Aktualności

Kamila Stormowska w TOP 10 ME

2020-01-26 13:22:50

Bardzo dobry występ łyżwiarki szybkiej Stoczniowca podczas Mistrzostw Europy w węgierskim Debreczynie w short tracku. Kamila Stormowska zakończyła swoje starty na 500 metrów, dochodząc do półfinału tego dystansu i ostatecznie zajęła 9. miejsce. Brąz na tym dystansie wywalczyła Natalia Maliszewska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Nie spodziewałam się, że wystartuje z Natalką Maliszewską w półfinale, więc bardzo cieszę się, że się udało. Miał być TOP 12-15 mistrzostw, a jest dziewiąte lokata w Europie. Chyba zatem dobrze mogę ocenić swój występ – skomentowała z uśmiechem Kamila Stormowska.

Stormowska ponadto wywalczyła awans na dystansie 1000 metrów, również dzięki drugiej lokacie w swojej serii. Gorzej powiodło jej się na dystansie 1500 metrów, bo ścigając się m.in. z Natalią Maliszewską zajęła czwarte miejsce w swoim biegu. Po czwartych lokatach na dystansach 1000 i 1500 metrów odpadła też Nikola Mazur. Druga z zawodniczek Stoczniowca dobrze zaprezentowała się w biegu na 500 metrów, gdzie udało jej się awansować do ćwierćfinału. Ostatecznie nie przebrnęła 1/8 finału i uplasowała się na 16. pozycji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niestety pechowo zakończył się wyścig sztafety. Polki popełniły błąd, gdy Gabriela Topolska zmieniała Kamilę Stormowską. Ta pierwsza wywróciła się, ale Biało-czerwone kontynuowały jazdę. Skończyły na trzecim miejscu, sędziowie jednak nałożyli karę na polski team, przesuwając zespół na ostatnią pozycję. To wielka strata, bo żeńska sztafeta mogła bić się w Debreczynie o medal.

 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po