Aktualności

Mamy pierwsze medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

2018-02-13 21:31:01

Jan Franaszczuk zaimponował w Sanoku. Zawodnik GKS Stoczniowiec wywalczył dwa brązowe krążki w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim.

W Sanoku i sześciu miastach województwa Podkarpackiego i Małopolskiego ruszyła XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, najważniejsza i jedyna w swoim rodzaju impreza w sporcie młodzieżowym w Polsce. Rywalizują w niej juniorzy młodsi i juniorzy, zdobywając punkty dla swojego województwa i walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej.

Jan Franaszczuk (na zdjęciu powyżej z numerem 55, a poniżej podczas dekoracji medalowej) na najniższym stopniu podium stanął po przejechaniu 777 metrów, a następnie w konkurencji na 1000 metrów. Zabrakło szczęścia w biegu na 500 i 1500 metrów. Łyżwiarz Stoczniowca dwukrotnie na tych dystansach zajmował 4. miejsce. W klasyfikacji generalnej także zajął 4. lokatę.

W olimpiadzie zimowej wystartowało 1100 zawodniczek i zawodników w 13 dyscyplinach.  Poza  short trackiem reprezentanci Stoczniowca rywalizować będą o laury jeszcze w hokeju na lodzie oraz łyżwiarstwie figurowym.

Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.