Aktualności

Janów zdobyty! Ważne zwycięstwo hokeistek Stoczniowca!

2017-02-26 18:29:42

Pierwsze starcie w pófinale PLHK dla zawodniczek Stoczniowca. Gdańszczanki 2:1 na tafli w Janowie zwyciężyły hokeistki Naprzodu i są bliżej awansu do wielkiego finału Mistrzostw Polski. Gra toczy się do dwóch wygranych. Za tydzień pojedynek w Hali Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego na pierwszy mecz pófinałowy do Janowa jechały z jednym postanowieniem – wygrać mecz i do rywalizacji w Gdańsku przystąpić z korzystniejszej pozycji. Sztuka udała się, ale nie było łatwo. Spotkanie okazało się bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynkiem. Decydująca o ostatecznym wyniku rywalizacji była druga tercja meczu.

- Wyjechałam z kary, wyskakując z boksu i przerwałam kontrę rywalek, wybijając krążek. Przejęła go Ola Berecka, która wjechała do tercji oddała strzał. Bramkarka odbiła krążek, a ja praktycznie na kolanach dobiłam do pustej bramki – opisywała dla trojmiasto.pl bramkę na 1:0 Katarzyna Bodus.

Nie minęła minuta, gdy na 2:0 podwyższyła Katarzyna Kasprzycka. Gdańszczanki grały wówczas w osłabieniu, ale zawodniczka Stoczniowca wyjechała do sytuacji sam na sam i uderzeniem od słupka umieściła krążek w siatce.

Rywalki odpowiedziały w trzeciej tercji tym razem wykorzystując grę w przewadze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- To był szybki i emocjonujący mecz, godny półfinału i rywalizacji play-off. Obie drużyny miały sporo sytuacji, ale świetnie spisywały się bramkarki. Moje zawodniczki dobrze czytały grę i mądrze stosowały pressing. Dzięki temu jesteśmy bliżej finału – skomentował krótko trener Henryk Zabrocki.

Naprzód Janów - GKS Stoczniowiec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Bramki:

0:1 Bodus as. Bigos - Berecka 24:47

0:2 Kasprzycka (w osłabieniu) 25:26

1:2 Gawlik as. Pirogowicz (w przewadze) 52:06

GKS STOCZNIOWIEC: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Rykaczewska - Podracka, Nowak, Siejka, Onyszczenko, Berecka oraz Banaś, Bodus, Błaszak

Rywalizacja w finale trwa do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie odbędzie się 4 marca w hali "Olivia" o godz. 18. Ewentualny mecz numer trzy rozegrany zostanie dzień później, także w Gdańsku. W drugiej parze rywalizują Atomówki Tychy i Polonia Bytom. Broniąca tytułu mistrzyń Polski Polonia bez problemu wygrała pierwszy mecz w Tychach aż 11:1.

 


Ważne
CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL - NOWE INFORMACJE

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci, młodzieży, a także wszystkich chętnych. Oferta skierowana jest też do amatorów, profesjonalistów, zawodniczek i zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności. 

ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po