Aktualności

Kolejne medale Marcina Bachanka w Akademickich Mistrzostwach Świata

2016-03-16 17:53:20

Udane starty młodego panczenisty GKS Stoczniowiec na torze lodowym we włoskim Baselga di Pine. Do srebrnego medalu w drużynie na 1500 metrów Marcin Bachanek dołożył jeszcze jedno srebro w sztafecie w biegu na 8 okrążeń i jeden krążek brązowy indywidualnie w biegu masowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi medal srebrny w drużynie (także wspólnie z Sebastianem Kłosińskim i Adrianem Wielgatem) Bachanek wywalczył w biegu na 8 okrążeń (przeszło 3000 metrów). Polacy przegrali z Włochami, ale okazali się lepsi od Holendrów i Rosjan. W biegu grupowym (16 okrążeń, przeszło 6 kilometrów) łyżwiarz szybki Stoczniowca stanął na najniższym stopniu podium, ustępując reprezentantowi Włoch i panczeniście z Austrii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jestem zadowolony. Dobre wyniki mnie mobilizują. Do kolejnego startu przystąpię na pewno bardziej zmotywowany i jeszcze bardziej świadomy tego, co muszę zrobić, żeby wypaść jeszcze lepiej. Starty w Akademickich Mistrzostwach Świata były dobrym akcentem, takich ukoronowaniem całego sezonu w moim wykonaniu. Wcześniej z drużyną Stoczniowca zdobyliśmy złote medale mistrzostw Polski, a indywidualnie były krążki srebrne i brązowe. Od maja zaczynam przygotowania do kolejnego sezonu. Najpierw czekają mnie zgrupowania w Krynicy Morskiej i Spale. Chciałbym tak poukładać swoje plany, żeby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej w 2018 roku i właśnie wtedy w Azji znaleźć się w najwyższej, życiowej formie – powiedział stoczniowiec.org.pl panczenista.

Warto dodać, że w biegu na 1500 metrów Marcin Bachanek zajął 5 miejsce. Reprezentacja Polski w AMŚ w łyżwiarstwie szybkim w Baselga di Pine wywalczyła 11 medali (2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe), zajmując w ogólnej kalsyfikacji trzecią pozycję. Udział w imprezie wzięło 14 drużyn narodowych.

WYNIKI:

Team-sprint (bieg drużynowy – 3 okrążenia)

1. Team Italy ITA - 1:22.79

2. Team Poland POL (M.Bachanek, M.Domański, S.Kłosiński) - 1:25.08

3. Team Russia RUS - 1:25.48

……

4. Team Netherlands NED - 1:27.26

5. Team USA USA - 1:27.35

6. Team Belarus BLR - 1:29.77

Team- pursuit (bieg drużynowy – 8 okrążeń)

1. Team Italy ITA - 3:57.82

2. Team Poland POL (M.Bachanek, A.Wielgat, S.Kłosiński) -  4:03.05

3. Team Russia RUS - 4:06.61

4. Team Netherlands NED -  4:07.55

5. Team Belarus BLR - 4:18.46

Mass-start (bieg grupowy – 16 okrążeń)

1. Riccardo Bugari ITA – 67pkt.

2. Armin Siegfried Hager AUT – 40 pkt.

3. Marcin Bachanek POL – 20 pkt.

-------

4. Daniel Niero ITA – 8 pkt.

5. Davide Ghiotto ITA – 5 pkt.

6. Linus Michael Heidegger AUT - 1pkt.

1500 metrów

1. Konrád Nagy HUN  - 1:51.22

2. Linus Michael Heidegger AUT - 1:52.07

3. Adrian Wielgat POL - 1:52.19

……..

4 Sebastian Klosinski POL - 1:52.42

5 Marcin Bachanek POL - 1:52.56


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po