Aktualności

Łyżwiarze szybcy i figurowi bohaterami Gali Sportu Młodzieżowego

2019-03-29 11:08:04

237. zawodników oraz 84. szkoleniowców zostało uhonorowanych podczas 11. Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy GKS Stoczniowiec - Agnieszka Bagińska, Mirosław Gabryś, Michał Kłosiński i Ryszard Białkowski oraz dwunastka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie najlepszych młodych sportowców z gdańskich klubów, którzy w 2018 roku osiągali wybitne sukcesy na zawodach krajowych i międzynarodowych, są łyżwiarze Stoczniowca z toru długiego – Marcin Bachanek, Dawid Burzykowski, Szymon Palka i Jan Świątek, specjaliści od toru krótkiego – Julia Krutysza, Adam Muchlado, Mateusz Dołkowski, Jakub Dołkowski, Marek Zgrzywa, Marta Kotowska oraz figurowcy – Amelia Rams i Ludwik Piksa.

Zawodnicy oraz szkoleniowcy otrzymali - pamiątkowy puchar (odebrał dyrektor sportowy GKS Stoczniowiec Maciej Turnowiecki), listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne i rzezczowe.

- Właśnie w takich chwilach czuje się, że to co robimy, ma sens – powiedziała Agnieszka Bagińska, która w dwa lata temu uznana została przez PZŁS za najlepszą trenerkę w Polsce w kategorii dzieci i młodzieży w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim.

- Każdy ranking, w którym jest się wyróżnionym, stanowi motywację i jest bodźcem do dalszych działań, m.in. do reprezentowania Gdańska i klubu w najważniejszych imprezach międzynarodowych i w Polsce – skomentował Marcin Bachanek, który w rozegranych w październiku 2018 roku młodzieżowych mistrzostwach kraju, sięgnął po dwa złote medale (1500 m i mass start) oraz dwa srebrne (500 m i 1000 m).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas Gali zabrakło łyżwiarzy figurowych Stoczniowca – Amelii Rams, Ludwika Piksy oraz ich opiekuna Mirosława Gabrysia, którzy przebywają w Cieszynie na MMP Novice (nagrody odebrali rodzice młodych zawodników).

Nazwiska laureatów wybierały kluby, które w 2018 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego, rankingu ogólnopolskim, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików.

Nagrody i dyplomy wręczali podczas Gali m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, mistrz olimpijski w wioślarstwie Adam Korol, przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu prof. Wojciech Przybylski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po