Aktualności

Igor Rezniczenko z rekordem sezonu

2017-11-19 22:22:59

Łyżwiarz figurowy GKS Stoczniowiec okazał się najlepszy spośród Polaków startujących w Warsaw Cup 2017 i przy okazji wywalczył największą w bieżącym sezonie ilość punktów za swoje występy. Justyna Plutowska w parze z Jeremie Fleminem zawody zakończyła na 9. miejscu.

Brawa dla Igora Rezniczenki. Łyżwiarz Stoczniowca został najwyżej sklasyfikowany ze wszystkich Polaków startujących w łyżwiarskim Warsaw Cup. W zawodach, które należą do ISU Challenger Series, drugiej, po cyklu Grand Prix, najważniejszej serii zawodów Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej zajął 5. lokatę. Polak zanotował również rekord sezonu w ilości zdobytych punktów - 195,87 pkt.

Igor Rezniczenko (na zdjęciu powyżej z trenerem Sarkisem Tevanianem) już w najbliższym tygodniu pojawi sie w Gdańsku, gdzie zacznie przygotowania do grudniowych mistrzostw Polski. Pozostali z Biało-czerwonych w zawodach o Puchar Warszawy plasowali się odpowiednio na miejscach: 17. Eryk Matysiak (135.26 pkt.) oraz 18. Łukasz Kędzierski (130.89 pkt.). Zwyciężył Włoch Matteo Rizzo (232.98 pkt.) przed Szwajcarem Stephanem Walkerem (204.48 pkt.) i Kanadyjczykiem Liamem Firusem (200.71 pkt.).

Wśród rodaków startujących w rywalizacji par tanecznych najlepsza okazała się gdańska para Justyna Plutowska - Jeremie Flemin. Łyżwiarze figurowi GKS Stoczniowiec zakończyli Warsaw Cup na miejscu 9. z dorobkiem punktowym 129.85. Druga polska para Anastasia Polibina - Radosław Barszczak zajęła 12. miejsce z wynikiem 108.48 pkt. Zwyciężyli Rosjanie - Betina Popova - Sergey Mozgov (164.07 pkt.).

Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz przystępienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" harmogram zajęć prezentuje się następująco

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.