Aktualności

M jak miłość w hokejowym wydaniu

2017-04-05 01:57:57

Szykuje się jedno z największych wydarzeń w historii Hali Olivia. W sobotę, 8 kwietnia na tafli lodowej w związek małżeński wstąpi Joanna Detmer. Wybrankiem znanej zawodniczki, w przeszłości mistrzyni kraju w barwach Stoczniowca, a aktualnie trenerki hokeja na lodzie jest Mariusz Falaciński. To będzie pierwszy ślub na lodzie w ciągu 45. lat funkcjonowania Olivii.

Wiele młodych par szuka alternatywy dla wypowiedzenia sakramentalnego tak. Wiele osób chce w ten sposób podkreślić wyjątkowość dnia i nadać ceremonii indywidualnego charakteru. Z jednej strony ślub na lodowisku może być nietypowym pomysłem. Jednak nie w przypadku Joasi. Tu nie mogło być inaczej. Bardziej zdziwiłoby, gdyby w tym szczególnym dniu była hokeistka Stoczniowca nie pojawiła się na lodzie.

Ślub tuż tuż, ale Asia i Mariusz zdążyli podzielić się swoimi wrażeniami ze stoczniowiec.org.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: Asia, czy w ogóle braliście z Mariuszem pod uwagę jakąś inną lokalizację?

Joanna Detmer: od zawsze marzyłam, aby wziąć ślub na lodowisku w Hali Olivia. Jest to miejsce, z którym związana jestem od wielu lat. Tutaj nawiązałam wiele przyjaźni i wspaniałych znajomości. Jako zawodniczka przeżyłam wiele smutnych oraz radosnych momentów, które, stały się najwspanialszymi chwilami w moim życiu. Teraz jako trener kontynuuje moją przygodę z hokejem i dzięki temu pracuję się genialnymi dzieciakami. Dlatego uważam, że to odpowiednie miejsce aby przeżyć kolejny ważny etap w moim życiu - z cudownymi ludźmi, którzy mnie otaczają. Mariusz potrafi jeździć na łyżwach, nie muszę być jego instruktorem. Myślę, że świetnie da sobie radę (śmiech).

stoczniowiec.org.pl: do białej sukni ślubnej najbardziej pasowałaby białe figurówki, chyba tutaj odstępstwa jednak nie będzie?

Joanna Detmer: a kto powiedział, że ja będę miała białą suknie ślubną? (śmiech). Od wielu osób słyszałam pytania oraz  propozycje zmiany łyżew na figurowe, ale hokejówki to cała ja - nie widzę innej opcji, żeby w nich nie wystąpić. Jedyne co postanowiłam, że wymienię stare sznurówki na nowe, w białym kolorze.

stoczniowiec.org.pl: Mariusz, Asia jest wirtuozem w jeździe na łyżwach, dotrzymasz jej kroku, noga nie zadrży, takim wydarzeniom jak ślub zawsze towarzyszą emocje?

Mariusz Falaciński: Nie mogę porównywać swojej jazdy na łyżwach do umiejętności Asi i nie mogę zapewnić, że noga mi nie zadrży. Myślę że razem sprostamy temu zadaniu (śmiech).

stoczniowiec.org.pl: wiecie, że przechodzicie do historii? To pierwszy ślub na lodzie w Hali Olivia, która w grudniu obchodzić będzie swoje 45-te urodziny?

Joanna Detmer: naprawdę? bardzo nam miło, z tego powodu. Hala Olivia jest jak mój drugi dom i zawsze będę wracała wspomnieniami do pięknych chwil, jakie tu przeżyłam. Cieszę się, że Mariusz dzieli ze mną moja pasję i realizuje ze mną moje szalone marzenia. Inaczej nie zostałby moim mężem (śmiech).

stoczniowiec.org.pl: dziękujemy z rozmowę, życzenia młodej parze składać będziemy 8 kwietnia, punktualnie o 16:30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po