Aktualności

Kazachstan zwycięża, Polska na drugim miejscu

2016-12-18 22:21:57

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu na turnieju EIHC w Gdańsku uległa Kazachstanowi 1:2 i to rywale mogli cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa. Na osłodę podopiecznym Jacka Płachty pozostaje miejsce na drugim stopniu podium gdańskiego turnieju.Trzecia lokata przypadła Ukrainie, która po dogrywce 3:2 zwyciężyła Koreę Pd. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od pierwszych minut trwała wymiana ciosów. W 9. minucie to jednak Kazachowie objęli prowadzenie. Radziszewski wyjechał za bramkę, jednak stracił krążek na rzecz Nikulina. Kazach odegrał Krążek do Sawickiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem go w pustej bramce. W kolejnych minutach Polacy byli równorzędnym rywalem, jednak to przeciwnicy znów mogli się cieszyć z kolejnego gola. Na środku tercji Rachmanow wycofał krążek do Pietrowa, który pociągnął z nadgarstka i nie dał szans "Radzikowi". Pierwsza tercja zatem zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Kazachów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 5. minucie II tercji przed doskonałą okazją stanął Kapica, jednak krążek po jego strzale powędrował nad poprzeczkę bramki Kazachstanu. Również dobitka Dziubińskiego na niewiele się zdała, bowiem dobrze w bramce rywali spisał się Kudriawcew. Pięć minut później w doskonałej okazji znalazł się Pociecha, który huknął z okolicy bulika, ale guma minęła słupek. W 32. minucie biało-czerwoni jednak dopięli swego, a krążek umieścił w bramce dość przypadkowo Bartosz Fraszko, dla którego był to debiutancki gol w reprezentacyjnych barwach. Spory udział przy tym trafieniu miał Zapała. Zawodnik nowotarskiego Podhala popędził prawą stroną i bekhendem dograł krążek na lewo a ten odbił się od łyżwy najeżdżającego wychowanka Torunia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W III tercji wynik się nie zmienił, choć nie można było odmówić dążenia do zdobycia bramki przez podopiecznych Jacka Płachty. Polacy m.in. trafili w słupek (Mateusz Bryk w 49 minucie) i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kudriawcewica. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kazachów.  Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jedzie do Astany, a Polacy kończą turniej w Gdańsku na drugim miejscu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Uważam, że zagraliśmy dobry turniej, szkoda tego ostatniego przegranego meczu. Mieliśmy dużo sytuacji, mogliśmy wygrać ale się nie udało. Myślę, że te mecze można zapisać na plus. W tej grupie w której gramy na mistrzostwach w Kijowie można z każdym wygrać, ale trzeba być skoncentrowanym i nie popełniać błędów, a rywalami tam będa właśnie m.in. Kazachowie, Koreańczycy i Ukraińcy - mówił po meczu Patryk Wajda, obrońca reprezentacji Polski. 

Polska - Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

 

fot. hokej.net


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po