Aktualności

Krutysza i Muchlado. Rośnie nowa siła w polskim short tracku

2018-10-23 21:55:17

Łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec potwierdzają przynależność do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Dobre starty w rozegranych w Sanoku Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w ściganiu na torze krótkim zaowocowały powołaniami do kadry narodowej młodzików. Julia Krutysza oraz Adam Muchlado (na zdjęciu poniżej z nr 102) w Biało-czerwonych barwach udanie zaprezentowali się podczas Danubia Open Series w czeskich Benatkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla Julii Krutyszy był to trzeci występ w reprezentacji kraju młodzików, ale pierwszy w kategorii junior C. Adam Muchlado był totalnym debiutantem w międzynarodowych zawodach z serii Danubia.

- Jak na początek sezonu, premierowe występy w kadrze z nowym trenerem, z którym wcześniej nie pracowali, to starty naszych młodych zawodników trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Potwierdzili, że należą do krajowej czołówki, bowiem w gronie rywalizujących w Benatkach polskich łyżwiarzy szybkich, Julia była druga, a Adam zajął trzecie miejsce. Dlatego liczę, że ten start da im dużego „kopa” i mam nadzieję, że z kolejnymi występami ich dyspozycja będzie już tylko rosła – powiedziała trenerka short track w GKS Stoczniowiec, Agnieszka Bagińska.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie wszystkich zawodniczek (w sumie startowało 26. łyżwiarek szybkich) Julia Krutysza (na zdjęciach powyżej) w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 11. pozycji (złożyły się na to 9. miejsce na 1500 m, 10. na 500 m i 13. lokata na 1000 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Julii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Muchlado (na zdjęciach powyżej) rywalizował z kolei z 14. łyżwiarzami szybkimi. W klasyfikacji łącznej był 9. (6. miejsce na 1000 m, 9. na 1500 m, 12. pozycja na 500 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Adama

[TUTAJ] obejrzyj wygrany przez Adama finał B na 1000 metrów

- Jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że w Czechach pobiłem dwa rekordy życiowe. Ostatnio byłem chory, nie wiedziałem do końca na co mnie stać, obawiałem się nawet trochę, że będę w słabszej dyspozycji. Okazało się że stres podziałał pozytywnie, debiut w moim wykonaniu był przyzwoity, jestem zmotywowany do dalszej pracy i jeszcze lepszych występów – podsumował Adam Muchlado.

Startujący w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim zawodnicy Stoczniowca  są uczniami, współpracującej z naszym klubem, gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 35 z klasami sportowymi. 

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po