Aktualności

Kazachstan zwycięża, Polska na drugim miejscu

2016-12-18 22:21:57

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu na turnieju EIHC w Gdańsku uległa Kazachstanowi 1:2 i to rywale mogli cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa. Na osłodę podopiecznym Jacka Płachty pozostaje miejsce na drugim stopniu podium gdańskiego turnieju.Trzecia lokata przypadła Ukrainie, która po dogrywce 3:2 zwyciężyła Koreę Pd. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od pierwszych minut trwała wymiana ciosów. W 9. minucie to jednak Kazachowie objęli prowadzenie. Radziszewski wyjechał za bramkę, jednak stracił krążek na rzecz Nikulina. Kazach odegrał Krążek do Sawickiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem go w pustej bramce. W kolejnych minutach Polacy byli równorzędnym rywalem, jednak to przeciwnicy znów mogli się cieszyć z kolejnego gola. Na środku tercji Rachmanow wycofał krążek do Pietrowa, który pociągnął z nadgarstka i nie dał szans "Radzikowi". Pierwsza tercja zatem zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Kazachów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 5. minucie II tercji przed doskonałą okazją stanął Kapica, jednak krążek po jego strzale powędrował nad poprzeczkę bramki Kazachstanu. Również dobitka Dziubińskiego na niewiele się zdała, bowiem dobrze w bramce rywali spisał się Kudriawcew. Pięć minut później w doskonałej okazji znalazł się Pociecha, który huknął z okolicy bulika, ale guma minęła słupek. W 32. minucie biało-czerwoni jednak dopięli swego, a krążek umieścił w bramce dość przypadkowo Bartosz Fraszko, dla którego był to debiutancki gol w reprezentacyjnych barwach. Spory udział przy tym trafieniu miał Zapała. Zawodnik nowotarskiego Podhala popędził prawą stroną i bekhendem dograł krążek na lewo a ten odbił się od łyżwy najeżdżającego wychowanka Torunia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W III tercji wynik się nie zmienił, choć nie można było odmówić dążenia do zdobycia bramki przez podopiecznych Jacka Płachty. Polacy m.in. trafili w słupek (Mateusz Bryk w 49 minucie) i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kudriawcewica. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kazachów.  Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jedzie do Astany, a Polacy kończą turniej w Gdańsku na drugim miejscu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Uważam, że zagraliśmy dobry turniej, szkoda tego ostatniego przegranego meczu. Mieliśmy dużo sytuacji, mogliśmy wygrać ale się nie udało. Myślę, że te mecze można zapisać na plus. W tej grupie w której gramy na mistrzostwach w Kijowie można z każdym wygrać, ale trzeba być skoncentrowanym i nie popełniać błędów, a rywalami tam będa właśnie m.in. Kazachowie, Koreańczycy i Ukraińcy - mówił po meczu Patryk Wajda, obrońca reprezentacji Polski. 

Polska - Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

 

fot. hokej.net


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 11-12.12.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 11-12.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po