Aktualności

Marcin Bachanek trzeci w rolkarskich MP

2019-08-18 11:18:47

Po raz jedenasty na ulicach Gdańska rywalizowali ze sobą rolkarze z Polski z zagranicy. W Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy wystartowało kilkuset zawodników, w tym reprezentanci Stoczniowca: Marcin Bachanek, Jan Świątek, Adam Muchlado i Marek Zgrzywa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Maraton Sierpniowy ma już swoją renomę. To największa impreza tej rangi w Polsce, także o zasięgu międzynarodowym. Co roku startują tu znakomici zawodnicy, byli i obecni łyżwiarze szybcy, profesjonaliści z całego świata. W tym gronie nie brakuje również panczenistów GKS Stoczniowiec, którzy regularnie zajmują czołowe lokaty w imprezie – podkreśla Marek Kostecki, prezes gdańskiego Klubu i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawodnicy Stoczniowca ścigali się na królewskim dystansie (42.230 m) i w półmaratonie (21.230 m). W pierwszej konkurencji z czasem 01:05:30 maraton wygrał Belg Bart Swings, a tuż za jego plecami uplasował się Francuz Ewen Fernandez (powyżej dekoracja medalowa). Na najniższym stopniu podium stanął Polak Paweł Cieżki, a następne lokaty zajmowali Bartosz Chojnacki i Marcin Bachanek ze Stoczniowca. Siódmy w klasyfikacji ogólnej był z kolei inny nasz zawodnik Jan Świątek. W rywalizacji rodaków, czyli w rolkarskich mistrzostwach kraju, Świątek był piąty, a Bachanek świętował brązowy medal (na zdjęciu poniżej).   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cieszylismy się również ze złotego medalu 16-letniego Marka Zgrzywy, który na dystansie 42 kilometrów okazał się najlepszy wród juniorów młodszych (w gronie seniorów uplasował się na 28. pozycji - podczas dekoracji medalowej na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W półmaratonie 35. miejsce zajął debiutujący w imprezie 15-letni Adam Muchlado (00:47:46), a Mariusz Zgrzywa (ojciec zawodnika Marka Zgrzywy) z czasem 01:06:24 był 90. Zwycięzca Maciej Krynicki dystans przejechał w czasie niewiele ponad 40 minut.

Fot. facebook.com/Maraton.Sierpniowy

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po