Aktualności

Kadra narodowa short track w Gdańsku

2017-08-14 18:07:22

Startuje kolejne zgrupowanie specjalistów od toru krótkiego. Tym razem w gdańskiej Olivii. Będzie to ostatnia konsultacja reprezentantów w trakcie trwającego sezonu przygotowawczego. Prosto z Gdańska zawodnicy pojadą na wewnętrzne kwalifikacje. We włoskim Courmayer, zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Pucharów Świata, a tym samym walczyć o kwalifikację olimpijską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zaczęliśmy od niemieckiego Inzell, gdzie była ekstremalnie ciężka praca. Powoli schodziliśmy z obciążeń, a ostatnie treningi w Opolu miały za zadanie uspokoić jazdę, znaleźć równowagę, czucie lodu oraz luz. W Gdańsku będziemy już wchodzić na maksymalne prędkości. To co mnie najbardziej cieszy, że zawodnicy pomimo tego, że mieli niesamowicie ciężkie obciążenia w tej chwili powoli wchodzą w strefę jazdy bardzo szybkiej z zachowaniem bardzo dobrej techniki jazdy – mówi pzls.pl opiekunka kadry Anna Lukanova – Jakubowska (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie kadrowiczów, którzy będą przygotowywać się w dużej Hali Olivia, są łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec – Monika Grządkowska (powyżej w reprezentacyjnym stroju) oraz Michał Kłosiński (poniżej w biało-niebieskim kasku), który do treningów wrócił po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy wykonali ogrom pracy, nie tylko podczas treningów, ale i mentalnie. Pozytywne nastawienie do treningów mocno napędza wszystkich. Zawodnicy dobrze się ze sobą czują, my się ze sobą nawzajem dobrze czujemy, więc ta przyjemność jazdy jest jeszcze bardziej odczuwalna i na tym też short track polega, żeby kochać tą jazdę.  Cieszę się, że udało nam się dopracować każdy szczegół i podczas treningu jest to bardzo odczuwalne. Grupa zawodników jest bardzo młoda, niemniej jednak zawodnicy są bardzo świadomi. Mają swoje określone cele, wiedzą na co ich stać i jak dużo pracy włożyli w przygotowanie do najważniejszego sezonu – podkreśla selekcjonerka kadry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przed nami zgrupowanie w Gdańsku, a później zaczynamy już kwalifikacje w Courmayer. Patrząc na poziom grupy widać, że jest bardzo wyrównany. Po ostatnim sezonie dobrą dyspozycję cały czas utrzymuje Magdalena Warakomska, dzięki czemu też cała grupa poszła do przodu. Poziom zawodników jest wyrównany i jestem przekonana, że będzie to piękna walka. Najważniejsze, aby wygrali najlepsi. Zawody weryfikują nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również mentalne. Cieszy mnie również progres jaki poczyniła grupa mężczyzn. Zawodnicy z tygodnia na tydzień nabierają większej pewności jazdy oraz oczywiście szybkości - dodaje Anna Lukanova Jakubowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgrupowanie reprezentacji Polski łyżwiarzy szybkich na torze krótkim potrwa w Gdańsku do 28 sierpnia.

 

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 22-23.01.2022 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 22-23.01.2022

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po