Aktualności

Mamy brąz MP w short tracku!

2017-02-24 16:27:41

Monika Grządkowska zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Opolu mistrzostwach kraju w short tracku. Łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec na dystansie 1500 metrów ustąpiła jedynie Magdzie Warakomskiej i Natalii Maliszewskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez trzy dni na torze w Opolu o tytuły Mistrzów Polski na dystansach 500, 1000, 1500 metrów rywalizowała cała czołówka sprinterów z kraju, w tym zawodniczki Stoczniowca: Monika Grządkowska i Julia Rogacewicz.

- Poziom zawodników był bardzo wyrównany. Od półfinałów toczyła się zacięta walka o awans do finału. W rywalizacji kobiet w biegu na 1500 metrów o tytuł Mistrzyni Polski walczyły Magdalena Warakomska, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Oliwia Gawlica, Patrycja Markiewicz oraz właśnie Monika. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Warakomska z Opola. Zawodniczka gospodarzy od samego początku narzuciła ostre tempo. Tuż za nią na metę wjechała Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Brązowy medal po dobrym i szybkim biegu wywalczyła Monika Grządkowska – relacjonował prezes Stoczniowca i zarazem wiceprezes PZŁS ds. short tracku, Marek Kostecki.

Monika Grządkowska uzyskała czas 2:35.356 tysięcznych sekundy. Starty na pozostałych dystansach pozwoliły gdańszczance zająć w ogólnej klasyfikacji 4. pozycję. Na 11. miejscu w wieloboju MP uplasowała się z kolei Julia Rogacewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZŁS, Daria Placek

 


Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po