Aktualności

Krajowi łyżwiarze figurowi podsumowali sezon

2018-05-31 08:48:58

Za nami sezon 2017/2018. Przedstawiciele Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego dokonali sportowego podsumowania minionych miesięcy. Cieszymy się, bowiem w raporcie sporo miejsca poświęcono zawodnikom i klubom związanym z Gdańskiem.

Za najważniejsze wydarzenie sportowe uznano juniorskie zawody ISU Grand Prix, których organizatorem były PZŁF oraz GKS Stoczniowiec, a które odbyły się w Hali Olivia. Na tafli gdańskiego kompleksu lodowego zaprezentowało się wielu młodych i bardzo zdolnych zawodników z całego świata. Nie zabrakło także naszych juniorów, dla których była to szansa spróbowania sił z bardziej utytułowanymi rywalami oraz zdobycie doświadczenia na imprezie tak wysokiej rangi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do międzynarodowych zawodów na najwyższym poziomie zaliczono również inną imprezę odbywającą się w Olivii, Hevelius Cup. Piękny, kolorowy, cieszący się powodzeniem wśród kibiców i zawodników festiwal w łyżwiarstwie synchronicznym. Pomysłodawcą i organizatorem dorocznej imprezy jest gdański klub Icekater.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za największy sukces sportowy minionego sezonu uznano 14. pozycję polskiej pary tanecznej Natalia Kaliszek/Maxim Spodyriev na igrzyskach olimpijskich w Pyongchang. Do udziału w igrzyskach aspirowała także para GKS Stoczniowiec Justyna Plutowska/Jeremie Flemin. Gdańszczanie zaprezentowali się za to w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Nasz kraj w czempionacie Starego Kontynentu reprezentowało w sumie aż sześcioro łyżwiarzy - solistka Elżbieta Gabryszak, solista Igor Rezniczenko oraz 2 pary taneczne: właśnie Natalia Kaliszek/Maksym oraz Justyna Plutowska/Jeremie Flemin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto dodać, że Igor Rezniczenko otarł się również o wyjazd na zimowe igrzyska. Łyżwiarz figurowy Stoczniowca kwalifikacje w Słowenii wygrał, natomiast w decydującej rozgrywce w Niemczech uplasował się tuż za czołową grupą zawodników, na miejscach nie premiowanych awansem.

- Życzylibyśmy sobie, żeby za 4 lata na zimowe igrzyska olimpijskie można było wysłać reprezentantów w trzech konkurencjach, a nie tylko w jednej, tak jak to miało miejsce w tym roku. Przed naszymi zawodnikami bardzo dużo pracy – podsumowała Magdalena Tascher, członek zarządu PZŁF.

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po