Aktualności

Mamy brąz MP w short tracku!

2017-02-24 16:27:41

Monika Grządkowska zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Opolu mistrzostwach kraju w short tracku. Łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec na dystansie 1500 metrów ustąpiła jedynie Magdzie Warakomskiej i Natalii Maliszewskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez trzy dni na torze w Opolu o tytuły Mistrzów Polski na dystansach 500, 1000, 1500 metrów rywalizowała cała czołówka sprinterów z kraju, w tym zawodniczki Stoczniowca: Monika Grządkowska i Julia Rogacewicz.

- Poziom zawodników był bardzo wyrównany. Od półfinałów toczyła się zacięta walka o awans do finału. W rywalizacji kobiet w biegu na 1500 metrów o tytuł Mistrzyni Polski walczyły Magdalena Warakomska, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Oliwia Gawlica, Patrycja Markiewicz oraz właśnie Monika. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Warakomska z Opola. Zawodniczka gospodarzy od samego początku narzuciła ostre tempo. Tuż za nią na metę wjechała Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Brązowy medal po dobrym i szybkim biegu wywalczyła Monika Grządkowska – relacjonował prezes Stoczniowca i zarazem wiceprezes PZŁS ds. short tracku, Marek Kostecki.

Monika Grządkowska uzyskała czas 2:35.356 tysięcznych sekundy. Starty na pozostałych dystansach pozwoliły gdańszczance zająć w ogólnej klasyfikacji 4. pozycję. Na 11. miejscu w wieloboju MP uplasowała się z kolei Julia Rogacewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZŁS, Daria Placek

 


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po