Aktualności

Janów zdobyty! Ważne zwycięstwo hokeistek Stoczniowca!

2017-02-26 18:29:42

Pierwsze starcie w pófinale PLHK dla zawodniczek Stoczniowca. Gdańszczanki 2:1 na tafli w Janowie zwyciężyły hokeistki Naprzodu i są bliżej awansu do wielkiego finału Mistrzostw Polski. Gra toczy się do dwóch wygranych. Za tydzień pojedynek w Hali Olivia.

Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego na pierwszy mecz pófinałowy do Janowa jechały z jednym postanowieniem – wygrać mecz i do rywalizacji w Gdańsku przystąpić z korzystniejszej pozycji. Sztuka udała się, ale nie było łatwo. Spotkanie okazało się bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynkiem. Decydująca o ostatecznym wyniku rywalizacji była druga tercja meczu.

- Wyjechałam z kary, wyskakując z boksu i przerwałam kontrę rywalek, wybijając krążek. Przejęła go Ola Berecka, która wjechała do tercji oddała strzał. Bramkarka odbiła krążek, a ja praktycznie na kolanach dobiłam do pustej bramki – opisywała dla trojmiasto.pl bramkę na 1:0 Katarzyna Bodus.

Nie minęła minuta, gdy na 2:0 podwyższyła Katarzyna Kasprzycka. Gdańszczanki grały wówczas w osłabieniu, ale zawodniczka Stoczniowca wyjechała do sytuacji sam na sam i uderzeniem od słupka umieściła krążek w siatce.

Rywalki odpowiedziały w trzeciej tercji tym razem wykorzystując grę w przewadze.

- To był szybki i emocjonujący mecz, godny półfinału i rywalizacji play-off. Obie drużyny miały sporo sytuacji, ale świetnie spisywały się bramkarki. Moje zawodniczki dobrze czytały grę i mądrze stosowały pressing. Dzięki temu jesteśmy bliżej finału – skomentował krótko trener Henryk Zabrocki.

Naprzód Janów - GKS Stoczniowiec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Bramki:

0:1 Bodus as. Bigos - Berecka 24:47

0:2 Kasprzycka (w osłabieniu) 25:26

1:2 Gawlik as. Pirogowicz (w przewadze) 52:06

GKS STOCZNIOWIEC: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Rykaczewska - Podracka, Nowak, Siejka, Onyszczenko, Berecka oraz Banaś, Bodus, Błaszak

Rywalizacja w finale trwa do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie odbędzie się 4 marca w hali "Olivia" o godz. 18. Ewentualny mecz numer trzy rozegrany zostanie dzień później, także w Gdańsku. W drugiej parze rywalizują Atomówki Tychy i Polonia Bytom. Broniąca tytułu mistrzyń Polski Polonia bez problemu wygrała pierwszy mecz w Tychach aż 11:1.

Ważne
TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.