Aktualności

Kadra hokeistek na zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do IO

2016-09-26 20:32:09

Sześć zawodniczek GKS Stoczniowiec znalazło się na liście powołanych przez selekcjonera kadry kobiet Grzegorza Klicha na zgrupowanie szkoleniowe i turniej przedwstępnych kwalifikacji do igrzysk zimowych w Korei Południowej w 2018 roku. Kwalifikacje odbędą się w Kazachstanie i tylko zwycięzca tego turnieju uzyska prawo gry w dalszych olimpijskich eliminacjach.

Polskie seniorki zbiorą się 21 października w Katowicach, gdzie przez 10 dni będą szlifować formę. Między 3-6 listopada biało-czerwone powalczą w Astanie o przepustkę do finałowych kwalifikacji do igrzysk. W stolicy Kazachstanu polskie hokeistki zmierzą swoje siły z gospodyniami, Brytyjkami oraz rywalem wyłonionym z rozegranych w październiku eliminacji. Uznanie w oczach selekcjonera znalazło sześć hokeistek GKS Stoczniowiec: Agata Kosińska, Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Katarzyna Kasprzycka, Marta Bigos oraz Aleksandra Berecka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Klich, który wspólnie z Pawłem Mateją prowadzi również kadrę narodową juniorek U-18, wybrał zawodniczki na konsultację szkoleniową w Sosnowcu oraz udziału w Turnieju Czterech Narodów w Budapeszcie w dniach 3-6 października 2016 roku. Wśród powołanych znalazły się dwie zawodniczki Stoczniowca: Natalia Kamińska oraz Ewa Podradzka.  W Budapeszcie młode Polki rozegrają trzy mecze: 4 października z Hiszpanią, 5 października z Wielką Brytanią U-18, 6 października z Węgrami U-18. 

Fot. PZHL


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po