Aktualności

Marcin Bachanek akademickim mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim

2020-03-11 20:44:05

Marcin Bachanek został akademickim mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów. To pierwszy złoty medal biało-czerwonych podczas trwających od wtorku łyżwiarskich Akademickich Mistrzostwach Świata w Amsterdamie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Miałem najlepszą życiówkę, znałem rywali i wiedziałem, że jeśli dobrze przejadę to mogę wygrać. Dobrze zrealizowałem taktykę. Pierwszą rundę chciałem przejechać szybko, drugą jeszcze dołożyć, a później to już ile się da – powiedział zaraz po zejściu z lodu panczenista GKS Stoczniowiec. - W czwartek mam drużynówkę, w piątek bieg ze startu wspólnego i na pewno będę z luźniejszą głową podchodził do pozostałych biegów, ale oczywiście dalej profesjonalnie – podkreślił Marcin Bachanek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryszard Białkowski, trener polskich zawodników, a na co dzień szkoleniowiec łyżwiarzy szybkich w Stoczniowcu, chwalił Marcina Bachanka za realizację taktyki.

 – Bardzo cieszy to pierwsze miejsce, bo powiem szczerze, że liczyłem na medal, ale nie do końca wierzyłem w złoty. Towarzystwo było bardzo wyrównane i mocne. Marcin świetnie taktycznie przebiegł ten dystans. Warunki nie pozwalały na lepszy rezultat, ale wystarczyło to na pierwsze miejsce – mówił Białkowski (na zdjęciu poniżej z Marcinem Bachankiem).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piąty w rywalizacji na 1500 metrów był Dawid Burzykowski, a jedenasty Jan Świątek (obydwaj GKS Stoczniowiec - na zdjęciu powyżej)..

 – Dawid bardzo dobrze pojechał, też równo i na jego możliwości to piąte miejsce jest równie wysokie – dodał Ryszard Białkowski.

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po