Aktualności

Mamy brąz MP w short tracku!

2017-02-24 16:27:41

Monika Grządkowska zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Opolu mistrzostwach kraju w short tracku. Łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec na dystansie 1500 metrów ustąpiła jedynie Magdzie Warakomskiej i Natalii Maliszewskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez trzy dni na torze w Opolu o tytuły Mistrzów Polski na dystansach 500, 1000, 1500 metrów rywalizowała cała czołówka sprinterów z kraju, w tym zawodniczki Stoczniowca: Monika Grządkowska i Julia Rogacewicz.

- Poziom zawodników był bardzo wyrównany. Od półfinałów toczyła się zacięta walka o awans do finału. W rywalizacji kobiet w biegu na 1500 metrów o tytuł Mistrzyni Polski walczyły Magdalena Warakomska, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Oliwia Gawlica, Patrycja Markiewicz oraz właśnie Monika. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Warakomska z Opola. Zawodniczka gospodarzy od samego początku narzuciła ostre tempo. Tuż za nią na metę wjechała Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Brązowy medal po dobrym i szybkim biegu wywalczyła Monika Grządkowska – relacjonował prezes Stoczniowca i zarazem wiceprezes PZŁS ds. short tracku, Marek Kostecki.

Monika Grządkowska uzyskała czas 2:35.356 tysięcznych sekundy. Starty na pozostałych dystansach pozwoliły gdańszczance zająć w ogólnej klasyfikacji 4. pozycję. Na 11. miejscu w wieloboju MP uplasowała się z kolei Julia Rogacewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZŁS, Daria Placek

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po