Aktualności

Janów zdobyty! Ważne zwycięstwo hokeistek Stoczniowca!

2017-02-26 18:29:42

Pierwsze starcie w pófinale PLHK dla zawodniczek Stoczniowca. Gdańszczanki 2:1 na tafli w Janowie zwyciężyły hokeistki Naprzodu i są bliżej awansu do wielkiego finału Mistrzostw Polski. Gra toczy się do dwóch wygranych. Za tydzień pojedynek w Hali Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego na pierwszy mecz pófinałowy do Janowa jechały z jednym postanowieniem – wygrać mecz i do rywalizacji w Gdańsku przystąpić z korzystniejszej pozycji. Sztuka udała się, ale nie było łatwo. Spotkanie okazało się bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynkiem. Decydująca o ostatecznym wyniku rywalizacji była druga tercja meczu.

- Wyjechałam z kary, wyskakując z boksu i przerwałam kontrę rywalek, wybijając krążek. Przejęła go Ola Berecka, która wjechała do tercji oddała strzał. Bramkarka odbiła krążek, a ja praktycznie na kolanach dobiłam do pustej bramki – opisywała dla trojmiasto.pl bramkę na 1:0 Katarzyna Bodus.

Nie minęła minuta, gdy na 2:0 podwyższyła Katarzyna Kasprzycka. Gdańszczanki grały wówczas w osłabieniu, ale zawodniczka Stoczniowca wyjechała do sytuacji sam na sam i uderzeniem od słupka umieściła krążek w siatce.

Rywalki odpowiedziały w trzeciej tercji tym razem wykorzystując grę w przewadze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- To był szybki i emocjonujący mecz, godny półfinału i rywalizacji play-off. Obie drużyny miały sporo sytuacji, ale świetnie spisywały się bramkarki. Moje zawodniczki dobrze czytały grę i mądrze stosowały pressing. Dzięki temu jesteśmy bliżej finału – skomentował krótko trener Henryk Zabrocki.

Naprzód Janów - GKS Stoczniowiec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Bramki:

0:1 Bodus as. Bigos - Berecka 24:47

0:2 Kasprzycka (w osłabieniu) 25:26

1:2 Gawlik as. Pirogowicz (w przewadze) 52:06

GKS STOCZNIOWIEC: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Rykaczewska - Podracka, Nowak, Siejka, Onyszczenko, Berecka oraz Banaś, Bodus, Błaszak

Rywalizacja w finale trwa do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie odbędzie się 4 marca w hali "Olivia" o godz. 18. Ewentualny mecz numer trzy rozegrany zostanie dzień później, także w Gdańsku. W drugiej parze rywalizują Atomówki Tychy i Polonia Bytom. Broniąca tytułu mistrzyń Polski Polonia bez problemu wygrała pierwszy mecz w Tychach aż 11:1.

 


Ważne
SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

TO ONE WYWALCZYŁY WICEMISTRZOSTWO POLSKI. ZOBACZ KTO GRAŁ W WIELKIM FINALE PLHK

Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska, Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Marta Bigos, Kasia Kasprzycka, Joanna Rykaczewska  Ewa Podracka, Małgorzata Nowak, Alicja Siejka, Tetiana Onyshchenko, Ola Berecka oraz Maja Banaś, Kasia Bodus i Aneta Błaszak wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:11275-2017

Ogłoszenie nr 11275 - 2017 z dnia 2017-01-19 r. Gdańsk: roboty budowlane – remont i modernizacja instalacji sanitarnej 

ZAPYTANIE OFERTOWE

UWAGA! Zmiana Zapytania ofertowego 24-11-2016 na wykonanie remontu i modernizacji węzłów cieplnych na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej „Olivia” w Gdańsku

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:326162-2016

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:326162-2016. Zmiana treści SIWZ - 20.10.2016 r. Odpowiedzi na pytania do SIWZ i zmiana SIWZ z dnia 27.10.2016 r. Odpowiedzi na pytania do SIWZ - 31.10.2016, Odpowiedzi na pytania do SIWZ - 02.11.2016, Informacja z otwarcia ofert - 03.11.2016, Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.

ROSYJSKA "ZŁOTA SZAJBA" Z UDZIAŁEM STOCZNIOWCA

Młodzi hokeiści GKS Stoczniowiec zainaugurowali rozgrywki w ramach Ligi Kaliningradzkiej „Złota Szajba”. Dwa zespoły rozegrały ze swoimi rosyjskimi rówieśnikami w sumie cztery spotkania. Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego w tym sezonie wyjazdu do Rosji. 

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:309883-2016

PRZETARG OGŁOSZENIE NR:309883-2016

Termin składania ofert został przesunięty na dzień 04.10.2016, godz. 11:00,  Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Kalendarz imprez
BAZAR NATURY - WSPARCIE LOKALNYCH DOSTAWCӓW

Świeże warzywa, swojskie wę™dliny, przyprawy, chleb na zakwasie i naturalne sery bez ulepszaczy, a także sól himalajską… i suszone kiwi - wszystko to znajdziemy w Hali Olivia w Gdańsku. 

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po