Aktualności

Kolejna reprezentantka Polski w short tracku w kadrze GKS Stoczniowiec

2019-11-03 20:17:47

Po Kamili Stormowskiej naszą ekipę wzmacnia kolejna gwiazda kadry narodowej Nikola Mazur. Zawodniczka do Gdańska przenosi się z Juvenii Białystok. To jedna z najbardziej utytułowanych łyżwiarek szybkich z toru krótkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do największych sukcesów Nikoli Mazur należą m.in. start indywidualny w mistrzostwach Europy i Świata w sezonie 2018/19, ponad 40. medali mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, wreszcie 6. miejsce i rekord Polski w sztafecie podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City w listopadzie 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W przerwie pomiędzy startami oraz nauce (Nikola rozpoczęła studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego – red.) stoczniowiec.org.pl przepytał nowy, cenny nabytek klubu.

Nikola, jakie nadzieje wiążesz z przyjściem do Stoczniowca?
Jestem pewna , że nowe barwy przyczynią się do rozwoju mojej łyżwiarskiej kariery. Bardzo doceniam to wsparcie i wierzę, że dzięki niemu w ciągu najbliższych lat będę zdobywać dla Polski medale najwyższej rangi.

Co sobie pomyślałaś gdy dowiedziałaś się, że w klubie jest już Kamila, Twoja koleżanka z kadry i sztafety?
Drugi rok już razem trenujemy i tak się składa, że większość czasu dzielimy też pokój, także nie było to dla mnie niespodzianką. Cieszę się i myślę, że jako dwie czołowe zawodniczki polskiego short tracku godnie będziemy reprezentować barwy Stoczniowca.

Są dobre podwaliny, żeby Stoczniowiec miał najlepszą sztafetę w Polsce?
Podwaliny są, ale to wymaga czasu i dużo pracy. Mam nadzieję, że chociaż trochę przyczynie się do rozwoju klubu i będę inspiracją dla młodszych zawodników, żeby za parę lat tak właśnie się stało.

Cele pośrednie na najbliższy sezon?
Rozwijać się w takim tempie jak dotychczas. Na razie raczej nie skupiam się na miejscach czy medalach, a bardziej na aspektach, które zaprowadzą mnie na szczyt, technicznych, taktycznych czy mentalnych. Właściwie jest jeden konkretny cel na ten sezon- kwalifikacja żeńskiej sztafety na Mistrzostwa Świata. Byłby to pierwszy raz w historii polskiego short tracku, a wiem, że takiej drużyny jeszcze nie było i mamy potencjał, żeby to zrobić i ścigać się z najlepszymi teamami na świecie.

Jaki jest Twój najważniejszy cel, który chciałabyś osiągnąć podczas swojej kariery sportowej?
Nie będę oryginalna, chcę stanąć któregoś dnia na szczycie i jak najbardziej zbliżyć się łyżwiarskiej perfekcji. Mam też wielką nadzieję, że ta moja pogoń za perfekcją, przez resztę kariery, będzie sprawiała mi taką przyjemność jak obecnie.

Jak podoba się Gdańsk i co zdążyłaś zobaczyć poza uczelnią?
Bardzo mi się podoba, i to od wielu lat, tym bardziej cieszy mnie ta zmiana. Piękne starówka, a ja uwielbiam stare miasta. Bliskość morza to kolejny duży atut, o którym mogę się na razie wypowiedzieć. Tych dobrych stron Gdańska na pewno jeszcze przybędzie.

A jeśli nie łyżwy to co?
Bliska jest mi ochrona środowiska, którą studiuje. Od wielu lat również zafascynowana jestem psychologią, także sportową stroną tej nauki. Myślę, że w przyszłości mogę pójść w jednym z tych kierunków. Na to będzie jeszcze czas. A jeżeli nie łyżwy to na pewno byłby też jakiś inny sport. Zawsze lubiłam się ruszać i miałam ku temu predyspozycje.

Dziękujemy za rozmowę.

Poniżej Nikola Mazur, już w barwach Stoczniowca, na zdjęciu z wiceprezesem klubu ds. łyżwiarstwa szybkiego, Władysławem Łęczkowskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
ZNAMY TERMINY SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W STYCZNIU 2020 ROKU

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu styczniu 2020 roku.

KARNETY 10-WEJŚCIOWE WYPRZEDANE!

Uwaga! Po raz pierwszy w najnowszej historii ślizgawek w Hali Olivia karnety 10-wejściowe zostały wyprzedane po niespełna trzech miesiącach od startu popularnych ślizgawek! Dziękujemy! Dostępne są jeszcze karnety, które gwarantują nam pięć wejść na lodowisko oraz bilety na ślizgawki do zakupienia w kasie. Zapraszamy!

TURNIEJ HEVELIUS CUP 2020 – INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW

Można już kupować bilety na prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym, który odbędzie się między 18-19 stycznia 2020 roku w Gdańsku. W tym roku swój udział zapowiedziało 56 reprezentacji z całego świata. Organizatorzy liczą, że dzięki przystępnym cenom biletów, a także sprzedaży on-line, Hala Olivia wypełni się do ostatniego miejsca.

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po