Aktualności

Mamy co najmniej srebrny medal MP w hokeju na lodzie

2022-03-06 19:35:21

Biało-niebieskie w efektownym stylu zameldowały się w wielkim finale Polskiej Ligi Hokeja na Lodzie Kobiet. W Oświęcimiu podopieczne Zenona Obłońskiego 12:8 pokonały Unię. Dla gdańskich hokeistek będzie to ósma walka o złoty medal z rzędu. Rywalem nikt inny tylko drużyna aktualnych mistrzyń kraju, Polonia Bytom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół z Gdańska wygrał z Unią 2:0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw i efektownie zakończył bój o finał. Przed tygodniem w naszej Olivii zwyciężył 9:3, także teraz zacięty bój w Oświęcimiu rozstrzygnął na swoją korzyść.

[TUTAJ] wszystkie szczegóły drugiego półfinału MP seniorek

Dla Stoczniowca będzie to ósma walka o złoto z rzędu. Pierwszy mecz finałowy już 12 marca w Olivii o godzinie 20.00. Ekipa Biało-niebieskich podejmie Polonię Bytom, a gra o złoty medal toczyć będzie się do dwóch wygranych pojedynków. Rewanż odbędzie się tydzień później na Górnym Śląsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- W trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich ktoś powiedział, że pewne rzeczy się nie zmienią m.in. finał, w którym grają Stany Zjednoczone i Kanada. Ja bym dodał jeszcze finał pomiędzy Stoczniowcem Gdańsk i Polonią Bytom w PLHK. Oczywiście mówię to z przymrużeniem oka, ale naprawdę chcielibyśmy wygrać. W rundzie zasadniczej dwukrotnie przegrywaliśmy z Polonią, ale to były bardzo wyrównane spotkania. Przegraliśmy dopiero w końcówkach. Hokeistki z Bytomia są bardziej doświadczone, więc w meczach na styku są bardziej opanowane i odporne na stres. W końcu nasze dziewczyny muszą się też przełamać – powiedział trener Zenon Obłoński

Przypomnijmy, że hokeistki Stoczniowca wspiera Miasto Gdańsk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po