Aktualności

Kamila Stormowska i Nicola Mazur w ścisłej czołówce MP

2020-10-19 17:08:42

Obydwie zawodniczki Stoczniowca błyszczały podczas rozegranych w Białymstoku Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Zresztą sztab trenerski nie mógł wymarzyć sobie lepszego scenariusza, bowiem wszyscy zawodnicy naszego klubu wracają do Gdańska z medalami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwotnie krajowy czempionat zaplanowano na połowę marca br., ale, w związku z rozwojem epidemii koronawirusa, walkę o medale trzeba było przesunąć o kilka miesięcy.

- Cieszymy, że te zawody się odbywają, bo sytuacja jest bardzo ciężka. Nam te mistrzostwa były bardzo potrzebne, w tym sezonie bowiem nie będzie wiele okazji, by rywalizować na arenie międzynarodowej. Sezon międzynarodowy jest w zupełnej rozsypce, kalendarz ISU posypał się właściwie całkowicie. Naszym głównym celem są ME, które w styczniu planowane są w Gdańsku. Mamy nadzieję, że koronawirus nie pokrzyżuje nam planów. Naszym zadaniem jest stworzenie zawodnikom z short tracku możliwości rywalizacji do tych mistrzostw, bo same treningi nie wystarczą. Dlatego staramy się wypchać ten kalendarz najbardziej, jak tylko możemy – podkreślił Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańszczanie skorzystali z tej szansy i wywalczyli pierwsze, historyczne medale w rywalizacji drużynowej. W sztafecie mieszanej na 2000 metrów (Nicola Mazur, Kamila Stormowska, Adam Muchlado, Mateusz Dołkowski, Jakub Dołkowski) Biało-niebiescy zapisali na swoim koncie wicemistrzostwo Polski seniorów. W sztafecie kobiet na 3000 metrów (Nicola Mazur, Kamila Stormowska, Julia Krutysza, Marta Kotowska) gdańskie panczenistki również zdobyły srebrny medal. Nicola Mazur indywidualnie wywalczyła srebro na 500 metrów oraz brąz na 1000 metrów. Kamila Stormowska z kolei wygrała super finał 3000 metrów, zapewniając sobie dodatkowo tytuł wicemistrzyni Polski w wieloboju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Ze wszystkich występów jesteśmy bardzo dumni. Cieszymy się ze zdobytych medali i nowych rekordów życiowych. Ogromne gratulacje przede wszystkim dla naszych najmłodszych zawodników, aktualnych uczniów gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi, którzy wywalczyli pierwszy w historii szkoły medal mistrzostw Polski seniorów. Brawo dla naszych ośmioklasistów, którzy napisali dzisiaj historię – powiedział Artur Kostecki, wiceprezes GKS Stoczniowiec ds. łyżwiarstwa szybkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z formy zawodników zadowolony był trener Rafał Grycner.

- Wchodzimy na inny, zdecydowanie wyższy poziom w polskim short tracku. Dzięki temu, mam nadzieję, będziemy jeszcze bardziej liczyć się w Polsce. Wytworzyło się sprzężenie zwrotne. U zawodników widać chęć do pracy, zapał i determinacje, my natomiast poza zaangażowaniem dajemy z siebie to wszystko, co mamy najlepsze  – podkreślił szkoleniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasyfikacja wielobojowa (kobiety)

1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok)
2. Kamila Stormowska (Stocznowiec Gdańsk)
3. Hanna Sokołowska (Juvenia Białystok)
5. Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk)
19. Julia Krutysza (Stoczniowiec Gdańska)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

500 metrów

1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 44.769
2. Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) 45.371
3. Magdalena Zych (AZS Politechnika Opolska) 46.012

1500 metrów

1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 2:24.462
2. Gabriela Topolska (Juvenia Białystok) 2:25.898
3. Hanna Sokołowska (Juvenia Białystok) 2:25.987

1000 metrów

1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 1:42.79
2. Gabriela Topolska (Juvenia Białystok) 1:43.419
3. Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) 1:43.538

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Super Finał 3000 metrów

1. Kamila Stormowska (Stocznowiec Gdańsk) 5:43.803
2. Hanna Sokołowska (Juvenia Białystok) 5:54.235
3. Magdalena Zych (AZS Politechnika Opolska) 5:54.625

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sztafeta 3000 metrów

1. Juvenia Białystok I 4:27.743
2. Stocznowiec Gdańsk 4:31.333
3. AZS Politechnika Opolska 4:31.718

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sztafeta mieszana

1. Juvenia Białystok I 2:52.501   
2. Stoczniowiec Gdańsk 2:56.518           
3. Juvenia Białystok IV 2:56.523

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasyfikacja wielobojowa (mężczyźni)

1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok)
2. Mateusz Krzemiński (AZS Politechnika Opolska)
3. Łukasz Kuczyński (Juvenia Białystok)
10. Adam Muchlado (Stoczniowiec Gdańsk)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

fot. PZŁS, kacperlosiak.com


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po