się drobnych błędów…
NM: no tak, podczas mistrzostw Europy ten nasz przejazd nie był idealny. Szósta lokata w Europie nie jest zła, ale wiem, że może być lepiej. Mam nadzieję, że sportową złość w pozytywnym tego słowa znaczeniu pokażemy właśnie w Dordrechcie. Po to właśnie w Hali Olivia aktualnie całym zespołem szlifujemy formę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: zawody w Holandii nie są ostatnią imprezą w tym sezonie?
NM: jeszcze czekają nas MP w Gdańsku. Ewidentnie celuję w pudło. Innym wynikiem będę rozczarowana. Wartością dodaną jest fakt, że starty odbędą się w Gdańsku. Wiadomo, że znakomicie znam to miejsce i dobrze się tu czuję, więc tylko pozostaje przełożyć to na wynik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: skoro mówimy o wynikach, to poświęćmy chwilę Twoim wynikom naukowym i na koniec naszej rozmowy dwa słowa Nikoli Mazur o jej studiach…
NM: studiuję ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim. Zakończył się właśnie semestr. Nauka dla czynnego sportowca to nie lada wyzwanie. Nie mam samych piątek, ale z dumą informuję, że w indeksie oceny naprawdę z górnej półki.

stoczniowiec.org.pl: dziękujemy za rozmowę i życzymy samych sukcesów. 
 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 16-17.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 16-17.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po