Aktualności

Kazachstan zwycięża, Polska na drugim miejscu

2016-12-18 22:21:57

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu na turnieju EIHC w Gdańsku uległa Kazachstanowi 1:2 i to rywale mogli cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa. Na osłodę podopiecznym Jacka Płachty pozostaje miejsce na drugim stopniu podium gdańskiego turnieju.Trzecia lokata przypadła Ukrainie, która po dogrywce 3:2 zwyciężyła Koreę Pd. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od pierwszych minut trwała wymiana ciosów. W 9. minucie to jednak Kazachowie objęli prowadzenie. Radziszewski wyjechał za bramkę, jednak stracił krążek na rzecz Nikulina. Kazach odegrał Krążek do Sawickiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem go w pustej bramce. W kolejnych minutach Polacy byli równorzędnym rywalem, jednak to przeciwnicy znów mogli się cieszyć z kolejnego gola. Na środku tercji Rachmanow wycofał krążek do Pietrowa, który pociągnął z nadgarstka i nie dał szans "Radzikowi". Pierwsza tercja zatem zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Kazachów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 5. minucie II tercji przed doskonałą okazją stanął Kapica, jednak krążek po jego strzale powędrował nad poprzeczkę bramki Kazachstanu. Również dobitka Dziubińskiego na niewiele się zdała, bowiem dobrze w bramce rywali spisał się Kudriawcew. Pięć minut później w doskonałej okazji znalazł się Pociecha, który huknął z okolicy bulika, ale guma minęła słupek. W 32. minucie biało-czerwoni jednak dopięli swego, a krążek umieścił w bramce dość przypadkowo Bartosz Fraszko, dla którego był to debiutancki gol w reprezentacyjnych barwach. Spory udział przy tym trafieniu miał Zapała. Zawodnik nowotarskiego Podhala popędził prawą stroną i bekhendem dograł krążek na lewo a ten odbił się od łyżwy najeżdżającego wychowanka Torunia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W III tercji wynik się nie zmienił, choć nie można było odmówić dążenia do zdobycia bramki przez podopiecznych Jacka Płachty. Polacy m.in. trafili w słupek (Mateusz Bryk w 49 minucie) i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kudriawcewica. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kazachów.  Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jedzie do Astany, a Polacy kończą turniej w Gdańsku na drugim miejscu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Uważam, że zagraliśmy dobry turniej, szkoda tego ostatniego przegranego meczu. Mieliśmy dużo sytuacji, mogliśmy wygrać ale się nie udało. Myślę, że te mecze można zapisać na plus. W tej grupie w której gramy na mistrzostwach w Kijowie można z każdym wygrać, ale trzeba być skoncentrowanym i nie popełniać błędów, a rywalami tam będa właśnie m.in. Kazachowie, Koreańczycy i Ukraińcy - mówił po meczu Patryk Wajda, obrońca reprezentacji Polski. 

Polska - Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

 

fot. hokej.net


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po