Aktualności

Kamila Stormowska i Artur Nogal wśród laureatów Gdańskiej Gali Sportu

2020-12-22 14:25:54

Ponad 200 zawodników i zawodniczek oraz 51 trenerów wyróżniono podczas XVIII Gdańskiej Gali Sportu i XII Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na pandemię - z laureatami łączono się online. Nie wybrano najlepszego gdańskiego sportowca - na równi uhonorowano najlepszą dziesiątkę, w której znalazła się dwójka łyżwiarzy GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Złota Dziesiątka Gdańsk 2020

Marcin Janusz (Trefl Gdańsk, siatkówka)
Karolina Jaszczyszyn (Biało-Zielone Ladies Gdańsk, rugby)
Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk, piłka nożna)
Bartłomiej Lipiński (Trefl Gdańsk, siatkówka)
Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk, żeglarstwo)
Artur Nogal (GKS Stoczniowiec, łyżwiarstwo szybkie, tor długi)
Flavio Paixao (Lechia Gdańsk, piłka nożna)
Kamila Stormowska (GKS Stoczniowiec, łyżwiarstwo szybkie, tor krótki)
Piotr Tarnacki (77 Racing Club, żeglarstwo)
Jagoda Wieczorek (Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk, unihokej)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypomnijmy, że Kamila Stormowska to trzecia łyżwiarka zawodów Pucharu Świata w short tracku na dystansie pół kilometra, a Artur Nogal to czwarty panczenista Mistrzostw Europy w biegu na 500 metrów (na zdjęciach powyżej).   

Podczas gali nie zapomniano o młodych sportowcach i ich trenerach. Powody do radości mieli szkoleniowcy łyżwiarzy z toru krótkiego Artur Kostecki i Rafał Grycner oraz wychowawca młodych hokeistów trener Krzysztof Lehmann. Wśród nagodzonych znaleźli się przedstawiciele sekcji short track - Kamila Stormowska, Marta Kotowska, Adam Muchlado, Jakub Dołkowski, Mateusz Dołkowski oraz sekcji hokeja na lodzie - bramkarz Wiktor Soliński i Jakub Wala (na zdjęciach poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana do 31 stycznia 2021 roku. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA W KRAJOWEJ ELICIE

Wszystko za sprawą Gdańskiego Klubu Hokejowego Spółka Akcyjna. Zawiązany został 26 czerwca 2020 roku,  dokładnie w 50. rocznicę powstania Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Drużyna seniorów GKH SA występuje w Polskiej Hokej Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej  w Polsce.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po