Aktualności

Kazachstan zwycięża, Polska na drugim miejscu

2016-12-18 22:21:57

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu na turnieju EIHC w Gdańsku uległa Kazachstanowi 1:2 i to rywale mogli cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa. Na osłodę podopiecznym Jacka Płachty pozostaje miejsce na drugim stopniu podium gdańskiego turnieju.Trzecia lokata przypadła Ukrainie, która po dogrywce 3:2 zwyciężyła Koreę Pd.

Od pierwszych minut trwała wymiana ciosów. W 9. minucie to jednak Kazachowie objęli prowadzenie. Radziszewski wyjechał za bramkę, jednak stracił krążek na rzecz Nikulina. Kazach odegrał Krążek do Sawickiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem go w pustej bramce. W kolejnych minutach Polacy byli równorzędnym rywalem, jednak to przeciwnicy znów mogli się cieszyć z kolejnego gola. Na środku tercji Rachmanow wycofał krążek do Pietrowa, który pociągnął z nadgarstka i nie dał szans "Radzikowi". Pierwsza tercja zatem zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Kazachów.

W 5. minucie II tercji przed doskonałą okazją stanął Kapica, jednak krążek po jego strzale powędrował nad poprzeczkę bramki Kazachstanu. Również dobitka Dziubińskiego na niewiele się zdała, bowiem dobrze w bramce rywali spisał się Kudriawcew. Pięć minut później w doskonałej okazji znalazł się Pociecha, który huknął z okolicy bulika, ale guma minęła słupek. W 32. minucie biało-czerwoni jednak dopięli swego, a krążek umieścił w bramce dość przypadkowo Bartosz Fraszko, dla którego był to debiutancki gol w reprezentacyjnych barwach. Spory udział przy tym trafieniu miał Zapała. Zawodnik nowotarskiego Podhala popędził prawą stroną i bekhendem dograł krążek na lewo a ten odbił się od łyżwy najeżdżającego wychowanka Torunia.

W III tercji wynik się nie zmienił, choć nie można było odmówić dążenia do zdobycia bramki przez podopiecznych Jacka Płachty. Polacy m.in. trafili w słupek (Mateusz Bryk w 49 minucie) i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kudriawcewica. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kazachów.  Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jedzie do Astany, a Polacy kończą turniej w Gdańsku na drugim miejscu.

- Uważam, że zagraliśmy dobry turniej, szkoda tego ostatniego przegranego meczu. Mieliśmy dużo sytuacji, mogliśmy wygrać ale się nie udało. Myślę, że te mecze można zapisać na plus. W tej grupie w której gramy na mistrzostwach w Kijowie można z każdym wygrać, ale trzeba być skoncentrowanym i nie popełniać błędów, a rywalami tam będa właśnie m.in. Kazachowie, Koreańczycy i Ukraińcy - mówił po meczu Patryk Wajda, obrońca reprezentacji Polski.

Polska - Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.