Aktualności

Łyżwiarz figurowy Stoczniowca młodzieżowym mistrzem Polski!

2016-03-21 21:07:14

Ihor Reznichenko na najwyższym stopniu podium rozegranych w Cieszynie mistrzostw kraju młodzików i młodzieżowców w łyżwiarstwie figurowym. Pochodzący z Ukrainy sportowiec nie miał sobie równych wśród wszystkich startujących w imprezie solistów. W mistrzostwach w poszczególnych kategoriach zaprezentowali się też pozostali zawodnicy gdańskiego klubu.

Rezniczenko w ocenie arbitrów uzyskał 184.27 punktów. Drugiego w stawce Łukasza Kędzierskiego oraz trzeciego na podium Krzysztofa Gałę (obydwaj MKŁ Łódź) wyprzedził o przeszło 40 punktów. Łyżwiarz Stoczniowca najlepszy był już po programie skróconym. Jazda dowolna pozwoliła powiększyć przewagę nad rywalami i przypieczętować wygraną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto dodać, że Ihor Reznichenko w dorobku tegorocznego sezonu ma również złoty medal mistrzostw Polski seniorów. Pod koniec ubiegłego roku łyżwiarz Stoczniowca w walce o tytuł wyprzedził wówczas swojego klubowego kolegę – Patricka Myzyka.

Na tafli w Cieszynie wśród solistek w kategorii młodzieżowca triumfowała Agata Kryger z klubu Axel Toruń. W klasie złotej zwyciężyła z kolei Amelia Wojtyńska z klubu Ochota Warszawa. Na 6. pozycji w tej kategorii uplasowała się Nadia Śleszyńska ze Stoczniowca,  na 14. Julia Krzyżanowska, na 24. Paulina Markowicz, a 27. lokatę zajęła Martyna Pałubicka (wszystkie GKS Stoczniowiec). Wśród solistów rywalizujących w klasie złotej zwyciężył Jakub Lofek Uni Oświęcim, a 5. miejsce wywalczył gdańszczanin Maciej Opora. W gronie solistek startujących w klasie srebrnej najlepsza okazała się Sofia Kosowska z Lajkonika Kraków. Pozostałe łyżwiarki Stoczniowca – Julia Reclaf, Maja Krzysiak, Aleksandra Łada i Amelia Opora – zajmowały odpowiednio 8., 10., 16. i 29. miejsce. Wśród solistów rywalizujących w klasie srebrnej triumfował Krystian Tokarczyk z Unii Oświęcim. 

Pełne zestawienie wyników rozegranych w Cieszynie mistrzostw kraju młodzików i młodzieżowców w łyżwiarstwie figurowym znajduje się [TUTAJ]


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12

GKS Stoczniowiec informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku zostają odwołane zajęcia szkółki łyżwiarstwa.

OGÓLNODOSTĘPNE ŚLIZGAWKI W DNIACH 04-05.12.2021 ROKU

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 04-05.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po