Aktualności

Kadra narodowa short track w Gdańsku

2017-08-14 18:07:22

Startuje kolejne zgrupowanie specjalistów od toru krótkiego. Tym razem w gdańskiej Olivii. Będzie to ostatnia konsultacja reprezentantów w trakcie trwającego sezonu przygotowawczego. Prosto z Gdańska zawodnicy pojadą na wewnętrzne kwalifikacje. We włoskim Courmayer, zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Pucharów Świata, a tym samym walczyć o kwalifikację olimpijską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zaczęliśmy od niemieckiego Inzell, gdzie była ekstremalnie ciężka praca. Powoli schodziliśmy z obciążeń, a ostatnie treningi w Opolu miały za zadanie uspokoić jazdę, znaleźć równowagę, czucie lodu oraz luz. W Gdańsku będziemy już wchodzić na maksymalne prędkości. To co mnie najbardziej cieszy, że zawodnicy pomimo tego, że mieli niesamowicie ciężkie obciążenia w tej chwili powoli wchodzą w strefę jazdy bardzo szybkiej z zachowaniem bardzo dobrej techniki jazdy – mówi pzls.pl opiekunka kadry Anna Lukanova – Jakubowska (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie kadrowiczów, którzy będą przygotowywać się w dużej Hali Olivia, są łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec – Monika Grządkowska (powyżej w reprezentacyjnym stroju) oraz Michał Kłosiński (poniżej w biało-niebieskim kasku), który do treningów wrócił po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy wykonali ogrom pracy, nie tylko podczas treningów, ale i mentalnie. Pozytywne nastawienie do treningów mocno napędza wszystkich. Zawodnicy dobrze się ze sobą czują, my się ze sobą nawzajem dobrze czujemy, więc ta przyjemność jazdy jest jeszcze bardziej odczuwalna i na tym też short track polega, żeby kochać tą jazdę.  Cieszę się, że udało nam się dopracować każdy szczegół i podczas treningu jest to bardzo odczuwalne. Grupa zawodników jest bardzo młoda, niemniej jednak zawodnicy są bardzo świadomi. Mają swoje określone cele, wiedzą na co ich stać i jak dużo pracy włożyli w przygotowanie do najważniejszego sezonu – podkreśla selekcjonerka kadry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przed nami zgrupowanie w Gdańsku, a później zaczynamy już kwalifikacje w Courmayer. Patrząc na poziom grupy widać, że jest bardzo wyrównany. Po ostatnim sezonie dobrą dyspozycję cały czas utrzymuje Magdalena Warakomska, dzięki czemu też cała grupa poszła do przodu. Poziom zawodników jest wyrównany i jestem przekonana, że będzie to piękna walka. Najważniejsze, aby wygrali najlepsi. Zawody weryfikują nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również mentalne. Cieszy mnie również progres jaki poczyniła grupa mężczyzn. Zawodnicy z tygodnia na tydzień nabierają większej pewności jazdy oraz oczywiście szybkości - dodaje Anna Lukanova Jakubowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgrupowanie reprezentacji Polski łyżwiarzy szybkich na torze krótkim potrwa w Gdańsku do 28 sierpnia.

 

 


Ważne
DOŁĄCZ DO URBANOWICZA. WYBIERZ NAUKĘ W LICEUM SPORTOWYM ORAZ TRENINGI W STOCZNIOWCU

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2019/2020, a co za tym idzie związane z tym testy sportowe. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 20 miejsc. Absolwentami OSS w Gdańsku są znani polscy hokeiści m.in. Maciej Urbanowicz czy Aron Chmielewski.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po