Aktualności

M jak miłość w hokejowym wydaniu

2017-04-05 01:57:57

Szykuje się jedno z największych wydarzeń w historii Hali Olivia. W sobotę, 8 kwietnia na tafli lodowej w związek małżeński wstąpi Joanna Detmer. Wybrankiem znanej zawodniczki, w przeszłości mistrzyni kraju w barwach Stoczniowca, a aktualnie trenerki hokeja na lodzie jest Mariusz Falaciński. To będzie pierwszy ślub na lodzie w ciągu 45. lat funkcjonowania Olivii.

Wiele młodych par szuka alternatywy dla wypowiedzenia sakramentalnego tak. Wiele osób chce w ten sposób podkreślić wyjątkowość dnia i nadać ceremonii indywidualnego charakteru. Z jednej strony ślub na lodowisku może być nietypowym pomysłem. Jednak nie w przypadku Joasi. Tu nie mogło być inaczej. Bardziej zdziwiłoby, gdyby w tym szczególnym dniu była hokeistka Stoczniowca nie pojawiła się na lodzie.

Ślub tuż tuż, ale Asia i Mariusz zdążyli podzielić się swoimi wrażeniami ze stoczniowiec.org.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

stoczniowiec.org.pl: Asia, czy w ogóle braliście z Mariuszem pod uwagę jakąś inną lokalizację?

Joanna Detmer: od zawsze marzyłam, aby wziąć ślub na lodowisku w Hali Olivia. Jest to miejsce, z którym związana jestem od wielu lat. Tutaj nawiązałam wiele przyjaźni i wspaniałych znajomości. Jako zawodniczka przeżyłam wiele smutnych oraz radosnych momentów, które, stały się najwspanialszymi chwilami w moim życiu. Teraz jako trener kontynuuje moją przygodę z hokejem i dzięki temu pracuję się genialnymi dzieciakami. Dlatego uważam, że to odpowiednie miejsce aby przeżyć kolejny ważny etap w moim życiu - z cudownymi ludźmi, którzy mnie otaczają. Mariusz potrafi jeździć na łyżwach, nie muszę być jego instruktorem. Myślę, że świetnie da sobie radę (śmiech).

stoczniowiec.org.pl: do białej sukni ślubnej najbardziej pasowałaby białe figurówki, chyba tutaj odstępstwa jednak nie będzie?

Joanna Detmer: a kto powiedział, że ja będę miała białą suknie ślubną? (śmiech). Od wielu osób słyszałam pytania oraz  propozycje zmiany łyżew na figurowe, ale hokejówki to cała ja - nie widzę innej opcji, żeby w nich nie wystąpić. Jedyne co postanowiłam, że wymienię stare sznurówki na nowe, w białym kolorze.

stoczniowiec.org.pl: Mariusz, Asia jest wirtuozem w jeździe na łyżwach, dotrzymasz jej kroku, noga nie zadrży, takim wydarzeniom jak ślub zawsze towarzyszą emocje?

Mariusz Falaciński: Nie mogę porównywać swojej jazdy na łyżwach do umiejętności Asi i nie mogę zapewnić, że noga mi nie zadrży. Myślę że razem sprostamy temu zadaniu (śmiech).

stoczniowiec.org.pl: wiecie, że przechodzicie do historii? To pierwszy ślub na lodzie w Hali Olivia, która w grudniu obchodzić będzie swoje 45-te urodziny?

Joanna Detmer: naprawdę? bardzo nam miło, z tego powodu. Hala Olivia jest jak mój drugi dom i zawsze będę wracała wspomnieniami do pięknych chwil, jakie tu przeżyłam. Cieszę się, że Mariusz dzieli ze mną moja pasję i realizuje ze mną moje szalone marzenia. Inaczej nie zostałby moim mężem (śmiech).

stoczniowiec.org.pl: dziękujemy z rozmowę, życzenia młodej parze składać będziemy 8 kwietnia, punktualnie o 16:30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po