Aktualności

Krajowi łyżwiarze figurowi podsumowali sezon

2018-05-31 08:48:58

Za nami sezon 2017/2018. Przedstawiciele Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego dokonali sportowego podsumowania minionych miesięcy. Cieszymy się, bowiem w raporcie sporo miejsca poświęcono zawodnikom i klubom związanym z Gdańskiem.

Za najważniejsze wydarzenie sportowe uznano juniorskie zawody ISU Grand Prix, których organizatorem były PZŁF oraz GKS Stoczniowiec, a które odbyły się w Hali Olivia. Na tafli gdańskiego kompleksu lodowego zaprezentowało się wielu młodych i bardzo zdolnych zawodników z całego świata. Nie zabrakło także naszych juniorów, dla których była to szansa spróbowania sił z bardziej utytułowanymi rywalami oraz zdobycie doświadczenia na imprezie tak wysokiej rangi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do międzynarodowych zawodów na najwyższym poziomie zaliczono również inną imprezę odbywającą się w Olivii, Hevelius Cup. Piękny, kolorowy, cieszący się powodzeniem wśród kibiców i zawodników festiwal w łyżwiarstwie synchronicznym. Pomysłodawcą i organizatorem dorocznej imprezy jest gdański klub Icekater.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za największy sukces sportowy minionego sezonu uznano 14. pozycję polskiej pary tanecznej Natalia Kaliszek/Maxim Spodyriev na igrzyskach olimpijskich w Pyongchang. Do udziału w igrzyskach aspirowała także para GKS Stoczniowiec Justyna Plutowska/Jeremie Flemin. Gdańszczanie zaprezentowali się za to w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Nasz kraj w czempionacie Starego Kontynentu reprezentowało w sumie aż sześcioro łyżwiarzy - solistka Elżbieta Gabryszak, solista Igor Rezniczenko oraz 2 pary taneczne: właśnie Natalia Kaliszek/Maksym oraz Justyna Plutowska/Jeremie Flemin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto dodać, że Igor Rezniczenko otarł się również o wyjazd na zimowe igrzyska. Łyżwiarz figurowy Stoczniowca kwalifikacje w Słowenii wygrał, natomiast w decydującej rozgrywce w Niemczech uplasował się tuż za czołową grupą zawodników, na miejscach nie premiowanych awansem.

- Życzylibyśmy sobie, żeby za 4 lata na zimowe igrzyska olimpijskie można było wysłać reprezentantów w trzech konkurencjach, a nie tylko w jednej, tak jak to miało miejsce w tym roku. Przed naszymi zawodnikami bardzo dużo pracy – podsumowała Magdalena Tascher, członek zarządu PZŁF.

 


Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po