Aktualności

Mamy brąz MP w short tracku!

2017-02-24 16:27:41

Monika Grządkowska zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Opolu mistrzostwach kraju w short tracku. Łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec na dystansie 1500 metrów ustąpiła jedynie Magdzie Warakomskiej i Natalii Maliszewskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez trzy dni na torze w Opolu o tytuły Mistrzów Polski na dystansach 500, 1000, 1500 metrów rywalizowała cała czołówka sprinterów z kraju, w tym zawodniczki Stoczniowca: Monika Grządkowska i Julia Rogacewicz.

- Poziom zawodników był bardzo wyrównany. Od półfinałów toczyła się zacięta walka o awans do finału. W rywalizacji kobiet w biegu na 1500 metrów o tytuł Mistrzyni Polski walczyły Magdalena Warakomska, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Oliwia Gawlica, Patrycja Markiewicz oraz właśnie Monika. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Warakomska z Opola. Zawodniczka gospodarzy od samego początku narzuciła ostre tempo. Tuż za nią na metę wjechała Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Brązowy medal po dobrym i szybkim biegu wywalczyła Monika Grządkowska – relacjonował prezes Stoczniowca i zarazem wiceprezes PZŁS ds. short tracku, Marek Kostecki.

Monika Grządkowska uzyskała czas 2:35.356 tysięcznych sekundy. Starty na pozostałych dystansach pozwoliły gdańszczance zająć w ogólnej klasyfikacji 4. pozycję. Na 11. miejscu w wieloboju MP uplasowała się z kolei Julia Rogacewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZŁS, Daria Placek

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po