Aktualności

Kadra narodowa short track w Gdańsku

2017-08-14 18:07:22

Startuje kolejne zgrupowanie specjalistów od toru krótkiego. Tym razem w gdańskiej Olivii. Będzie to ostatnia konsultacja reprezentantów w trakcie trwającego sezonu przygotowawczego. Prosto z Gdańska zawodnicy pojadą na wewnętrzne kwalifikacje. We włoskim Courmayer, zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Pucharów Świata, a tym samym walczyć o kwalifikację olimpijską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zaczęliśmy od niemieckiego Inzell, gdzie była ekstremalnie ciężka praca. Powoli schodziliśmy z obciążeń, a ostatnie treningi w Opolu miały za zadanie uspokoić jazdę, znaleźć równowagę, czucie lodu oraz luz. W Gdańsku będziemy już wchodzić na maksymalne prędkości. To co mnie najbardziej cieszy, że zawodnicy pomimo tego, że mieli niesamowicie ciężkie obciążenia w tej chwili powoli wchodzą w strefę jazdy bardzo szybkiej z zachowaniem bardzo dobrej techniki jazdy – mówi pzls.pl opiekunka kadry Anna Lukanova – Jakubowska (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie kadrowiczów, którzy będą przygotowywać się w dużej Hali Olivia, są łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec – Monika Grządkowska (powyżej w reprezentacyjnym stroju) oraz Michał Kłosiński (poniżej w biało-niebieskim kasku), który do treningów wrócił po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy wykonali ogrom pracy, nie tylko podczas treningów, ale i mentalnie. Pozytywne nastawienie do treningów mocno napędza wszystkich. Zawodnicy dobrze się ze sobą czują, my się ze sobą nawzajem dobrze czujemy, więc ta przyjemność jazdy jest jeszcze bardziej odczuwalna i na tym też short track polega, żeby kochać tą jazdę.  Cieszę się, że udało nam się dopracować każdy szczegół i podczas treningu jest to bardzo odczuwalne. Grupa zawodników jest bardzo młoda, niemniej jednak zawodnicy są bardzo świadomi. Mają swoje określone cele, wiedzą na co ich stać i jak dużo pracy włożyli w przygotowanie do najważniejszego sezonu – podkreśla selekcjonerka kadry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przed nami zgrupowanie w Gdańsku, a później zaczynamy już kwalifikacje w Courmayer. Patrząc na poziom grupy widać, że jest bardzo wyrównany. Po ostatnim sezonie dobrą dyspozycję cały czas utrzymuje Magdalena Warakomska, dzięki czemu też cała grupa poszła do przodu. Poziom zawodników jest wyrównany i jestem przekonana, że będzie to piękna walka. Najważniejsze, aby wygrali najlepsi. Zawody weryfikują nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również mentalne. Cieszy mnie również progres jaki poczyniła grupa mężczyzn. Zawodnicy z tygodnia na tydzień nabierają większej pewności jazdy oraz oczywiście szybkości - dodaje Anna Lukanova Jakubowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgrupowanie reprezentacji Polski łyżwiarzy szybkich na torze krótkim potrwa w Gdańsku do 28 sierpnia.

 

 


Ważne
PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.

UWAGA! PILNE! KOMUNIKAT W SPRAWIE CAMPU SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci, młodzieży, a także wszystkich chętnych. Oferta skierowana jest też do amatorów, profesjonalistów, zawodniczek i zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności. 

ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po