Aktualności

Marcin Bachanek trzeci w rolkarskich MP

2019-08-18 11:18:47

Po raz jedenasty na ulicach Gdańska rywalizowali ze sobą rolkarze z Polski z zagranicy. W Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy wystartowało kilkuset zawodników, w tym reprezentanci Stoczniowca: Marcin Bachanek, Jan Świątek, Adam Muchlado i Marek Zgrzywa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Maraton Sierpniowy ma już swoją renomę. To największa impreza tej rangi w Polsce, także o zasięgu międzynarodowym. Co roku startują tu znakomici zawodnicy, byli i obecni łyżwiarze szybcy, profesjonaliści z całego świata. W tym gronie nie brakuje również panczenistów GKS Stoczniowiec, którzy regularnie zajmują czołowe lokaty w imprezie – podkreśla Marek Kostecki, prezes gdańskiego Klubu i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawodnicy Stoczniowca ścigali się na królewskim dystansie (42.230 m) i w półmaratonie (21.230 m). W pierwszej konkurencji z czasem 01:05:30 maraton wygrał Belg Bart Swings, a tuż za jego plecami uplasował się Francuz Ewen Fernandez (powyżej dekoracja medalowa). Na najniższym stopniu podium stanął Polak Paweł Cieżki, a następne lokaty zajmowali Bartosz Chojnacki i Marcin Bachanek ze Stoczniowca. Siódmy w klasyfikacji ogólnej był z kolei inny nasz zawodnik Jan Świątek. W rywalizacji rodaków, czyli w rolkarskich mistrzostwach kraju, Świątek był piąty, a Bachanek świętował brązowy medal (na zdjęciu poniżej).   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cieszylismy się również ze złotego medalu 16-letniego Marka Zgrzywy, który na dystansie 42 kilometrów okazał się najlepszy wród juniorów młodszych (w gronie seniorów uplasował się na 28. pozycji - podczas dekoracji medalowej na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W półmaratonie 35. miejsce zajął debiutujący w imprezie 15-letni Adam Muchlado (00:47:46), a Mariusz Zgrzywa (ojciec zawodnika Marka Zgrzywy) z czasem 01:06:24 był 90. Zwycięzca Maciej Krynicki dystans przejechał w czasie niewiele ponad 40 minut.

Fot. facebook.com/Maraton.Sierpniowy

 


Ważne
KARNETY NA ŚLIZGAWKI WYPRZEDANE!

Uwaga! Po raz pierwszy w najnowszej historii ślizgawek w Hali Olivia karnety 5- wejściowe oraz 10-wejściowe zostały wyprzedane po niespełna czterech miesiącach od startu popularnych ślizgawek! Dziękujemy! W tej chwili dostępne są bilety na ślizgawki do zakupienia w kasie. Zapraszamy!

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po